Mana pieredze, izmēģinot Kundalini jogu

gucci123
gucci123 5. aprīlis 2012 06:20
586

Pirms pāris mēnešiem, pateicoties SK, man bija iespēja iepazīt un izmēģināt Kundalini jogu. Un kādā aukstā februāra rītā (ārā bija aptuveni -16 grādi pēc Celsija) es devos uz Miervidiem uz Kundalini jogas nodarbību.

Vispār jau sen vēlējos aizdoties uz jogas nodarbību un pamēģināt, kas tas tāds ir. Taču aizņemtība un nogurums nav cilvēces progresa pamatā, tāpēc aizvien šo ieceri atliku. Un te pēkšņi man pavērās šada iespējaJ Biju interesējusies pat jogu kā tādu (procesu), taču kā parasti – ir tik daudz cilvēku un viedokļu par šo (tāpat kā par jebko citu uz pasaules), ka pašai savs viedoklis nebija noformējies.

Ienācu telpās, kur smaržoja pēc vīraka un tējas. Ahā, laikam esmu pareizā vietā nonākusiJ Biju pirmā, taču arī pasniedzēja nupat tikai bija ieradusies un rosījās pa telpu, to iekārtojot nodarbībai.

Pārģērbos un nesteidzīgi aplūkoju telpas. Pasniedzēja piedāvāja siltu tēju un, ņemot vērā āra temperatūru, atļāvos izdzert krūzi ingvera tējas. Tad atnāca vēl dažas meitenes un nodarbību varēja sākt.

{smallpic:1}

Miervidi jogas centra pasniedzēja Har Anand Kaur

Mūsu jogas pasniedzēja (vārdā Har Anand Kaur) iepazīstināja ar sevi, Kundalini jogas vēsturi un nodarbību sākām ar vingrinājumiem. Tā kā esmu jaunā māmiņa un pēc mazuļa piedzimšanas ar sportu sanāk reti kad nodarboties (atļaujos ūdensaerobiku reizi pa reizei), sākumā jutos dikti tizla šā vārda pilnā nozīmē. Lai gan uzskatu sevi par sportisku sievieti, šie vingrinājumi lika saspringt tādām muskuļu grupām, par kuru eksistenci biju aizmirsusi:) Pēc pāris vingrinājumiem sāku iesilt.

Kad bijām beigušas vienu ciklu, dziedājām mantras (jēdziens "mantra" radies no sanskrita vārdiem MAN - prāts un TRA - atbrīvot vai  paplašināt. Mantras parasti tiek atkārtotas konkrēta mērķa sasniegšanai.), kas likās interesanti un neparasti. Pēc tam izpildījām vēl vairākus vingrinājumu ciklus un ķērāmies klāt meditācijai. Vingrinājumi ir interesanti ne tikai ar to, ka katram ir savs mērķis, piemēram, atbrīvot no vēdera naktī uzkrātās gāzes, bet arī tiem ir katram savs apzīmējums. Ieritinājos siltā pledā un meditēju, un man likās, ka es būtībā lidoju (tik ļoti biju relaksējusies pēc sarežģītajiem vingrinājumiem), prāts klīst tālēs, domas lido tik ātri, ka nevari tās fiksēt...un rezultātā - baudi mirkli!

Lūk, šādi es pavadīju 1,5 stundu no savas dzīves, un grūti spriest, vai tas ir daudz vai maz, jo, lai nodarbotos ar jogu, termini paliek otrajā plānā, iegūst relatīvu nozīmi.

Vai es kādreiz to vēlreiz darīšu? Domāju, ka noteikti, jo pēc tam diena ieguva citu nokrāsu gan fiziskā, gan garīgā plāksnē. Nav tā, ka tagad bez jogas nevaru dzīvot. Uzreiz sapratu, ka tas ir dzīvesveids (arī parunājoties ar pasniedzēju un citām meitenēm), taču Kundalini joga man tiešām patika, un kādreiz to noteikti atkārtošu:)

Gucci123

Pielikumā video- Miervidi jogas pasniedzēja Ieva Cire stāsta par to, kas īsti ir Kundalini joga

www.miervidi.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
saulstarinj 5. aprīlis 2012 19:28

Līdz ar šo rakstu nopietnāk apsveru domu doties uz Kundalini jogu. Paldies (F)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā