Modris Mahesh Kalnciems: Ja sieviete būs laimīga, arī Visums būs laimīgs

Autors: Linduchy, 2018. gada 22. novembris, 08:18:29
Modris Mahesh Kalnciems: Ja sieviete būs laimīga, arī Visums būs laimīgs

Jūsu lekcijas pieteikumā ir rakstīts, ka esat aksiologs. Pastāstiet, lūdzu, sīkāk – ko tas īsti nozīmē?

Aksioloģija ir mācība par vērtībām.  Mēs dzīvojam strauju pārmaiņu laikā. Bieži vien cilvēki pusmūža vecumā ir spiesti risināt ļoti daudz problēmu savā privātajā dzīvē, jo jaunībā ir izdarījuši nepareizu izvēles, ir vadījušies pēc maldīgām vērtību sistēmām. 

Savā konsultāciju praksē mēģinu ar klientu atrast tās dziļākās un vērtīgākās vērtības, uz kurām var balstīties turpmākajā dzīvē.

Dzīvē gadās, ka mēs savus nerealizētos sapņus mēģinām īstenot caur savu bērnu, virzot viņus kādā noteiktā virzienā. Vai tas ir pareizi?

Tā, manuprāt, ir žanra klasika. Tā tas notiek. Bet mēs katrs esam savādāks. Un tagad bērni ir pavisam savādāki. Es pieļauju, ka tās motivācijas, kas agrāk strādāja, šiem jaunajiem cilvēciņiem patiesībā nav īsti piemērojamas. 

Tādā ziņā, ir labs instruments kā astroloģija, kas palīdz paskatīties, kas ir tie pamatakmeņi, uz kuriem bērns vai tas pats pieaugušais var balstīt savu nākotni. 

Mēs visu laiku maināmies.  Cilvēkiem dzīves laikā ir jāmaina vērtības un izvēles, jo visu laiku ir kaut kādi jauni izaicinājumi. Katrā 7 un 9 gadu ciklā ir savi uzdevumi. Līdz ar to mums ir jāattīstās, lai mēs varētu turpināt savu dzīvi un veidot to kvalitatīvāku.

Jūsu praksē tiek apvienotas dažādu jomu zināšanas – aksioloģija, astroloģija, astropsiholoģija, mistika un citas. Kāpēc tā?

Pamatā bija astroloģija. Ņemot vērā praksi un konsultācijas, es jutu, ka cilvēkiem ir nepieciešami vēl citi instrumeni. 

Piemēram, pāru attiecību konsultācijās tantriskās masāžas ir ļoti būtisks instruments tālakai dzīvei. Jo mēs zinām, ka mūsu ķermeņi mainās ap 40 gadu vecumu, mainās mūsu libido, seksualitāte, vajadzība pēc seksa. Šajā laikā vīriešiem seksuālā aktivitāte strauji krīt, savukārt sievietēm – paaugstinās. Līdz ar to rodas ļoti daudz problēmu ģimenē. Pareizi lietojot šo tehniku, pareizi attiecoties vienam pret otru, mēs varam dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, pilnvērtīgu seksuālo dzīvi bez vecuma ierobežojuma.

Vai tantriskās enerģijas izprašana palīdz cilvēkiem, kas dzīvo bez orgasma? Kā vispār mūsu veselību ietekmē dzīve bez orgasma?

Dzīve bez orgasma ietekmē mūsu dzīvi ļoti negatīvi. 

Senos laikos bija trīs instrumenti, ar ko ārstēja cilvēkus: fitoterapija (zāles no dabas), piededzināšana (brūču piededzināšana, lai neasiņotu) un seksuālā enerģija. Un seksuālā enerģija spēj darīt brīnumus ne tikai fiziskā, bet arī garīgā līmenī.

Kam ir paredzētas jūsu nodarbības – tikai sievietēm, pāriem? Vai vīrieši var apmeklēt jūsu nodarbības?

