Liekais svars un joga!

11. marts 2012 00:00
635

Tā kā dzīve ir krāsaina, un mēs savu dzīvesziņu veidojam no dažādiem informācijas avotiem un pieredzēm, piedāvāju dažas pārdomas par liekā svara jautājumiem iz jogu apziņas apcirkņiem! Speciālisti par ēdienkarti, kalorijām, ĶMI u.c. saistītām lietām jau ir runājuši... 

Pirmkārt,

Es ieteiktu godīgi paskatīties uz sevi un savu situāciju, lai reizi par visām reizēm secinātu, vai tev patiešām ir liekais svars. Godīgi, šis ir viens no atslēgas vārdiem. Cilvēka ķermenis ar laiku maina formas, un mēs mēdzam izskatīties mazliet savādāk kā 16-18 vai 22 gadu vecumā, ir nākuši klāt daži kilogrami „mūsu”, tomēr tas ne vienmēr nozīmē, ka tev ir liekais svars. Tomēr, ja tev liekie kilogrami traucē baudīt savu ķermeni, kustības un seksu, tad, piekritīšu, no tiem ir jātiek vaļā.

Ja esi iedomājusies, ka visām sievietēm ir jābūt 90-60-90, ar plakanu vēderu, gludām ciskām un apaļu dibenu, tad, visticamāk, ciešanas radīs arī viens lieks kilograms, un tieši tik sver ciešanas par iedomu pasaules un realitātes neatbilstību. Šīs ciešanas var mazināt jebkāda veida aktivitātes, kas liek tev justies labi, kurās tu vari ieguldīt savu radošo potenciālu un realizēt to, kādēļ esi īpaša. Pazudīs arī liekais kilograms, jo tev vairs nebūs laika, spēka un intereses ciest par to, kā nav. Vai par to, kas nemaz nav svarīgs. Tomēr, ja ļoti gribas, tad var turpināt ciest, tikai tad jāpatur prātā, ka ciešanas ir mūsu apzināta izvēle, mēs izvēlamies ciest.

Ja tomēr izvēlies dzīvot pilnu krūti, tad kādas aktivitātes tās varētu būt? Jebkas, kas tev sagādā prieku, neatkarīgi no tā, cik kalorijas tas patērē. Tā var būt arī tamborēšana, adīšana, aplicēšana, filcēšana, nu es nezinu... tagad to iespēju ir tik daudz. Protams, joga, jebkāda, kāda tev patīk, kur un pie kura skolotāja, kādā centrā, klubā, labā un pazīstamā kompānijā vai vietā, kur tu (un tevi) neviens nepazīst. Pastaigas, kuru laikā meditē. Sports jebkādā formā un noformējumā ar obligātu nosacījumu, ka tas tev patiešām patīk, un tu to dari ar prieku! Dziedāšana, dejošana. Tu jautāsi, kā tamborēšana var palīdzēt atbrīvoties no liekajiem kilogramiem? Jebkura aktivitāte, kas sagādā prieku, turklāt materializējas kaut kādā produktā vai piedzīvojumā, dod mums to, ko mēs kļūdaini mēdzam meklēt ēdienā un ko ēdiens mums nemaz nevar sniegt.

Tās ir tās pašas vecās un labi zināmās lietas, pēc kurām tiecamies: mīlestība, laime, atbalsts, sapratne, miers, brīvība, klusums, tuvība, patiesība, akcepts... pieliec klāt kaut ko no sevis. Ja tu māki brīnišķīgi tamborēt, un tas tev sagādā prieku, tad noteikti vari notamborēt arī kaut ko tādu, kas kādam arī praktiski noderēs, kas kādam sasildīs vai nu sirdi, vai miesu. Tev būs prieks un gandarījums, tam otram arī, tu iegūsi sajūtu, ka esi īpaša, un, tici man, roka nestiepsies pēc vēl vienas šokolādes končas. Tikai – dari!

Maza piebilde knipelētājām: ja pirksti naski kustas, bet ķermenis nē, atceries, ka ik pēc stundas tev ir jāpieceļas, jāizstaipās, jāizkustās, apzināti jāpaelpo. Ja aizmirstas ik pēc stundas, tad velti ilgāku laiku stiepšanās vingrojumiem. 

