Mana dienasgrāmata - Imidžs un stereotipi

pece
pece 23. oktobris 2013 21:35
2091

Dīvaini tie cilvēki, nudien dīvaini. Katrai bodei ir savs imidžs un viens no biežāk sastopamajiem RIMI – tas ir labi – normāla bode vidusslāņa cilvēkam, Maxima – tā jau tā leišu padarīšana un to tak apmeklē tie, kuri nevar atļauties iepirkties RIMI. Leišu ar tādu mazliet nicīgu pieskaņu. Ja pajautāju, ar ko tad RIMI labāks, jo tapat nav latviešu, tad nez kāpēc izliekas nesaprotam.

Ja ir kāda trumuļu – uzlīmju akcija, tad kā likums – RIMI tā noteikti ir foršāka un preces kvalitatīvākas, lai gan abos gadījumos visbiežāk ražotas pēc speciāla pasūtījuma, ne no standarta kolekcijām.

Ja kasē izsit nepareizu cenu, tad Maximā ir krāpnieki, kuri to vien dara kā čakarē pircējus, bet RIMI – sistēmas kļūda un nav tak paspējuši visu sadarīt kā nākas.

Ja pie kasēm ir rindas, tad RIMI kasierēm ir daudz darba, bet Maximā nejēdz darbu organizēt.

Viena no pēdējā laika smieklīgākajām diskusijām – par svaigo gaļu. RIMI tak pārdod Latvijā ražotu/audzētu gaļu, tas nekas, ka pie cenām stāv rakstīts, ka izcelsmes valsts Spānija un Polija, bet Maxima noteikti, noteikti krāpjas, jo raksta, ka tirgo arī Latvjā audzēto, kas izrādās nāk no Kurzemes puses, noteikti tas nav latviešu zemnieks, jo nevar tak būt citādi.

Un kas ir pats pārsteidzošākais – lai arī Maximā strādā vieni vienīgi krāpnieki, tā pieder sūda liešu bāleliņiem, ļautiņi atkal un atkal tur iegriežas, lai varētu pagānīties! Es nudien nesaprotu, ko tik iespringuši uz Maximas apmeklējumu īpaši jau Rīgā, kur bodes rindām vien – izvēlies ko vēlies un dabū ko izvēlējies, bet nē! Laikam jau tāda daba – vajag ko parunāt!

Tas cilvēks ir viena nesaprotama būtne!

Foto no http://www.jantoo.com/

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 24. oktobris 2013 21:27

Pārsvarā iepērkos Maximā, jo man nepatīk maksāt vairāk par to pašu preci :D :D :D Esmu piefiksējusi, ka iepērkoties Rimi man ikdienas pirkumiem sanāk atstāt daudz vairāk naudu, tāpēc vairākkārt viļoties esmu pieradusi iet Maximā, kura man ir pa ceļam uz mājām.

Piekrītu Hiperkeri, es arī būtu priecīgāka, ja maximas logo un interjērs būtu siltākos toņos, jo patiešām omulīgi ir. Taču, cenas man ir svarīgākas par omulību.

Nikte 24. oktobris 2013 18:46

Man vienalga kāds veikals,kurš tuvāk tur arī eju iepirkties!Eju arī uz "bomžu" super neto :D

pece 24. oktobris 2013 17:21 hiperkeri

Tad ņemsi izpētīsi piedāvājumu un dosies tur, kur tev izdevīgāk.

Man ap māju puslīdz veinādā attālumā ir vesels strēkītis ar bodēm, tad es eju uz to, kur dod manu iecerēto preci - piem. manu mīļo Talsu krējumu dod RIMI un Elvi, bet ne superneto un vien X maximā.

hiperkeri 24. oktobris 2013 16:45

tāpēc,ka maximas noformējums ir balti-zils(auksts),bet rimi-sarkans-silts. vismaz uz mani tas darbojas-rimčikā ir omulīgāk. Bet es pati regulāri iepērkos Maximā-varbūt ka man paveicies,bet te vienmēr ir foršas pārdevējas. Arī prece svaiga.. un vismaz leiši ir tuvāk nekā spāņi. Dilemma būs,kad gandrīz man pie mājām uzbūvēs jaunu RImi hipermārketu. Kur lai iet iepirkties,kur???

