Manas domu pērles

Kapriize
Kapriize 26. jūnijs 2017 11:38
1797

  Man ienāca prātā šoreiz padalīties ar pāris saviem domu graudiem, kurus esmu vien pierakstījusi laika gaitā citos savos blogos vai tikai vien kladītēs, par kuru esamību zinu vien es. 

  •  Uzticība ir trausla kā porcelāna tasīte, kad to tasīti saplēs, uzticēties varbūt jau vari, bet ne pilnībā. Katra radītā plaisa tasītē, mazina uzticību, līdz tā izzūd, kad to tasīti saplēs pavisam. Tu vari to tasīti salīmēt, taču vairs tāpat nekas nebūs kā agrāk. Diemžēl.
  • No stulbiem cilvēkiem gudrus vārdus nedzirdēsi.
  • Katram savs laiks, kad uzsākt ar kādu attiecības, dibināt ģimeni, piepildīt kādu sapni, tāpēc nevajag sekot citiem līdzi un bēdāties, ka pašlaik Tev nav tā, kas citiem ir, jo Tev tas būs vēlāk, citā laikā un, iespējams, par to Tevi apskaudīs citi cilvēki. 
  • Ir tādi cilvēki, kas domā, ka ir ļoti īpaši, tāpēc nekad neviens nespēs viņus aizmirst, bet patiesībā jau ir tā, ka ikviens ir aizvietojams.
  • Vienmēr, kad saproti, ka tas, ar ko dzīvē nodarbojies, ne pārāk Tev patīk, ir divas izvēles - turpināt iesākto, kaut tas Tevi neaizrauj vai ļauties nezināmajam un mēģināt ko jaunu. No tā, ko izvēlēsies Tu, būs atkarīga Tava tālākā dzīve, tāpēc nevaino nevienu citu, ja nedari dzīvē to, kas patīk, pats vien par to esi atbildīgs. Un neaizmirsti, ka vienmēr ir iespēja visu mainīt, kamēr esi vien vēl dzīvs!
  • Dzīvē mēdz gadīties tā, ka ejot pa vienu ceļu, pēkšņi cilvēks apjūk un vairs nesaprot, kāpēc gan viņš iet pa šo ceļu, pa kuru tik ilgi gājis. Tad cilvēkam vajag uz laiku apstāties, lai atskatītos, ko ir paveicis un saprastu, ko vēlas tālāk darīt, un tikai tad viņš drīkst doties tālāk, vienalga, vai pa to pašu ceļu, pa kuru iepriekš gājis, vai tomēr nogriežoties pa citu ceļu, ļaujot sev pamēģināt kaut ko jaunu. 
  • Cilvēks - tā ir tāda radība, ko iepazīt ir grūti, tam ir vajadzīgi vairāki gadi, bet pat tad nebūsi līdz galam to iepazinis, jo laika gaitā cilvēks mainās dažādu apstākļu dēļ. Tā ir nesaprotama un sarežģīta radība, kas vienā dienā var būt pret Tevi labs, izturēties kā pret tiešām svarīgu draugu, bet jau nākamajā dienā pagriezt Tev muguru. 
  • Patiess draugs negāzīs Tevi iekšā bedrē, lai tikai pats izkultos no mēsliem, kuros iekūlies. Patiess draugs drīzāk vilks ārā Tevi no bedres. 
  • Galvenais ir dzīvē atzīt savas kļūdas un laboties, tad arī viss būs labi.
  • Daudzi cilvēki tā arī paliek iestrēguši visu dzīvi bērna/tīņu prātā.Uz vecumu mainās izskats, mainās gadi,taču tomēr pie prāta tā arī nenāk.
  Lai jauka šī nedēļa Jums! 
  
  P.S. Komentāros droši varat padalīties ar savām domu pērlēm, ja vēlaties, gan jau būs kāds cilvēks, kam tieši šobrīd kāda domu pērle noderēs dzīvē.

 

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 27. jūnijs 2017 11:09 Kapriize

Alkoholisms ir atkarība, gluži tāpat kā smēķēšana, narkotikas un arī salduma mīļi. Alkoholisms jau ir sekas... Tu mini savā piemērā sekas, kamēr es biju domājusi savā komentāra cilvēka dzīves sākumu. Bērni nepiedzimst slikti, neviens. Neviens cilvēks nepiedzimst ar kaitīgiem ieradumiem. Kādus draugus bēŗns izvēlēsies, lielā mēra atkarīgs no tā, cik ļoti ir mīlēts un bijis vajadzīgs SAVĀ ģimenē... . Diemžēl mūsdienās tendence piedzeMdēt bērnu vienādojas ar vārdu no es izdarīju visu... bet tā gluži viss nav. Smagākais darbs ikvienam vecākam ir pavadīt laiku kopā ar savu bērnu, mācīt un ieaudzināt vērtības, mīlestību un parādīt laimi... tātad to var paveikt tie vecāki, kas paši tādi ir... nelaimīgs un rūgtuma pilns cilvēks savam bērnam šīs īpašības neiemācīs.... Tas ir maģisks aplis.... lūdzu nevajag saskatīt virspusi .. bet mēģini ieraudzīt visa sākumu. Jo jācīnās ir nevis ar sekām, bet jāiemācās iznīdēt sliktie cēloņi.
Veiksmīgi.