Otrkārt,

Ja lieko kilogramu ir mazliet (daudz) vairāk, tad vajadzētu reizi par visām reizēm ar sevi vienoties, ka tas patiešām ir fakts, un, otrkārt, apņemties mainīties. Mainīties ir grūti, un tas vienmēr ir saistīts ar piepūli un lielākām vai mazāk ciešanām. Citādi nemaz izmaiņas nav iespējamas, tā pasaule ir iekārtota. Ja kāds sola, ka kaut ko izmainīs tavā dzīvē (ķermenī, attieksmē vai dvēseles stāvoklī), bez tavas aktīvas dalības un piepūles, tad tad nav uz palikšanu. Tam ir jābūt tavam lēmumam un tavai aktīvai rīcībai jeb kādu piepūli un enerģiju procesā ieguldīsi, tāds būs rezultāts.

Treškārt,

Apzinies, ka pārmaiņu ieviešana dzīvē ir milzīgs solis! Paslavē sevi par gatavību to uzsākt, priecājies, ka tev ir spēks un motivācija to darīt, piedod sev mazās padošanās un izmanto tās, lai stiprinātu motivāciju iesākto turpināt. Ķermenis nemelo un liekie kilogrami dzīves gaitā ir uzkrājušies kaut kādu iemeslu dēļ, nevis tādēļ, ka tevi nobūra ļauna burve. Tauki mūs sargā, tie veic gan termoregulāciju, gan kalpo arī kā buferzona, lai mūsu sirdi un dvēseli pasargātu no apkārtējās vides ietekmes. Padomā, no kā sevi sargā, un par to, kā tu varētu sevi sargāt citādi. Viena no biežākajām kļūdām saistībā apņemšanos zaudēt svaru, ir ieviest korekcijas tikai vienā „bilances” pusē – atsakoties. Bet dzīve nemīl tukšumu, tādēļ tad, kad no kaut kā atsakies, izdomā, ko liksi vietā. Ieguvumam un zaudējumam ir jābūt ar līdzvērtīgu nozīmi tavā dzīvē, tikai tad izdošanās ir garantēta!

Visbeidzot,

Padalīšos, kas ir mūsu ciešanu patiesie cēloņi. Bieži to radītās ciešanas mēs  risinām ar ēšanas palīdzību, kas ar laiku noved pie liekajiem kilogramiem. Tie ir: egoisms (un Ego plašākā nozīmē), paštaisnums, lepnums, iedomība, bailes, dusmas utt. Atceries, par ko bērnībā sapņoji? Vai esi to realizējusi? Vai dzīvo tādu dzīvi, ko vēlies? Vai esi laimīga? Vai spēj piedot un esi piedevusi? Vai ieklausies citu cilvēku teiktajā un mēģini tajā saskatīt patiesību?  Šie nav viegli jautājumi un uz tiem nav iespējamas vieglas atbildes. Tomēr par tiem domājot ikdienā, izdarot mazās, ikdienišķās izvēlītes, mēs pamazām savu laimīti kaldinām un kļūstam par tādiem cilvēkiem, par kādiem vēlamies būt. Apzinoties, cik mums pašām tas ir grūti, ir vieglāk piedot citiem, jo arī viņi - tāpat kā mēs - nav ideāli. Lai tev izdodas!

Agnese Guļāne, Kundalīni jogas pasniedzēja

Agneses joga kurss sievietes reproduktīvajai veselībai centrā "Miervidi", uzzini vairāk>>

1

Esi pamanījusi, ka arī Sieviešu Klubā sāksim kundalīni jogas nodarbības? Vairāk par tām lasi šeit>> Piesakies un izmēģini!

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādi ir tavi paņēmieni, lai samazinātu svaru un apkārtmēru ar prieku? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
baibinjsh1 11. marts 2012 08:13

Pacilājošs raksts! Un ne tikai runājot par liekajiem kilogramiem, bet vispār - par dzīvi! Paldies :)!