Runājot par attiecībām, kur instruments ir enerģijas apmaiņa starp vīrieti un sievieti, manuprāt, visskaistāk ir tad, ja uz nodarbību nāk pāris. Ir vērtīgi zināt mūsu pamatus, jo, diemžēl, mums šo informāciju nebija spējīgi iedot ne vecāki, ne vecvecāki. Sekss mūsu zemē ir parādījies salīdzinoši nesen, jo, kā zināms, Padomju laikā seksa nebija. Līdz ar to mums ir ļoti liels zināšanu iztrūkums. Mierīgi pavērojot apkārt esošos pārus (vecākus, vecvecākus), viņu attiecības, mēs varam izdarīt secinājumus, ka ir nepieciešami uzlabojumi savstarpējā mijiedarbībā. Tāpēc lekciju droši var apmeklēt dažāda vecuma cilvēki.

Kā ir ar cilvēkiem, kam neizdodas veidot veselīgas attiecības? Vai viņiem būtu vērtīgi apmeklēt nodarbību “Attiecību maģija”? 

Protams, pamatinformāciju uzzināt ir labi. Bet, ja cilvēki vēlas kaut ko mainīt savā dzīvē, daudz noderīgāk būtu apmeklēt individuālu konsultāciju, jo tad mēs varam paskatīties uz personību no dažādiem skatpunktiem.

Cilvēkiem ir dažādi aizspriedumi, uzstādījumi no ģimenes, reliģiskām organizācijām, sabiedrības u. t. t., kas var traucēt veidot veselīgas attiecības. Manuprāt, ķermenis ir svēts, un orgasms ir ļoti jauka padarīšana. Orgasmu var atrast arī vienatnē. Protams, tas nebūs tik kvalitatīvs kā pārī, bet var.

Vai ir vērts glābt visas attiecības? Kad sev jāsaka, ka pietiek censties?

Pēc pieredzes - šī tēma parasti vairāk interesē sievietes. Konsultāciju laikā mēs nonākam pie cēloņiem. Jo parasti mēs ņemamies ar sekām. Un attiecības, kas ir nonākušas līdz zemākajam punktam, tās ir tikai sekas. Mēs nenovelkam robežas starp cēloņiem, kas var būt radušies ar partneri pat 10-20 gadus senā pagātnē. 

Manuprāt, mums vajag vairāk komunicēt – atnākot no darba, ejot gulēt, no rīta pieceļoties. Mums ir jāatrod laiku sev un savam partnerim, lai varam izrunāt to, kas ir uzkrājies. Lēnā garā patīrīt skeletu skapi, kas pusmūža garumā ir sakrājies diezgan pilns. Mēģināt izrunāt to visu. Un sākt kvalitatīvākas attiecības jaunā līmenī, bet ar to pašu partneri. Nomainot partneri nekas nemainīsies, ja problēmu cēloņi nebūs atrisināti. Ar nākamo partneri tās būs vēl daudz smagākas un sarežģītākas.

Runājot par sievietes un vīrieša būtību, mūsdienās viss ir sajaucies, robežas ir izzudušas. Sievietes var visu paveikt pašas, dara vīriešu darbus. Un vīrieši labprāt bauda to, nejūtoties pārāk iespringuši vai diskriminēti. Kā šī situācija ietekmē attiecības?

Te mēs atkal pieskaramies robežu jautājumam. Kurā brīdī ir izzudušas šīs robežas? Kurā vietā mēs apmainījāmies ar šīm lomām? 

Iespējams, ka pāri var mainīties ar lomām dzīves laikā. Sieviete dzemdē bērniņu un audzina viņu. Vīrietis rūpējas par drošību. Tas ir dabisks process. Jā, protams, gadās arī tā, ka attiecības attiecības, jo pāris nespēj tikt galā ar jauno situāciju - bērniņa ienākšanu ģimenē. 

