Mana dienasgrāmata - Kaitinoši. Patiešām kaitinoši!

pece
pece 3. septembris 2013 07:08
2713

Ikdienā izmantoju sabiedrisko transportu. Rīti sabiedriskajā mēdz būt īpaši kaitinoši. Lai arī atrašanās vieta un braukšanas virziens ir gana labvēlīgs, jo izmantojamo sabiedrisko transporta līdzekļu daudzums ir paliels un ir no kā izvēlēties, tāpat bieži gadās sastapt  pa kādam kaitinošam eksemplāram.

Domās stādu dienā paveicamo darbu sarakstu, bet mani iztraucē uzmācīgi pīkstieni – pik, pik, pik, pik – pretīgi kaitinošā toņkārtā. Kā tad, kāds jaunskungs derīgi izmanto laiku un sērfo telefonā. Man nav nekas iebilstams pret sērfošanu telefonā, bet kāpēc nevar izslēgt taustiņu skaņu?

Jāsaka, ka tikpat kaitoša mēdz būt skaņa, no aptrakušiem mūzikas mīļotājiem, kas uz austiņām mūziku klausās tik skaļi, ka to dzird vēl vismaz puse no apkārtesošajiem. Nez, vai pēc tam tie cilvēki dzird normāli, šādā skaļumā brēcot sev ausīs?

Tomēr, lai arī kaitinoši, tomēr tas nav kaitnieciski un tāpēc mēģinu būt iecietīga. Vai jūs šādas lietas nekaitina?

 

Foto no http://kaitlinring.wordpress.com/tag/music/

 

Papildini mūsu draudzīgos Sieviešu Kluba pulkus! Atver arī SAVU blogu!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 3. septembris 2013 16:54

pece,Jā,tieši ar tādiem es braukāju.bet ne pa Rīgu.Vecie smird.Nopietni smird.

pece 3. septembris 2013 12:41 hiperkeri

Es principā nebraucu mikriņos kājās, jo ja nu kaut kas, tad viss, no drošbas viedokļa ir čau! Ja nu vienīgi tajos mikriņu-busiņu krustojumos (jaunajos rīgas satiksmes). Man vēl bērni jāizaudzina.

pece 3. septembris 2013 12:40 Kerstyna

Ak, jā manā maršrutā ir viena bezgalīgā pļāpa - viņa vienmēr un visu laiku runā pa telefonu - NEKO apspriež ar vienu, tad zvana nākamajam, par laimi es ietrāpos reizē ar viņu tikai mēnesī reizi :D

Rebeka 3. septembris 2013 11:53 Spotorno

Nu ja par pateikšanu arī domāju :D Ja uz mani lūrētu nevis pajautātu, man arī ieslēgtos, kaut kāds princips un nereaģētu tāpat kā tas puisis :D A ja man palūgtu, es noteikti reaģētu un noliktu klusāk... :) Bet nu cik cilvēku tik viedokļu, ir jau kas arī uz lūgumiem atbrēc... :D :D :D

vecsprofils 3. septembris 2013 11:38 Rebeka

:D (Y) Nu a ko man bija darīt, kaut ko pateikt man nepietika dūšas, lielākais ko varēju - uzstājīgi lūrēt virsū :D

Rebeka 3. septembris 2013 11:29

Bet ja nerunā apr sabiedrisko transportu, tad jau veselu sarakstu varētu sākt, gan par uz trotuāra stāvētājiem, gan man kā autovadītājai ir daudz iebildumu pret citiem braucējiem. Arī veikalos novēroti kaitinoši eksemplāri ar kaitinošām izdarībām...

Rebeka 3. septembris 2013 11:28

Visvairāk par visu mani kaitina burkšķētāji, :D :D :D

Tā kā braucot sabiedriskajā skatos ārā pa logu, vai esmu aizņemta ar savām domām, nepamanu ne žāvāšanos ne ko tādu. Mūzika uz austiņām arī man ir vienaldzīga, telefona taustiņu toņi, gan ir kas vājprātīgs.

Kaitina ja cilvēki smird, tā ir necieņa pret apkārtējiem smirdēt. Mūsdienās taču visādi līdzekļi pieejami, apaļākiem cilvēkiem smaržīgie talki utt. un ja regulāri mazgājas, mazgā drēbes un lieto pretsviedu līdzekļus, tad nu nevar smirdēt, tā ir vienkārši nolaidība, no kā jācieš apkārtējiem. Nemaz nerunājot par mutes smirdēšanu un cigarešu smaku.