Kapriize 26. jūnijs 2017 19:43 VIT@

Atzīstu, varēju jau izvēlēties citus apzīmējumus, bet nu ir, kā ir.

Daļēji piekrītu, ka cilvēki veidojas no tā, kā sabiedrībā viņi dzīvo, ik katrs tomēr, ja ļoti vēlās, var arī būt citādāks, neviens neliek darīt viņam visu to, ko pārējie. Ja cilvēks tiešām no visas sirds gribēs atšķirsies, tad atšķirsies no pārējiem, neatkārīgi no tā, ko tie visi pārējie domā, tikai vajag būt vēlme un veidot stipru mugurkaulu, lai neietekmētos no citiem. Piemēram, kad vēl biju pusaudzi, manējie vienaudži visi bieži dzēra, tāpat arī pīpēja, bet vai es to darīju? Nu nē, taču! Labi, pāris reizes gan jaunības gados atļāvos ko tādu darīt, bet taču negāju visu pārējo pēdās, kas regulāri to darīja. Kāds rezultāts? Es varu mierīgi iztikt bez alkohola, pāris reizes gadā vien iedzeru, kamēr tie visi mani vienaudži pārsvarā ir nodzērušies diemžēl līdz tādai stadijai, ka nespēj bez alkohola dzīvot, daudziem no viņiem pat nav patstāvīgas dzīvesvietas, kā arī darba. Ar to gribēju pateikt, ka, ja cilvēks tik tiešām domās ar savu galvu nevis ar citu, darīs to, ko uzskatīs pats par vajadzīgu, tad arī spēs dzīvot citādāk, nepieļaujot tās kļūdas, kuras pieļauj apkārtējie. Un tas vai cilvēks būs laimīgs, ir atkarīgs vien no viņa paša, daudzi pieļauj kļūdu meklējot laimi tur, kur tās nemaz nav, piemēram, citos cilvēkos, mīlestībā u.tml.

Kapriize 26. jūnijs 2017 19:30 ofelija

Nē, nu tas nebija domāts, ka tīņiem nav prāta, bet gan savādāk, respektīvi, daudzi pieaugušie, kuri sen jau tīņu vecumam ir garām, nemaz nav tā arī tikuši tam pāri, jo nespēj domāt kā tiešām pieauguši cilvēki, nespēj uzņemties atbildību, bēg no savām problēmām, kaut no tām nemaz nav iespējams aizbēgt, tādējādi radot vēl ķēdi ar problēmām, kā arī nespēj atzīt savas kļūdas, noveļ vainu tikai uz citiem, bet paši nepievērš uzmanību tam, ko dara, bet tas ir galīgi aplami. Un visi šie cilvēki lielākoties ir nelaimīgi, bet paši vien pie tā ir vainīgi, jo neko negrib mainīt, kaut gan vajadzētu. Viņi visi domā virspusēji, bet ne padziļināti. Protams, dažkārt jau vajag neiespringt par dzīvi, bet, ja tā visu mūžu dzīvo, tad lai nemaz nebrīnās, kāpēc mūžīgi viņus vajā problēma pēc problēmas un apkārt nepīkst par to, jo it neviens nav vainīgs pie tā, ka viņi uzvedas tā kā bērni, par kuriem rūpējas vecāki.

ofelija 26. jūnijs 2017 14:51

Man ,lasot tavas domas,radaas taads iespaids ,ka esi beediigaa noskanojumaa.
Man nepatika vairaakas peerles,piemeeram taa,kur tu saki ,ka daudzi iesliigst tiinu praataa-vecumaa(tur piekriitu),bet tad raksti,ka taa arii nenaak pie praata...Es nedomaaju ,ka tiiniisiem nav praata.

Ciao 26. jūnijs 2017 11:53

Nepatīk daudzi apzīmējumi. Piemēram, stulbs cilvēks... cilvēki veidpjas par tādiem, kāda sabiedrība ir apkārt, cik ļoti ir mīlēti un piepildīti.

Mūsdienās cilvēki ir ļoti nelaimīgi un vietuļi.