Mana dienasgrāmata - Durvīs stāvētāji

pece
pece 11. septembris 2013 07:08
1204

Ar mācību gada atgriešanos, sabiedriskajā transportā ir atgriezusies īpašā pasažieru suga - Durvīs Stāvētāji. Varbūt vasarā šiem bija atvaļinājums no sabiedriskā?

Durvīs stāvētāji ir īpaša suga, neatkarīgi vecuma, dzimuma, lai gan vidējais Durvīs Stāvētājs ir jauns civēks, pārsvarā vīrietis starp 20-30 gadu vecuma un stāv durvīs sabiedriskajam, neatkarīgi no tā pilnuma pakāpes. Mēdz būt ar somām un bez somām. Bet neviens neiedomājas, ka vajadzētu bīdīties dziļāk sabiedriskajā vai arī izkāpt pieturā un palaist citus pasažierus iekšā/ārā.

Pēdējo nedēļu laikā, esmu ievērojusi jaunu šo Durvīs Stāvētāju paveidu - sieviete vai vīrietis ar bērnu ratiņiem - neskatototies uz pustukšo sabiedrisko un speciāli izbrīvēto vietu ratiņiem, šie cilvēki izlēma stāvēt durvīs. Sākumā nodomāju, ka drosī vien brauks vien vienu pieturu, bet nē - vienā gadījumā 3 pieturas, otrā vēl vairāk un arī - garām tiec kā māki un saņem dusmīgu skatu, ja nejauši uzgrūdies ratiņiem.

Vai tiešām ir grūti domāt ne tikai par sevi un savām ērtībām, bet mazliet padomāt arī par citiem?

 

Papildini mūsu draudzīgos Sieviešu Kluba pulkus! Atver arī SAVU blogu!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 11. septembris 2013 20:42 Spotorno

O,par stumdītājiem ir atsevišķs stāsts :D Tie parasti brauc vienu,varbūt divas pieturvietas un pa to laiku paspēj ar visiem pakasīties,izgrūstīties utt. :D Vienkārši mājās garlaicīgi!

vecsprofils 11. septembris 2013 11:42

Jā, tā nu tas ir. Lai arī mani tagad tas neskar, bet nekas nemainās sabiedrisko transportu kultūrā. Visvairāk man nepatīk, kad cilvēki iekāpj pa pēdējām durvīm un tad grūstās, lai tiktu uz priekšu vai vispār pie vadītāja pēc biļetes. Kāpēc jābūt tik stulbam un uzreiz neaprēķināt, kur tu gribi stāvēt, vai, ja tev nepieciešama biļete, nekāpt uzreiz pa pirmajām!? Da vēl šie stumdītāji uz priekšu vienmēr burkšķ "projdite vpered, proposutite" un nākas pašai stumties uz priekšu un ieņemt sev neizdevīgu pozīciju, kur vispār no visām pusēm kāds pīkstinās gan e-talonu, gan rīvēsies, lai izietu....
Vēl otra tendence, kas ļoti kaitina - tie cilvēki, kuri aizņem divas sēdvietas, vienā iesēžas pats, citā noliek mantas. Un galvenais, ka biezi vien neliekas ne zinis par to...

Diendienā izmantot sabiedrisko ir ļoti, ļoti nomācoši, var teikt, ka jau daļa laba garstāvokļa tiek likvidēts.

Rebeka 11. septembris 2013 09:22

Ahh... sabiedriskais transports ir traka lieta.... Cenšos no tā izvairīties, bet pāris reizes mēnesī sanāk tomēr braukt, jo ar draugu dalām vienu mašīnu un citreiz ir tā, ka tā nav pie manis.

Vispār ja neesmu nogurusi pārgurusi vai ar bērnu kopā, tad arī stāvu kājās un cenšos pēc iespējas mazāk kam pieskārties. Un nejau tāpēc, ka esmu izlepusi, bet esmu redzējusi kā bomži apčurājas tajos krēslos un tagad ir trauma :( Bet nu tā, kā man līdz mājām ir kā minimums 40min jābrauc no centra ( sastrēgumu laikā stunda vai pat vairāk), tad appētu brīvo vietu un sēžu arī, jo nav spēka tik ilgi stāvēt.

Es esmu durvīsstāvētāja tieši vasarā, lai katrā pieturā ievilktu mazdrusciņ svaiga gaisa plaušās, jo esmu jūtīga uz smakām un nevaru panest sasvīdušu cilvēku vai citas smakas ilgstoši.

KRX 11. septembris 2013 08:26

Nu, pēc visiem neskaitāmajiem gadījumiem, kad iespiesti bērni, veci cilvēki, ratiņi - es laikam arī turētos tuvāk durvīm....

Kerstyna 11. septembris 2013 08:09

Aha, un kad pajautā, vai nākamajā pieturā izkāps - tad var visu ko dzirdēt. Es reiz stāvēju 21. autobusā pie loga pretī vidusdurvīm, un braucot vēroju cilvēkus, man bija gandrīz līdz galam jābrauc,, un domāju par sabiedriskā transportā eksistējošo subkultūru.

Emmy 11. septembris 2013 08:02

Sabiedriskais transports un tā pasažieri ir īpašs gadījums, ikdienā uz darbu braucu ar sabiedrisko transportu...ko tik nenākas redzēt un dzirdēt...
Tādi durvīs stāvētāji gan te nav novēroti, bet kājās stāvētāji ir...bet tie parasti netraucē un stāv kājās lielajos autobusos, mikroautobusos stāv tikai tad, ja nav kur sēdēt...
Cilvēki ar bērnu ratiņiem ir vispār - īpaša suga - ne visi, bet lielākā daļa, reizēm rodas iespaids ka pārvietojas nevis ar bērnu ratiem, bet tanku...Tik brauc, ja vajag, pat virsū!!