Linduchy 24. oktobris 2013 16:34 Spotorno

hahaha, labs pamatojums :D
Tā gan ir - tur tā stāvvieta apvienota, tad nu ej un pierādi :D A, ja vēl krutā kuļķene ir, tad vispār - mute ciet visiem :D

vecsprofils 24. oktobris 2013 14:55 Linduchy

A patiesībā tas ir tāpēc, lai proletariāts varētu attaisnot savu alibi, nevis teikt, ka bija tirgū, bet gan Stockmann - buržuju buķikā un tirgum tikai garām gāja :D Tamdēļ tādiem vienmēr līdzi ir kāds Stockmann vai buķika kartona maisiņš, neies taču pa ielu ar Maximas kuli... :D

vecsprofils 24. oktobris 2013 14:42 Linduchy

Tas laikam speciāli, kad kartiņa manāmi patukšojusies Stockmann, tad ejot prom, var ieiet nakamajā buķika daļā Titānikā, kur pēdējo kartes saturu noslīcināt, nopērkot velūra kostīmiņu ar zaķa ausīm, un tad lepni iet ārā ar dzeltenas krāsas maisiņu "Trakās dienas" ROFL

Linduchy 24. oktobris 2013 14:34 pece

a tas Titāniks ir pretī autoostai...Titāniks plūstoši pāriet Stokmanā :D :D :D

Linduchy 24. oktobris 2013 14:34 Spotorno

ROFLROFLROFL

pece 24. oktobris 2013 14:28 Spotorno

Labs pētījums (Y)
Un tirdzniecības centra nosaukums Titāniks arī ir dievīgs! :D

vecsprofils 24. oktobris 2013 13:55 Linduchy

ROFL рыночное разоблачение нижнего белья - tā varētu saukties kāds šodien moderns pētījums :D :D

Linduchy 24. oktobris 2013 13:48 Spotorno

Es ir gar zemi - tev pat ir gatavs pētījums par biksītēm :D (Y)

vecsprofils 24. oktobris 2013 12:10 Spotorno

P.S. aizmirsu pieminēt La senzu, tur arī tādas bija, maksāja cik atminos Ls 5-8! Bet identiskas :D Uuun, La senzā taču iepirkties ir vispār "krutuma" kalngals, kvalitatīva, skaista veļa, ne jau Gerkens kaut kāds, kur starpcitu, šīs biksītes vispār (cik atminos) par 0.80 :D

Aaaj, vārdu sakot, es kā neatkarīgs patērētājs, kurš ielīdīs ikvienā veikaliņā un bodītē, aj, cik daudz redzu tādu absurdu :D

vecsprofils 24. oktobris 2013 12:07

Par tirgu (centrāltirgus teritorijā atrodošo) vēl varētu saprast, ka rauc degunu aiz tā, ka vispār šī teritorija pilna ar smakojošiem bomzīšiem, visādiem degradētiem tipāžiem, bet ne jau tāpēc, ka preču kvalitāte atšķirtos! Un vēl fascinē tas savienojums "lēta veļa, lēts apģērbs", kurš tēmēts uz to, ka jo dārgāk maksā, jo "dārgāk" izskatās :D Jau minētās biksītes, kuras, starpcitu, ir vienīgās kaut cik smukas tajos Lindex, Cubus utt., tad pie kā tās skaitās, pie "lētā" vai "dārgā" gala? :D Ā, es atbildi zinu - atkarībā no tā, KUR nopērk :D

vecsprofils 24. oktobris 2013 11:48 Linduchy

Šīs vienkāršās biksītes Lindex/Cubus/Seppala utt. maksā Ls 4-6, starpcitu, Maxima,Rimi,Prisma utt. Ls 3-4
http://image.made-in-china.com/43f34j00rvHEBmUaHOuM/Lace-Pants.jpg
bet tirgus Titānikā Ls 1! :D
Arīdzan var pasmieties, kur kvalitāte piesaukta vispār nevietā, kāda ir, tāda ir, neatkarīgi no cenas, jo prece ir identiska! :D

Linduchy 24. oktobris 2013 10:04

Vēl viens salīdzinājums - apģērbu/apavu iegāde tirgū vai kādā lielveikalā. Tirgū fū,pē, bet Lindex/H&M/Cubus lupatu sortiments ir ok? :D

mazaa raganina 24. oktobris 2013 09:35

Hm....es nekad neesmu dzirdējusi kaut kādu nievājošu attieksmi ,ka Rimi būtu labāks par Maximu vai otrādi. Pati pērkos tikai Maximā gan sortimenta dēļ,gan cenu dēļ. Tad jau drīzāk varētu par Super neto pircēju kontingentu un Betu ko ne pārāk glaimojošu pateikt...

