Mana Latvija!

Autors: pece, 2010. gada 17. novembris, 11:06:40
Mana Latvija!

Kad izlasīju aicinājumu rakstīt blogu par mīlestību uz Latviju, nodomāju: nu nē – tas nav priekš manis! Un tomēr. Es apzinos, ka Latvija man ir kas īpašs, ne tikai mājvieta – zeme, māja, jumts virs galvas, bet tā ir vieta, no kurienes nāk manas saknes, vieta, kur sakņojas manas tradīcijas un vieta, kur es jūtos vislabāk! Un vismaz man saknes ir svarīgas!

 


 

Zinu, zinu, šobrīd modē ir globalizācija, kosmopolītisms un materiālisms– kur labāk tur dzīvoju, kur vairāk maksā – tur manas mājas! Var jau būt, ka daļai cilvēku tiešām vienalga, kur būt un dzīvot – šodien te, rīt citur, bet parīt vēl kaut kur, bet daļai tā ir sadalīšanās starp dzīšanos pēc it kā labākas dzīves un emocionālo sakņu palikšana Latvijā. Grozies kā gribi, svešā valstī, lai kļūtu par savējo, ir jādzen saknes paaudzēs, citādi tomēr esi un paliec mazliet citādais. Ar bērniem jau būs citādi, jo viņu saknes būs dzītas svešā valstī. Katrs rīkojas tā kā uzskata par labu un pareizu un arī tas ir pareizi!

 

 

Kad dzirdu, ka aizbraucēji stāsta – atgriezīšos Latvijā, kad būšu pensijā, jo gribu vecumdienas pavadīt Latvijā, man gribas teikt – padomā vai maz būs, kur tev atgriezties, kad visi laimes un veiksmes mīlētāji un gribētāji, sakravās savas pekeles un dosies uz citurieni laimi meklēt, kas tad būs tie, kuri paliks un rūpēsies par mūsu pašu Tēvu zemi? Vieta tukša jau nepaliks, kāds jau te paliks, bet vai tie būs Latvieši, kas to lai zin.

 

 

Saviem bērniem es mācu un mācīšu savu Tēvu zemi cienīt un mīlēt un dzīt saknes savā zemē, neapgriežot tiem spārnus un ļaujot lidot, iegūstot dažnedažādu pieredzi, ko likt lietā savā zemē un savās mājās, lai šeit celtu savu un savas valsts labklājību!

 

 

Vismaz sirdīs svinēsim savas valsts dzimšanas dienu!

 

 

Foto: http://nekrize.lv/pec-novadu-reformas/