Par vietu došanu citiem, tur tā situācija ir tāda kutelīga, es pat teiktu, jo nekad nevar zināt kāpēc tas cilvēks tur sēž un nedod vietu veciem cilvēkiem, grūtniecēm utt... Jo protams, liela daļa no tiem ir neaudzināti kretīni, BET es pati esmu bijusi situācijās, kad nevaru nostāvēt, bet to neviens cits neredz un nesaprot un droši vien domā, ka esmu riebīga. Piemēram, kad biju stāvoklī pirmajos mēnešos, bija sliktās dūšas un reiboņi, bet vēders vēl nebija. Un vēl ir bijis, kad uznākusi migrēnas lēkme, cīnos ar galvasāpēm, mirstu vai nost, bet to jau arī neviens ar aci neredz. Nu tā, ka bieži vien var gadīties, ka cilvēki pamatoti nelaiž sēdēt. Tāpēc, nav jākautrējas palūgt, lai palaiž, jo tad vai nu cilvēks palaidīs, vai paskaidros kāpēc nelaiž.

Tāpat arī šoreiz nesapratu Sporonto rīcību, tieši tas ir tas kas mani kaitinātu visvairāk. :D :D :D

Ivetta 3. septembris 2013 10:52

Jā, un tāda cieņa, kā palaist apsēsties tiešām cilvēkam, kam grūtāk nostāvēt. Bet jāsaka, ka galīgs auts šai jomā nav. Esmu saņēmusi cieņas apliecinājumu un mani ir palaiduši apsēsties :) Bet ir gadījumi, kad kāds jauns cilvēks, kas tiešām varētu tak palaist, viņš vēl atļaujas lūriķot virsū. Gadījumi dažādi.

Ivetta 3. septembris 2013 10:49 Noelle

O, īpaši, ja tā ir tiešām aizliegtā zona, kur pīpēt, bet vienalga pīpē :D

Noelle 3. septembris 2013 10:47

Atcerējos vēl vienu lietu - smēķēšana - uz ielas, pieturās, pasākumos. Un pamēģini tiem smēķētājiem aizrādīt...

Ivetta 3. septembris 2013 10:46

He he nu ir tēmiņa rīta agrumā :D Interesanti jau palasīt, kas kam kaitina.

Kad esmu Rīgā vai citā vietā, kur cilvēku ir ļoti daudz un kad jāpaiet garām, tad necenšas cienīt otru un dragā garām tā ka vējš. Tad ir jā, tie eksemplāri, kas nostājušies uz trotuāra vidū un nezini kā īsti tikt viņiem garām.

Kaitina atklāta lūrēšana virsū. Īpaši, ja vēl cilvēks ir ļoti tuvu man. Piemēram, gadījums Skrundas autoostā (jāsaka, ka Skrunda ļoti izceļas ar cilvēkiem - lūriķiem), kad sēdēju uz soliņa un gaidīju autobusu. Viens nesakopts vecis apsēdās uz tā paša soliņa uz kura es. Es protams biju neitrāla, klausījos uz austiņām mūziku un izlikos, ka nekas nav noticis. Bet pa acs kaktiņu redzēju, kā viņš uzkrītoši noskatījās uz mani, uz manām kājām utm. Protams es viņam šķitu dīvaina auguma proporcijās. Fuj, pretīgi tādi cilvēki, īpaši ja viņi paši nav sakopušies, ir nopīpājušies, nodzērušies.

Kaitina pārlieku Dieva slavinātāji. Nu ir tādi, kas paliek jau apmāti šai tēmā.

