Mans kafijas stāsts

nosiguldas
nosiguldas 9. jūlijs 2013 00:00
1215

Mans kafijas stāsts sāksies ar to, ka esmu izbaudījusi dažādas galējības, no 10. krūzītēm dienā līdz tam, ka kafiju nedzēru vispār. Tagad esmu atradusi to zelta vidus ceļu, kafiju dzeru divas reizes dienā. Pirmo krūzīti pēc brokastīm un par to man jāsaka paldies manam vīram, kas mani iemācīja rītu sākt ar tēju un tikai pēc tam ar kafiju. Kafija ir stiprs dzēriens un kārtīgs trieciens arī mūsu kuņģim, tapēc, lai nesastrādātu sev problēmas, kafija dzerama pēc tā sagatavošanas.

Īpašs kafijas dzeršanas rituāls man ir brīvdienās.

Sestdienas rīts saucās "Ardievu slaidā līnija"

Agri no rīta pirms astoņiem kopā ar kaķi Pūku dodamies pēc lauku piena un krējuma, kad tagriežos manējie visi vēl guļ un tad es dzeru šķīstošo kafiju, kam tiek pieliets īsts lauku saldais krējums. Es nevaru Jums pārstāstīt, cik tas ir garšīgi, šo krūzīti es patiesi baudu, netraucēti. 

Man bija kāds sapnis un tas piepildījās, jo dāvanā saņēmu kafijas automātu, tapēc svētdienas kafija ir dabīgā no automātas 50/50 ar pienu, kafiju ceru no lielas krūzes, tā lai nav pa daudz un nav sajūta, ka vēl gribētos.

Bet, kad tuvojas ziema un ārā kļūst auksts, es gatavoju savu īpašo kafiju. Kafijai pievienoju karoti medus cukura vietā un šķipsniņu kanēli. Virtuve smaržo pēc kanēļa un ir skaidrs, ka drīz tuvojas ziemassvētki. 

Kafijas dzeršana ir tikai daļa no visa rituāla. Kafijas biezumus bieži izmanto kā ķermeņa skrubi. Tagad gan ieklausaties pavisam uzmanīgi.kAFIJAS BIEZUMU SKRUBI VAR LIETOT TIKAI KOPĀ AR EĻĻU. sajaucam kafijas biezumus ar lāsīti parasto virtuves eļļu un notīram rokas. Rokas būs mīkstas un tīras. Pēc tam gan maldīgi nedomājat, ka nav jālieto roku krēms, tas jālieto obligāti un pie tam mitrinošs.

Kad nu esam nonākušas līdz ķermeņa kopšanai, tur gan vajadzētu izmantot olīveļļu, vai kādu aroimātiskāku eļļu, lai procedūra būtu baudāmāka.

Kad krūzīte tukša, biezumi labi noderēs arī puķēm kā mēslojums, tikai nevajag pārcensties. Tāpat kompostkaudze nebūs pret šādiem brīnumiem, ja godīgi mans slinkums apstājas pie puķu laistīšanas, līdz kompostkaudzei jātiek un ar vienu krūzīti jau katru rītu neskriesi.

Vēl kafijas biezumus un arīšķīstošo kafiju iesaka pret gliemežiem. Šķīstošo kafiju man bija žēl izmantot, tapēc iamantoju kafijas biezumus, var jau bū, ka citos dārzos palīdz, manā, cik var noprast gliemezis nolēma tomēr pārrāptie pāri kafijas biezumu žogam, lai tiktu līdz gardumiem.

Es noteikti teikšu, ka nevaru sevi saukt par kafijas fani, bet labu kafiju ļoti mīlu, tapēc laiku pa laikam nopērku kafijas pupiņas, kad tās tiek maltas ir īpaša sajūta un to aromātu nevar salīdzināt ne ar vienu citu.

Man ir vēl kāds sapnis, es ļoti gribu atrast īstas Latvijas laika kafijas maļamās dzirnaviņas ar kafijas lādīti.

Vai kādreiz esat dzērušas šāda maluma kafiju, tā ir smalka, smalka un pats process ir tāds brīnumains, pavisam senatnīgs.

 

Iesūti savu blogu konkursam "Kafija manā ikdienā" arī tu... 

                                             

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
avokado 12. jūlijs 2013 15:34

Kaut kas nav sajaukts? Pirmajā lapā uzrādās mans iesūtītais stāsts,bet atverot vaļā atveras nosiguldas stāsts.
SK,lūdzu izlabojiet.

smukaa 9. jūlijs 2013 11:37

(Y)

nosiguldas 9. jūlijs 2013 11:31

:Dnoteikti iesaku pamēģināt.

spaara 9. jūlijs 2013 10:52

Izklausās aromātiski :)