Mana dienasgrāmata – Kartupeļu talka

pece
pece 31. augusts 2013 08:02
2259

 

Tupi, tupi tupenīti

Kas tev tupu tupināja?

Kas tev tupu tupināja.

Tas tev tupu lupinās.

/Latv.t.dz./

 

Šodien plānā kartupeļu talka! Tā jau ar ir – pavasarī stādījām, tagad pašiem nāksies lasīt! Es nezinu vai diena būs saulaina un silta un varēsim vēl mazliet pasauļieties un kartupeļu vagās plikām kājām sajust zemes spēku vai nāksies vilkt ko biezāku un zābakus kājās, lai lietus nesamērcē un paši par dubļu rukšiem nepārvērstos. Lai vai kā, bet pagaidām, neskatoties uz to, ka mītam pilsētā uz akmeņiem – šī izklaide ir ikgadējs pasākums vecāku mājās.

Kādreiz gan nešķita, ka tā ir izklaide vai atpūta, atceros to kā grūtu, garu un smagu darba dienu, bieži vien vairākas dienas. Tā vien gribējās dusmoties par  to, ka skaistā rudens diena jāpavada kartupeļus lasot, nevis tusiņos ar draugiem.

Atceros, ka pati jau biju paaugusies, ar māsām ejot uz kartupeļu lauku pukstējām – besī laukā tie kartupeļi! Māsas meitēns, tobrīd kādus 5 gadus vecs, klausās, klausās un nopietni prasa – Kāpēc tā Besija ir laukā un neiet iekšā? Ar to ar beidzās mūsu īgnums  - apsmējāmies!

Kādas ir jūsu attiecības ar kartupeļu talkām? Atmiņas? Piedzīvojumi?

Foto no http://www.fotoblog.lv/

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ladyme 2. septembris 2013 09:05

bērnībā braucām ar ģimeni pie radiem uz kartupeļu talku, tolaik man kā bērnam bija "atlaides" uz to lasīšanas procesu, atceros ka priecājos par pelītēm kas naski skrēja pāri laukam un man protams tās gribējās noķert :D

piemājas dārzā stādam dažas vagas ar kartupeļiem, un šogad bija prieks tās norakt jo raža bija superīga (lieli skaisti kartupeļi)!

Lana24 1. septembris 2013 17:28

Atceros kā bērnībā teicu, ka kartupeļus needīšu (tas parasti bija talkas laikā), labāk makaronus visu gadu štompēšu iekšā:) Man ļoti nepatika piedalīties talkās:)

pece 1. septembris 2013 16:46

Tā - kartupeļi kaudzēs. Platības sarukušas, bet atteikt palīdzēt nevaru. Nav jau tik traki, pie reizes pie vecākiem paciemojāmies.

Cerīte 1. septembris 2013 14:32

Rīgas dārzā neaudzēju,mātei iedodu naudu lai paņem kādu cilvēku ,kas izdara.

Emmy 1. septembris 2013 11:59

Esmu lauku bērns, vismaz mana bērnība pagāja laukos...katru vasaru dzīvojos pie vecvecākiem - māja, zeme - meža vidū - burtiski!!
Tad nu bija gan kartupeļu talkas, gan sienu talkas...bet man tās visas ir ar patīkamām atmiņām, jo tad sabrauca daudz cilvēku, sievietes darbojās pa virtuvi, citi kā skudriņas pa kartupeļu lauku....Man šādas talkas vienmēr ir labāk patikušas nekā ravēšana...vai kartupeļu pārlasīšana...Pēdējo reizi uz šādu talku biju pagājušajā gadā...Bet gadiem ejot lauki paliek ar vien mazāki un mazāki...vairs nav tā sajūta kas bija bērnībā...

Ivetta 1. septembris 2013 11:27

Vienu reizi esmu bijusi uz kartupeļu ravēšanas laiku. Un ar' jau atmiņas padzisušas. Atminos tik to kā kājas slīka zemē iekšā :D

mazaa raganina 1. septembris 2013 09:22

Esmu padomju laika bērns ar no tā izrietošajām sekām.Mums bija milzīgas plantācijas, parasti kartupeļus izkratīja ar kratekli, labāk bija,ja varēja sarunāt kombainu,tas jau skaitījās luksus! Atmiņās saglabājies tas,ka parasti tas bija milzīgs pasākums ar radu radiem un ēšanu dzeršanu līdz rītam.Pēc tam tās drausmīgās kartupeļu kaudzes bija jāpārlasa...:P Ir palikušas prātā arī jautrākas talkas, kuras jau pati organizēju, bet....tas noteikti nav mans mīļākais lauku darbs, bet siena talkas tomēr ir visnepatīkamākās. P.S. šogad dārzā neviena kartupeļa!!!(party)

hiperkeri 31. augusts 2013 21:15

man arī besī tie kartupeļi:D
Tāviņš ir un tur neko nevar padarīt:)

Nikte 31. augusts 2013 19:59

Pozitīvi(Y)

KRX 31. augusts 2013 17:22

Man ir tikai sliktas atmiņas.... esmu neizsakāmi priecīga, ka nu jau vairākus gadus man nav jāpiedalās šādā pasākumā :)

Aggie 31. augusts 2013 14:52

...oi, kolhoza laikus atceros labi, kad ar klasi bija jābrauc kartupeļus lasīt.... jautri bija...

lotte 31. augusts 2013 13:49

Tādā īstā kartupeļu talkā pat neesmu bijusi, bet kartupeļu novākšana piemājas dārzā gan bērnībā patika!