Ai, gan jau ka vēl kādi sīkumi ir, kas pakaitina :D

vecsprofils 3. septembris 2013 10:46

O! Laba tēma, man arī šis kaitina!
Vispār es teikšu, ka Latvijā ar to mūzikas gaumi (vismaz to, kas dzirdams sabiedriskajā) ir ļoti švaki. Jaunatnei pārsvarā skan alternatīvais, tie trakie, kuri ķērc kā aizkauti pilnā rīklē (saprotams, gaume katram sava, bet pat alternatīvā mūzikā ir normālas grupas, bet nē skandina pašu briesmīgāko) un tad tu kā normāls cilvēks jūties spiests klausīties to sātanisko mūziku, bojājaot sev garstāvokli. Vienreiz aizmugurē man sēdēja puisis, kurš to klausījās un es vairākkārt griezos un ar "wtf" sejas izteiksmi viņu uzlūkoju... protams, ignorēja mani. Es tiešām nesaprotu, kāpēc nevar klausīties kādu Madonnu vai Spīrsu, bet obligāti uz visskaļāko jāliek tieši tos briesmoņus. Kāpēc tas skaitās "krutāk"?!
Tā arī iemestu ar tomātu! :^)
A vēl ĻOTI kaitina, kad mobīlajos kā melodijas skan visādi tekstveida zvani, tizli kaķu ņaudieni, bērnu smiekli utt.utjpr. Nu kamōn, uzliec tad jau visiem apnikušo Vivaldi, nevis tagad nes citiem smadzenes ārā ar kaut kādiem "idiot, tev zvana!"

Par kultūru sabiedriskajā var rakstīt un rakstīt.
Un nē, es neesmu kašķīga un īgna vecmeita :D

Cerīte 3. septembris 2013 10:42

Jūs mani uzmundrinat-tieši šodien pēc ilgstoša pārtraukuma sākšu braukāt uz mājām ar sabiedrisko.:D

Cerīte 3. septembris 2013 10:41 hiperkeri

:D:D:D

Noelle 3. septembris 2013 10:40

Pēdējā laikā ļoti reti sanāk braukt ar sabiedrisko, līdz ar to tā man nosacīti ir eksotika, tomēr joprojām visvairak mani spēj iztracināt smirdēšana (neatkarīgi no diennakts laika). Pēc visa kā - pēc cigaretēm, pēc cigarešu, kafijas un netīrītu zobu kokteiļa, pēc mēnesi nemazgātām zeķēm, piesvīdušām padusēm... tā var turpināt un turpināt... FUI!!!! Pretīgi līdz ārprātam.

Vel mani kaitina Dio pieminētā gājēju mīcīšanās ietves vidū, vai, piemēram, pulcēšanās un neizlēmīga raustīšanās tieši pie vai starp ieejas durvīm. Žāvāšanās arī ir kaitinošāko lietu topā.

Ir, protams, arī konkrētas lietas, kas man kaitina konkrētos cilvēkos, bet tas ir jau cits stāsts, tur vēl var analizēt, vai tik tā nav manis pašas problēma. Tomēr tas nav tik nepatīkami kā tās mazās un ikdienišķās lietas, kas ir kopīgas lielai sabiedrības daļai.

Ā, vēl - krāsošanās, matu ķemmēšana, nagu vīlēšana un citu ar sevis sakopšanu saistītu darbību veikšana sabiedriskajā transportā.

Čāpstināšana, strēbšana un dziedāšana pie galda - šādās situācijās man tam cilvēkam vienkārši gribās uzšaut pa muti. Nopietni. Neesmu augusi supersmalkā ģimenē, bet šīs lietas man kaut kā ieaudzināja bērnībā. Nespēju saprast, kā tas var šķist normāli.

ilzy 3. septembris 2013 10:14

Kaitina, ka atkal Rīgas sab.transports ir piebāzts ar visām no tā izrietošajām sekām. Manā ikrīta maršrutā ir vairāki Tuc Tuc klausītāji, viena sieviete, kam laikam telefons pie auss pielīmēts un tad nu tur tiek apspriests viss, trolejbusa vadītāji, kam mīļākais radio ir radio skonto, bet tur no rīta šausmīgi daudz muld. Vistrakāk ir tad, ja pagadās visa šī kombinācija kopā. Mēģināju, pati likt austiņas un klausīties savu mūziku, bet klausoties normālā skaļumā, ārējais fons (tuc, tuc, radio, pļāpa un citi trokšņi )to vnk nomāca.

Linduchy 3. septembris 2013 10:05 hiperkeri

ROFLROFLROFL

hiperkeri 3. septembris 2013 10:02

:D:D jā,piekrītu Pecei! Un vēl man šausmīgi kaitina,kad jābrauc pilnā mikriņā,stāvot kājās,un tie ,kas sēž,parasti guļ.Un es IENĪSTU,kad kāds no viņiem krāc.Nopietni! Un vienmēr atrodas kāds,kas krāc.Ārprāts!!!!

