Lieldienu zaķa meklēšana sniega kupenās.

Linduchy
Linduchy 3. aprīlis 2013 00:00
1042

 

Sniga sniegi putināja, 

Zaķim ļipu kutināja… 

Nudien, šogad šīs rindiņas perfekti apzīmēja Lieldienas.

 

 

Vēl nedēļu atpakaļ, plānojot Lieldienu brīvdienas, bija cerība, ka varēs atklāt grillēšanas sezonu dārzā. Lai arī sniegs vēl nebija nokusis, tomēr atsevišķas zaļas saliņas dārzā jau bija redzamas. Aptuvenais viesu saraksts un uzņemšanas grafiks bija skaidrs. Galvā auga milzīgi plāni un idejas, kā padarīt interesantāku Lieldienu pasākumu. Vīrs tik priecājās, ka būs gaļas izēšanās, nespēja vien sagaidīt Lieldienu pasākumu.

 

Pirmais, kas mainīja plānus bija kurmis - jā, jā, tieši tā - tāds maziņš, bet riebīgs zvēriņš, kurš sarok savus rakumus pa visu dārzu. Tieši šo darbu viņš bija lieliski  paveicis - uztaisījis čupiņu pie šķūnīša durvīm. Protams, tā sasala. Pat lāpsta nespēja man palīdzēt to nolīdzināt. ''Jauki''…kurmim tika piemeklēti visi iespējamie vārdi un apzīmējumi, bet ko nu vairs - grills palika šķūnītī. Gaļas grillēšana pasākuma plānā tika nokancelēta. Vīrs bija gatavs doties pirkt vēl vienu grillu (no malas izskatās, ka es savu vīru turu gaļas badā, bet tā nemaz nav :D ), tomēr spējām vienoties, ka to nevajag darīt.

 

Laika prognozes Liedienu brīvdienām izskatījās biedējoši.  Klusi cerēju, ka sinoptiķi kārtējo reizi ir zīlējuši laika prognozes kafijas biezumos, bet nekā. Sniegs, sniegs un vēl vairāk sniega un, protams, bonusā nejauks vējš. Lieldienu pasākuma plāns aizvien vairāk sāka novirzīties no sākotnējā plāna.

 

 

Sestdienas rīts - sniega kupenas dārzā aug augumā. Nav ko vairs cerēt, dārzā svinēšana noteikti nebūs. Nesteidzoties visu sakārtoju, nokrāsoju olas (šoreiz krāsoju 3 porcijās - parastajās sīpolu mizās, sarkano sīpolu mizās un kurkumas novārījumā), sacepu kokosriekstu cepumus un pagatavoju vēl visādus gardumus. Pēcpusdienā ieradās pirmie viesi. Neliela pastaiga pa ciematu, fotosesija pie Lieldienu dekoriem. Nejauks laiks, vai pareizāk sakot, nepiemērots apģērbs pastaigas laiku ierobežoja. Vakars tika pavadīts siltumā - kā ierasts, ar čillošanu dīvāna, kas papildināta ar ēdieniem, dzērieniem un filmu.

Red Lights. Filma lieliska, sižets interesants un liek domāt līdz pat filmas beigām, lieliska aktierspēle. Režisors Rodrigo Cortés, galvenajās lomās Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Robert De Niro utt. Filma par diviem paranormālu parādību pētniekiem milzīga izaicinājuma priekšā - pētīt pasaulslavena ekstrasensa spējas, kurš pēc 30 gadu prombūtnes ir atgriezies ''apritē''. Filma tiešām laba. :)

 

Svētdienas rīts. Jūs laikam jokojat - vēl vairāk sniega???!!! Ārā riktīgs putenis. Ziemassvētki, ne Lieldienas. Atkal mājas kārtošana pēc vakardienas viesiem, atkal ēst gatavošana - ieslēdzas de javu sajūta :D Sagaidījām radus, paēdām svētku pusdienas, tad nelielas Lieldienu izdarības ar olām ;) Tad devāmies skatīt trušu karaļvalsti. Protams, kamēr sataisījāmies un aizgājām, trušu mājas jau bija tukšas…laikam visi truši tika aizstiepti uz  vietējo kafejnīcu svētku mielastam…melnais humors, protams ;) Neko darīt, atkal fotosesija ar Lieldienu  dekoriem - rekvizīti tie paši, dalībnieki citi :D Vakars atkal pavadīts dīvānā ar ēdieniem, dzērieniem un filmu. Es takš saku - de javu :D

Vakara filma - Life of Pi. Skaista filma, interesants stāsts, labs izpildījums, laba grafika, lieliski divi galvenie varoņi - Suraj Sharma un Bengālijas tīģeris.

Tuvojās pusnakts, bet visiem baigā aktivitāte, neviens negrib iet gulēt. Bet trauku kaudze ta mani gaida. Un gulta…kā man gribējās iekrist gultā un aizmigt, bet, kad tas notika, galvā bija 100 un 1 doma, kas neļāva aizmigt. :( 

 

Pirmdienas rīts. Autopilotā izlīdu no gultas, sagatavoju brokastis. Pamazām tauta sāka mosties un sarasties virtuvē. Sagaidījām, kad ieradās vēl viena viesu ''porcija'' un devāmies uz vietējo Lieldienu pasākumu. Mana vilšanās par šo pasākumu nav aprakstāma dažos teikumos - tautas daudz, jēgas nekādas, organizatoriskā puse ļoti smagi pieklibo, diemžēl. Ilgi neuzkavējāmies un devāmies atpakaļ. Pēcpusdienā ieradās vēl viena neplānota viesu ''porcija'' - ciemošanās ievilkās līdz vēlam vakaram. Līdz trauku kaudzes mazgāšanai tiku tikai ap pusnakti. Kaut kāds trakums, tāds nogurums gan man sen nebija bijis. Bet, kad beidzot viss bija galā, iekritu gultā un momentāli aizmigu.

 

Galvenais secinājums pēc svētkiem - jāpērk lielāks ledusskapis :D Kaut gan brālis ieteica nopirkt 2 ledusskapjus - vienu izmantot ikdienā, bet otru elektroenerģijas taupības nolūkos ieslēgt tikai, kad plānoti mega pasākumi :D  

 

Svētki bija jauki. bet tomēr esmu priecīga, ka svētku brīvdienas beigušās.

 

Lieldienu Zaķīši sniega kupenās

 

 

Galvenā olu ripinātāja

 

Nu kā gan bez nedarbiem - vāze apgāzta, olas un bērzu zari izmētāti pa grīdu

 

Piedalies arī tu Fotoblogu konkursā - „Manas Lieldienu brīvdienas”! , konkursa nosacījumus lasi ŠEIT.

 

un iesūti ziņu... 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ivetta 3. aprīlis 2013 09:52

Bet bildītē tik naivi ūdentiņu dzer hi hi :)

Patika palasīt Tavu Lieldienu piedzīvojumus :)

Linduchy 3. aprīlis 2013 09:35

Jā, jā...viņa mums tāda nabadzīte - ne ēst, ne dzert viņai nedodam :D

pece 3. aprīlis 2013 08:21

:) Jautri gājis!

Starp citu par tiem diviem ledusskapjiem nemaz nav slikta doma!

Ivetta 3. aprīlis 2013 04:19

Kaķīt's vienkārši gribēja ūdentiņ'... :D