Kerstyna 24. oktobris 2013 08:23

Autore apraksta plaši izplatītu attieksmi pret veikaliem, tur nevar nepiekrist. vēl var pieminēt Humpalas :D. Tas nav nemaz tik reti, kad var sastapt kādu vietējo prominenci tieši humpalbodē..., bet humpalās tačui iepērkoties tikai nabagi :D Man patīk humpalas ķemmēt, reizēm tur var atrast īstas lietas :) Es veikala izvēlē parasti vados pēc tā - vai tur ir tas, ko man vajag, vai tas man ir pa ceļam. Kad mana darba vieta bija tuvāk RIMI un stipri attāli no MAXIMAS, tad gāju uz RIMI, tagad darbavieta pēc pārcelšanas ir tuvāk MAXIMA - eju uz Maxima. Un tas attiecas uz visām preču grupām, ko ikdienā pērku.

pece 24. oktobris 2013 07:13

Un, jā tā arī ir taisnība, ka tie, kuri tiešām var atļauties un ienākumu līmenis ir augsts, nesmādē arī maximu. Kaut kā dīvaini tas viss.

pece 24. oktobris 2013 07:12 Spotorno

Tu jau zini, ka tās preces, kas ir stokman un drogās, pēdējā bodē noteikti ir kreisās :D

vecsprofils 23. oktobris 2013 22:29

P.S. Iepērkos visu "slāņu" veikalos un bodēs, un arī Maximā esmu sastapusi sabiedrībā zināmas personas, kurām ienākumi jau tiešām ir stipri augstāki par kaut kādām 20gadīgām snobēm.
Un pēc novērotā - cilvēki, kuriem ir tie ienākumi lielāki un brīvāk tērējami, tieši otrādāk naudu vērtē daudz vairāk, nekā tādi, kuri "iz grazi-v knazi".
Jā, neapšaubāmi atļauties var vairāk, bet tieši ATĻAUTIES (pēc brīvas gribas, vēlmes, nepieciešamības), nevis PIENĀKUMS!

vecsprofils 23. oktobris 2013 22:20

Tā ir, diemžēl pastāv stereotipi par veikalu "latiņu", kur iepērkties ir cēli, bet kur - fuj-fuj. Tas pats ar Drogām un apģērbu veikaliem. Tas jau nekas, ka tās pašas firmas, kas atrodas Drogu plauktos, ir atrodamas arī Stockmann, bet nē, atrodas cilvēku kopums, kurš uzskata, ka Drogās pārdod vienus vienīgus... nu paši saprotat ko. Tāds absurds, pilnīgi gribas iesviest tiem cilvēkiem sejā identiskus produktus ar identiskiem marķieriem, kuri nopērkami abos veikalos ar vienu vienīgu atšķirību - cena. Bet laikam šodien ir cēlāk iepirkties tur, kur ir dārgāk, jo taču jāpierāda gan sev, gan citiem, ka SPĒJ nopirkt dārgāku preci!
Un visabsurdāk - visi šie aprobežotie ļautiņi nespēj saprast, ka cena ne vienmēr nosaka kvalitāti, it sevišķi tur, kur iepirkumu-pārdošanas tirgus ir vienāds.
Piemēram, Meta veikali tiek uzskatīti par kaut ko briesmīgu, toties iepirkties "Orange" vai tāda tipa bodītēs jau ir kaut kas cēls, kvalitāte redz taču... un negrib vispār saprast, ka tirgus ir viens, ka abos gadījumos iepirkumu tirgus un viens un tas pats.
Manā skatījumā nav atšķirības starp Maximu un Rimi, tāpat Iki un Prisma (šeit gan mazāk atlaižu, bet nu cenas kopumā +/- tās pašas). Stockmann par dažiem produktiem lielāka izvēle, bet cenas arī principā tās pašas, ar izņēmumu, ka atlaižu arī nav daudz. Sky neesmu bijusi, bet prezumēju, ka arī izvēle nedaudz lielāka, cenas nedaudz augstākas. Bet prece jau pārsvarā lielākoties tā pati!
Nu atvainojiet, Kāruma sieriņi visur ir vienādi, visur vienādas kvalitātes, tas pats ar lērums produktiem un precēm, kur cenai vispār nav itin nekāda sakara ar kvalitāti.

Kaitina, ka tie aprobežotie ļautiņi visur bāž to "kvalitātes" jēdzienu. Ja deguns gaisā, tad nevajag maskēt to ar "kvalitāti". Un vispār tie materiālisti spēj nokaitināt. It kā cilvēkam ar labiem ienākumiem jāiepērkas tikai luksus veikalos, jābraukā ar auto (un ne to vienkāršo), un nedod dies parādīsies ar LV somu sabiedriskajā - smiesies vel ilgi, ka fake uzkarināji un domā, ka baigā dāma.

Diemžēl sabiedrība Latvijā ir gaužām materiālistiska un ciniska. Ārzemēs, kur cilvēkiem tik tiešām ir tie labie ienākumi, kaut ko tādu reti var sastapt.