Mana dienasgrāmata - Pogas uz sabiedriskā transporta durvīm

pece
pece 9. oktobris 2013 09:10
1375

Inovācijas visās jomās ir nepieciešamas, tomēr šobrīd realizētais Rīgas sabiedriskajā – Klienti (pasažieri) paši atver sev durvis, ir vienlaikus apsveicams un nesaprotams. Nenoliedzami, kā tas ir pierādīts, šādi tiek ekonomēts uz enerģiju, ko patērē atverot durvis un palīdz vienmērīgāk noturēt siltumu sabiedriskajā transportā.

Un tomēr, nemaz nebrīnos, ka cilvēki jūtas apmulsuši, ieraugot pienākot sabiedrisko, kurš never vaļā durvis. Ir nācies, garāmejot, atvērt durvis apmulsušiem pensionāriem. Tiesa, nu jau informēšanas kampaņa vēršas plašumā un dzīve piespiež iemācīties jaunas prasmes.

Tas, kas ir patiesi kaitinoši, vienam sabiedriskajam ir atvēršanas pogas smuki katrā pusē durvīm, ar gaismiņām, kas iedegas brīdī, kad poga darbojas un sabiedriskais ir apstājies. Citam ir pielāgotas līdzīgas pogas. Citiem, izrādās, pogas ir nez kāpēc noputējuši, pelēcīgi sarkanas. Citiem, tās atvēršanas pogas ir tikai durvju vienā pusē.

Katrā ziņā šāds izkārtojums neļauj iesūnot, jo nekad nezini kādā krāsā būs nospiežamā poga, ko reizēm nākas rūpīgi meklēt uz reklāmas fona un kurā pusē durvīm tā atradīsies! Pieiesim radoši!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 9. oktobris 2013 11:33 ilzy

Es domāju, ka tur noteikti ir tehniski grūti tiem autobusiem iemontēt tās pogas pa vidu, taču visādi vadi, un tā iebūvēšana noteikti nav tik vienkārša.

Vēl jau jaunums, gan jau labos un uzlabos.

ilzy 9. oktobris 2013 11:06

Viss jau būtu labi, ja pogas būtu durvīm pa vidu, kā tas mums ir tramvajiem, jo tā ir vieglāk un pieejamāk, ārzemēs daudzkur pogas ir tieši pa vidu un visur vienāds piegājiens.
Saskāros gan ar situāciju, ka īsti labi tās pogas nestrādāja, pieturā pienāk trolejbuss, nospiežu un gaidu, kad durvis atvērsies, poga paliek zaļa, bet neatveras, puisis no otras puses nospiež, arī nekas nenotiek, nu beigās gan vadītājs tās durvis atvēra pats. Nu ja reiz taisa tādas inovācijas, tad varbūt vajag sataisīt tā, lai strādā.
Ā, un vēl tirgus tantukiem ar lielajiem maisiem grūti dabūt tās vaļā.

pece 9. oktobris 2013 09:52

Vērts ir noteikti! Man ar tīk, ka lieki aukstums netiek laists iekšā!

Rebeka 9. oktobris 2013 09:28

Aaa šis man šķiet forši, jo ziemā būs siltāk. Pēdējo reizi, kad braucu ar autobusu, šoferis tāpat vēl vēra visas durvis manuāli, nezinu vai aiz ieraduma, vai viņi tā visi dara, kamēr lielais vairums pieradīs.

Jaunajiem tramvajiem un arī vilcieniem, tā jau ir sen... tā ka lielākā daļa jau pieraduši, un arī pensionāriem atliks vienu reizsi palūrēt kā citi to dara un ātri aizies tā lieta...

Un vismaz tam autiņam ar ko es braucu bija mega liela zaļa bulta uzlīmēta ar norādi kur tā poga ir... nevajadzētu būt traki problemātiski...

Siltumiņš ziemā transportā, būs to pūļu vērts man šķiet :)