Lomu maiņas izvēli ļoti bieži ietekmē finanses, kurām apakšā ir bailes. Tiek izdarītas savādas izvēles. Vīrieši paliek mājās, sieviete iet strādāt tikai dēļ tā, ka finansiāli tas ir izdevīgāk. Naudas lietas, protams, ir ļoti svarīgas mūsu dzīvē, bet tās arī bieži vien iegrūž mūs attiecību bezdibenī. 

Par attiecību modeļiem. Modeļi var būt dažādi – var būt tā, ka sieviete strādā, bet vīrietis sēž mājās. Tas ir normāli. Bet vienā attiecību modelī nevar būt divi līderi. Tā ir ilūzija. Tā nekad nenotiks. Ja arī notiks, tad tās nebūs ilgtermiņa attiecības. 

Vīrietim otru vīrieti nevajag. Tad jau vīrietis var dzīvot ar otru vīrieti un iztikt bez emocionālām problēmām ar sievieti. Principā vīrietim dzīvošana ar sievieti ir izaicinājums. Vīriešiem daudz vieglāk ir dzīvot ar vīriešiem, tāpēc arī tāda tendence tagad ir. 

No astroloģiskā viedokļa ir viena interesanta lieta, kas liek aizdomāties – latviešu valodā Saule un Mēness ir pretējās dzimtās, nekā tas ir citās valodās un pasaules astroloģijas praksē. Visur pasaulē Saule ir vīrišķais pirmssākums, bet mums sievišķais. Savukārt Mēness citur ir sievišķais pirmssākums, bet mums – vīrišķais pirmssākums. Tāpēc es skatos astroloģiskajā kartē, ja sieviete ir aktīva, un viņas astroloģiskā karte nosaka, ka viņai būtu sevi jārealizē sabiedrībā, karjerā, tad tas ir jādara, bet, ja ir otrādāk, tad sievietei ir jāpastrādā ar savu “gribu”. 

Mums katram ir intuīcija, mēs iekšēji jūtam savu dzīves mērķi, bet, iespējams, ka ne vienmēr tam noticam. 

Kā sievietes enerģija ietekmē vīrieti un vidi? Vai sieviete ir mājīguma centrs?

Vīrietim ir jāsper pirmais solis, lai būtu drošība un droša vide. Savādāk sieviete nemaz neatdosies vīrietim, ja nebūs drošības. Un tālāk ir ļoti būtiska sievietes loma attiecību veidošanā un mājīguma radīšanā. Bet vīrietim ir jāizveido stabils, drošs pamats. Un būtisks pamats attiecībās ir sekss un seksualitāte. Ja attiecībās nav seksa kvalitātes, tad attiecības ilgtermiņā nespēs pastāvēt.

Ko apmeklētāji var sagaidīt no jūsu nodarbības?

Lekcija būs 2 stundas. Prezentācija būs 1.5 stundu. Mēs parunāsim par interesantām lietām, sievietes un vīrieša uzbūvi, pieskarsimies arī anatomijai, čakrām – kā mēs komunicējam enerģētiskā līmenī. Beigās noteikti būs laiks jautājumiem un atbildēm.

Kas būtu jāņem līdzi?

Labs garastāvoklis. Un kāds pieraksts arī noderēs. 

Jebkurā gadījumā – uz katru jautājumu Visumam ir atbilde. Tā kā jānāk un jājautā, atbildes atnāks.

Es vēlētos, lai mūsu skaistās, brīnišķīgās sievietes būtu laimīgas. Un parasti viņas ir laimīgas tad, kad ir arī seksuāli apmierinātas. Tad, kad viņas ir seksuāli apmierinātas, arī Visums ir apmierināts. Tā kā dzīvosim apmierinātībā un priekā.

Lekcija “Attiecību maģija” Sieviešu Klubā 23. novembrī.

Piesakies nodarbībai šeit>>>