Linduchy 3. septembris 2013 09:59

Visvairāk par visu sabiedriskajā transportā mani kaitina smakojoši vai uzbāzīgi pasažieri. Niķīgi bērni arī ir kaut kur top augšgalā. Žāvāšanās ar kuņģa satura atrādīšanu mani vienkārši izbrīna - vai tad tiešām tik elementāru lietu nav vecāki iemācījuši :^)

Elīnīte* 3. septembris 2013 09:55 pece

Šobrīd mūsdienu bērni zina savas tiesības uz visu, bet nekādā gadījumā neatceras par pienākumiem. Vecāki neivēro šo pienākumu uzlikšanu bērnam ikvienā dzīves situācijā, kā arī netiek noteiktas robežas bērna audzināšanā. Un tas rada sekas tālākai dzīvei. Pusaudžu gados jaunieši dara pilnīgi visu, ko vēlas un nekas viņiem patr to nav. Vecāki krīt panikā, lai tik iestādes tagad tos viņu izlaistos bērnus audzina. Bet neviens to vecāku vietā nedara... Un tad rodas dažāda veida pusaudži ar nopietnām uzvedības problēmām un dažādiem likumpārkāpumiem.... Skumji, bet tāda ir mūsdienu patiesība.... :(

Kerstyna 3. septembris 2013 09:54

:D
Kaitina... reiz domāju, ka iznīkšu, kamēr no sava tālā kakta līdz Rīgai tiku. Braucu tā, mierīgi, autobusā. vienā palielā pieturā piekāpa pilns buss, man blakus apsēdās ekstravaganta paskata sieviete gados un tad sākās - Visu ceļu līdz Rīgai, visus 70km, dabūju noklausīties kaut kāda rada bēru organizāciju, tenku pārstāstīšanu, aprunāšanu... Aprunā vienu un tad zvana tam aprunātājam un tad aprunā citu utt. Un dara to ar krietniem decibeliem. nekad nebiju jutusies tik laimīga, no busa izkāpjot.

pece 3. septembris 2013 09:45

Bērni sabiedriskās vietās rietumu sabiedrībā ir trakums bieži vien, man šķiet, ka no stingrās audzināšanas, bez bēnru vēlmju uzklausīšanas un bezierunu paklausības, labu gribot, esam iebraukuši otrā grāvī - bieži vien nedodot un nenosakot bērniem robežas, pieļaujam bērnu patvaļu un pēc tam nespējam tos savaldīt. Protams liela nozīme ir mūžīgi aizņemtajiem vecākiem, kas nepieteikami veltī bērniem uzmanību.

Kā vienmēr - patiesība ir kaut kur pa vidu.....

pece 3. septembris 2013 09:43 Ema

Žāvāšanās mani ne pārāk kaitina. Vismaz pagaidām!

VIT@ 3. septembris 2013 09:42 Ema

Nu mana vīra brāļa dēls gan tāds nav, jā viņš ir izlutināts ar ēdienu, bet te laikam ir atšķirība tāda, ka mēs bērnībā daudzas lietas nevarējām dabūt, ēdām to vienu saldējumu un kaifojām, tagad tā izvēle ir tik liela, ka arī malziet mazie šķobās, taču audzina viņu ne pa jokam vīra brālis, es pat teiktu par traku atkal :D Taču uz kopējā fona, es nezinu ir par traku, bērniem ir par maz uzmanības, viņus neaudzina neviens...ka tikai ātrāk tas mazais apklsutu, iedod viņam visu ko grib...

Emmy 3. septembris 2013 09:36 DIO

Par Tevis pieminēto var tikai piekrist...Jaunās māmiņas vispār iedomājušās ka brauc ar tanku ne ratiņiem, iet pa ceļa vidu ne apiet ne apbraukt...pamēģini ko aizrādīt, viņas tiesības aizliegs bez maz vai...Bērni te tādi paši...laikam pie vainas mūsdienu modernais audzināšanas stils - ļauj visu!
Ai, es vispār laikam esmu viegli aizkaitināma, jo mani kaitina ļoti daudzas lietas...:^)

1 2