Nespeciālista viedoklis par darbinieku atlasi

Autors: pece, 2014. gada 13. aprīlis, 12:59:20
Nespeciālista viedoklis par darbinieku atlasi

Sākšu ar to, ka es neesmu personālvadības speciālists, bet kā jau tas mēdz gadīties, ne vienmēr un ne visur visu paveic profesionāļi. Salīdzinoši īsā laika posmā, man ir bijis jāsameklē daži darbinieki, izsludinot konkursus.

Kad pirmo reizi saņēmu mapi ar visiem pieteikumiem no personālnodaļas izskatīšanai, es sapratu, ka mīlu amerikāņus! Kāpēc? Pavisam vienkārši - amerikāņi uzskata, ka motivācijas vēstulei jābūt īsai un jāatspoguļo galvenais. CV ir jāsatilpst uz vienas lapas puses un jāatspoguļo tie veiktie darba pienākumi un prasmes, kas varētu noderēt konkrētam darbam, uz kuru esi pieteicies.

Ko es saņemu - motivācijas vēstules kā sacerējumus! Reizēm tiešām var apbrīnot kādas cēlas frāzes un dzimtenes mīlestība tajā atspoguļojas! Jāsaka gan, ka daļa no pretendentiem uz amatu, kas prasa pabeigtu augstāko izglītību, nekad laikam nav mācījušies latviešu valodas gramatiku, tiem nav datorprasmju, lai ieslēgtu datorā latviešu valodas gramatikas labotāju un laikam arī nav nedz radu, nedz draugu, kas var sagatavoto vēstuli pārlasīt un vismaz pieturzīmes salikt. Lietvedības pamatus arī apguvuši ir tikai daži un nožēlojami, ka daļa tā arī nav iemācījušies atšķirt vēstuli draugam, no daudz maz normāli noformētas vēstules, kur var ieraudzīt gan adresātu, gan sūtītāju. Tiešām žēl, ka mūsu augstskolas spēj absolvēt ar šādām iemaņām!

CV šobrīd plaši izmantotais eiropass standarts rada mega apjomu un ir nepārskatāms, bet ko padarīsi, ka mode tāda? Tomēr arī šeit es velētos redzēt atspoguļotas tieši tās prasmes, kas varētu noderēt darbā, uz kuru ir pieteicies, nevis visu ko nācies dzīvē darīt. CV nav darba grāmatiņa!

Īpaši gribētu pievērst uzmanību CV vai pieteikuma vēstulei pievienotajam foto. Ja nu akurāt to gribas pievienot, pat ja tas nav prasīts, tad tomēr vajag izvērtēt kādam darbam cilvēks piesakās un kādu bildi pievieno. Piemēram, bilde izgriezta no mākslas foto, kas pati par sevi smuka un jauka, bet galīgi nav zolīda, diez vai tiks uzskatīta par plusu. Foto, kur aizmugurē rēgojas ātrās ēdināšanas ēstuves, iela vai piemineklis, diez būs īstā, ko pievieno pretendējot uz pietiekami nopietnu darba vietu. Var jau būt, ka to uztver dažādi, bet manās acīs, šie pretendenti ar šīm bildēm ieguva vien mīnusiņus, ne plusiņus.

Citiem vārdiem sakot, citi to visu sen jau ir sarakstījuši te:

20140413125436-94199.jpg

Neņemiet ļaunā, tas ir skats no otras puses!