Mana dienasgrāmata - Pamācības visiem dzīves gadījumiem?

pece
pece 25. septembris 2013 10:52
1611

Ilgi domāju rakstīt vai nē, bet tomēr nolēmu par to parunāt.

Pilns nets un žurnāli ar pamācībām kā dzīvot, ko darīt, ko nedarīt – kā pieburt vīru, vai pavedināt kaimiņu? Kā iemācīt mājas runci lēkt caur uguņojošu riņķi? Kā kopt seju? Ko ēst un ko neēst, kas ir veselīgi un kas nav veselīgi? ...

Ir pat kaudze e-pakalpojumi un izziņu dienesti, ir portāls latvija.lv, bet kā izrādās, brīdī, kad ir jāsaprot ko un kā rīkoties, ja nomiris cilvēks, vari sākt rakties cauri likumiem vai ticēt apbedīšanas kantoru sniegtajai informācijai!

Var jau būt, ka kādreiz kad ģimenes paaudzēm dzīvoja kopā, šīs zinības nodeva no paaudzes uz paaudzi, bet es jutos bezspēcīga. Tuviniekiem, kuri prasīja man padomu, neko sakarīgu nespēju atbildēt. Laikam būtu gribējies, lai ir valstī kāds oficiāls izziņu numurs, kur šo palīdzību un padomu pajautāt....

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē Sebamed dāvanu komplektu

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 26. septembris 2013 08:40

Bija tāds Ievas pielikums , daži numuri iznāca. nu nezinu, mūsu vietējie kapu biznesmeņi ir diezgan korekti, ja tiem uztic visu No -līdz, tad nekādu pārpratumu parasti nav. Ir jau tradīcijas, bet tās jau pa novadiem atšķiras, veci cilvēki jau vēl zin un pukst, ka jaunie pa savam dara.

hiperkeri 25. septembris 2013 21:51

jā,šī laikam ir tabu tēma arī manu paziņu lokā.
Ja ES kaut ko nezinu,vienmēr
1)uzprasu draugam
2)1188.
un,ja viņi nezina,tad laiks gūglēt:D

pece 25. septembris 2013 14:37

Par to žurnālu biju piemirsusi, bet prieks, ka vismaz neta versijā tas ir lasāms vēl šobrīd.

Rebeka 25. septembris 2013 13:54 Ivetta

Wow.. man tikai jautājums, kā var ienākt prātā par šo tēmu žurnālu izdot :D :D :D Bet vispār noderīgi noteikti.... ideja par žurnālu, laikam dzima kādam, kurš bija nonācis līdzīgā situācijā kā Pece.

ilzy 25. septembris 2013 12:57

Būtu ideāli, ja viss būtu pateikts priekšā. Starp citu ir daži mēģinājumi kaut ko darīt uz to pusi. Par miršanu gan nekā.
www.e-iespejas.lv kā dažādas lietas nokārtot elektroniski. http://europa.eu/youreurope/citizens/index_lv.htm par lietām vairāk Eiropas kontekstā.

Ivetta 25. septembris 2013 11:29
Ivetta 25. septembris 2013 11:25 pece

Lielās pilsētās, jā, iespējams plēš nejēgā naudas. Bet šķita šie ir samērā diskrēti cilvēki.

pece 25. septembris 2013 11:19 Ivetta

O, jāaaa, abedīšanas kantori ir gatavi visu izdarīt, tikai par attiecīgu samaksu.....

Mēs jau ar galā tikām, bet man būtu ļoti gribējies iespēju izvērtēt ko un kā, nevis paļauties uz abedīšanas kantori.

Ivetta 25. septembris 2013 11:09

Es nezinu vai vēl ir, bet pirms kādiem trim, četriem gadiem bija iznācis žurnāls par šo tēmu. Tur varēja smelties dažādu informāciju. Bet, ja nemaldos, ir arī kāda mājas lapa. Atceros, kad sāku pa twitteri dzīvoties, tad man sāka sekot twetter konts, kas saistīts ar miršanas tēmu... Momentā tā dīvaini bezmaz vai palika :D Šķiet vienu reizi arī apskatīju mājas lapu. Nu jau gan aizmirsies nosaukums, bet varu pameklēt to kontu un uzrakstīt adresi ;)

Kad mana omīte nomira, tad mamma arī pirmo reiz ar to saskārās. Domāja ko un kā, bet dzīve tai brīdī lika satikt tos cilvēkus, kas zināja dot padomus ko un kā. Un tādā ziņā mums ir ļoti paveicies ar apbedīšanas pakalpojumiem. Tik labi cilvēki strādā, kad ļoti daudz izdara un nav jāsatraucās kā un kas apbedīs.