Mana Latvija!

pece
pece 17. novembris 2010 11:06
861

Kad izlasīju aicinājumu rakstīt blogu par mīlestību uz Latviju, nodomāju: nu nē – tas nav priekš manis! Un tomēr. Es apzinos, ka Latvija man ir kas īpašs, ne tikai mājvieta – zeme, māja, jumts virs galvas, bet tā ir vieta, no kurienes nāk manas saknes, vieta, kur sakņojas manas tradīcijas un vieta, kur es jūtos vislabāk! Un vismaz man saknes ir svarīgas!

 


 

Zinu, zinu, šobrīd modē ir globalizācija, kosmopolītisms un materiālisms– kur labāk tur dzīvoju, kur vairāk maksā – tur manas mājas! Var jau būt, ka daļai cilvēku tiešām vienalga, kur būt un dzīvot – šodien te, rīt citur, bet parīt vēl kaut kur, bet daļai tā ir sadalīšanās starp dzīšanos pēc it kā labākas dzīves un emocionālo sakņu palikšana Latvijā. Grozies kā gribi, svešā valstī, lai kļūtu par savējo, ir jādzen saknes paaudzēs, citādi tomēr esi un paliec mazliet citādais. Ar bērniem jau būs citādi, jo viņu saknes būs dzītas svešā valstī. Katrs rīkojas tā kā uzskata par labu un pareizu un arī tas ir pareizi!

 

 

Kad dzirdu, ka aizbraucēji stāsta – atgriezīšos Latvijā, kad būšu pensijā, jo gribu vecumdienas pavadīt Latvijā, man gribas teikt – padomā vai maz būs, kur tev atgriezties, kad visi laimes un veiksmes mīlētāji un gribētāji, sakravās savas pekeles un dosies uz citurieni laimi meklēt, kas tad būs tie, kuri paliks un rūpēsies par mūsu pašu Tēvu zemi? Vieta tukša jau nepaliks, kāds jau te paliks, bet vai tie būs Latvieši, kas to lai zin.

 

 

Saviem bērniem es mācu un mācīšu savu Tēvu zemi cienīt un mīlēt un dzīt saknes savā zemē, neapgriežot tiem spārnus un ļaujot lidot, iegūstot dažnedažādu pieredzi, ko likt lietā savā zemē un savās mājās, lai šeit celtu savu un savas valsts labklājību!

 

 

Vismaz sirdīs svinēsim savas valsts dzimšanas dienu!

 

 

Foto: http://nekrize.lv/pec-novadu-reformas/

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
jana 17. novembris 2010 19:28

Šis ir ļoti smags laiks, visiem. Nedomāju, ka tie kas aizbrauc, nemīl savu zemi.... viņi vienkārši grib dzīvot lab;ak. Un aizbrauc jau tikai tie, kuru ienākumi nav atbilstoši pamatvajadzību nodrošināšanai.
Domāju pece ir pateikusi to, ko daudzas no mums jūt, taču ne vienmēr vēlas to atzīt.

smukaa 17. novembris 2010 17:57

Laikam esmu taada muljke,kura nesaprot,kaa var samazinaat skolotaajiem algas,bet deputaatiem pacelt?Kaa var no nabaga pleest 7 aadas,bet bagaatajam veel iedot?Jaa,es nesaprotu..
Es ljoti gribu sheit dziivot,bet..kaa izskataas,ar katru dienu domas iet uz otru pusi..diemzheel!

Rebeka 17. novembris 2010 16:08

Es nodalu šīs divas lietas, valsti un tēvzemi. Mīlu Latviju, Latvijas dabu, šo zemi, latvieši ir mana tauta, šeit ir manas mājas.

Protams valstsvīri var iet di...t, ar tiem manai mīlestībai pret dzimteni nav ne mazākais sakars.

pece 17. novembris 2010 14:56

T''apēc, ka:
1) viņi ir ļoti populāri;
2) dabūta daudz plusu (lielākā daļa, kuriem ir daudz mīnusu, ir daudz plusu);
3) cilvēki nesaprot, ka balsošana nenotiek par un pret konkrētiem cilvēkiem, bet gan par partijām.

smukaa 17. novembris 2010 14:21

pece - ja,protams..tikai kaapeec tie,kuriem bija n-tie miinusi tika pie siles?

pece 17. novembris 2010 14:19

smukaa,
šogad pēc Saeimas vēlēšanām es pačekoju sarakstus, balstu skaitu un taml, zini, tiešām reizēm un ne tik reti, deputāta tikšanu/netikšanu saeimā nosaka vien pāris balsu un plusi un mīnusi arī diezgan visu pārkārto. Es arī līdz šim par šo biju neticīga.

silva9 17. novembris 2010 14:18

Lielos vilcienos jau protams jāsāk no sīkuma taču man ir iestajies apsīkums.

17. novembris 2010 14:08

smukaa :) Nav vērts diskutēt, te jēdzieni tiek jaukti, demokrātija, lielā politika un atbildība.

smukaa 17. novembris 2010 14:01

kaads nauvums..runaajot par veeleeshanaam:D

aliona 17. novembris 2010 13:42

Piekrītu pecei, jo, Latvija, esam katrs mēs pats.

pece 17. novembris 2010 13:36

Var gan ietekmēt - sākot ar piedalīšanās Saeimas un pašvaldības vēlēšanās, un atbildības prasīšanas no deputātiem, beidzot ar to, ka maksājot par preci/pakalpojumu prasam čekus, palīdzam viens otram, neprasot atlīdzību vienmēr, un galu galā ar domu un emocionālo atbalstu.
Varam sākt ar mazumiņu kaut labām domām ;)

smukaa 17. novembris 2010 13:11

pece - bet tu pajautaa sev,ko tu vari mainiit esoshajaa situaacijaa?Neko!
Tu vari mainiit tikai situaaciju gimenee,bet ne valstii..diemzheel..
Ko mees daram,lai situaacija buutu labaaka?Maksaajam nodokljus (lai gan neatmaksaajas!),dzemdeejam jaunus latvieshus,ieveerojam vecas parazhas,nesvinam sveshus sveetkus (hallowenus,valentiindienu..)..

pece 17. novembris 2010 13:03

Un vēl pajautājiet katrs pats sev - ko ES katrs pats, esmam darījuši, lai situācija LV būtu labāka? Un ko varam darīt?

pece 17. novembris 2010 13:02

Par dalītajām jūtām es arī daudz esmu domājusi, BET es mīlu Latviju, nemīlu valsts vadītājus un politiķus un situāciju, kurā esam. Lai gan apzinos, ka arī manās rokās ir vara to visu ietekmēt un ne vienmēr to esmu izmantojusi, tīri latviskā pārliecībā "ko tad nu es..... tāpat to lemj citi.... un taml.".

Un lai vai kā - Latvija ir, bija un būs MANĒJĀ!

smukaa 17. novembris 2010 12:46

vitula un silva9 - piekriitu juusu viedoklim...

silva9 17. novembris 2010 12:41

Nezinu šogad svētkus sagaidu ar dalītām sajūtām esmu ļoti vīlusies attieksmē ,kas valda mūsu valstī politikā.Taču vēsturiski cik daudz cilvēki ir cīnījušos par Latvijas brīvību un ir maksajuši viss augstāko cenu savu dzīvību.

17. novembris 2010 11:35

Patriotisms ir skaisti, bet reizēm pilnīgi nevietā.

kintijasieviesuklubslv 17. novembris 2010 11:22

pece, paldies par blogu! mani ljoti uzrunaaja tavs staasts. buus ko padomaat shodien :)