Latvijas politiskā sistēma – sarežģītāka par augstāko matemātiku

pece
pece 7. jūnijs 2010 09:49
738

Vispirms jau politiķiem ir izdevīgi, ka tauta neizprot vēlēšanu sistēmu Latvijā. Lielākā daļa domā un tic, ka vēl par konkrētiem cilvēkiem - par Jāni, Pēteri vai Miķeli un nevis par partiju.

 

{pic:1}

 

Cik nav dzirdēti stāsti - es jau visus no saraksta izsvītroju, tik mūsu mīļo Jānīti atstāju, es jau tik par viņu, par to partiju gan ne! Bet tam cilvēkam neviens nav skaidri pateicis, ka viņš vispirmām kārtām ir balsojis par partiju un tas svītrojums un krustiņš nav primārais.

 

 

Lai ļaužiem vēl vairāk samaisītu prātus, ja kāds deputātiņš izstājas no partijas - viņš kļūst par neatkarīgo deputātu. Kā mūsu valstī var būt par NEATKARĪGU deputātu, ja balsojam tikai un vienīgi par partijām?

 

 

Vai arī kā var mainīt partijas piederību esot SAEIMĀ un palikt par citas partijas deputātu un tā mainīt partiju attiecības, ja katrai partijai pēc vēlēšanām pienākas noteikts vietu skaits un punkts?

 

 

Bez tam, vai tiešām ir tik nesaprotami, ka labs cilvēks, populārs cilvēks, labs mākslinieks un tml. nav sinonīms vārdu salikumam „labs deputāts”? Vai tomēr nav izvēles kritērijam nebūtu jābūt mazliet citam, nevis sabiedrības atpazīstamība?

 

 

Šajā sakarībā kā piemēru gribu minēt mūsu sportistu Viktoru Ščerbatihu. Ļoti labs sportists, nenoliedzami. Bet kāda jēga no viņa ir Saeimā, ja viņam nav laika apmeklēt Saeimas komisiju sēdes un plenārsēdes? Ja nav laika iedziļināties dokumentos par kuriem notiek diskusijas un balsojumi? Būtu darījis to ko māk un nebāzies par korķi citām pudelēm!

 

 

Varbūt kāda partija ir gatava vēlētājiem izskaidrot vēlēšanu sistēmu Latvijā ar visiem zemtekstiem?

 

Foto: www.quirkybeat.com

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 7. jūnijs 2010 16:26

varbūt mums dibināt " miskastnieku partiju" -JO MĒS ESAM LABI CILVĒKI,KAS VAKAR DARĪJA NETĪRO DARBU UN NU IR KĀRTĪBA!!!
smieklīgi...tautas pakaļā līdēji viņi ir ,ne deputāti.un kad vajag-tad viņi savu pēcpusi pagriež mums sejās.

pece 7. jūnijs 2010 13:18

inguce,
Paskaties uz reklāmām no gaišās puses - nopelnīs reklāmas aģentūras, TV, radio, prese un visi citi medji un to darbinieki, varbūt būs kāds bezdarbnieks mazliet mazāk :)

pece 7. jūnijs 2010 13:17

Jā partijās pārsvarā ir nepazīstami onkuļi un tantes. Piekrītu! BET ..... mēs tak vismaz teorētiski pēc spēkā esošās kārtības nebalsojam par onku''liem un tantēm, bet gan par PARTIJĀM un to vēlēšanu programmām! Pēc esošās sistēmas, cilvēkiem būtu jābūt vienalga kurš onkulis vai tante ir partijā X, bet jābūt svarīgam ko partija X sola! Un jātic, ka partija X to realizēs konsekventi savos lēmumos un nemaisnīs veidokli par šiem konkrētajiem partijas programmā atrunātajiem jautājumiem vismaz tikmēr, kamēr būs Saeimā.

Lūk, tur jau tas absurds rodas, ka mūsu valstī formāli pastāv partiju vēlēšanas sistēma, bet reāli tauta vēl par onkuļiem un tantēm , ko arī partijas izmanto. Un partijas priekšvēlēšanu programmas (arī partiju statūti vai dibināšanas līgumi), būtu jābūt tai partiju dziesmu grāmatai pēc kuras dziedāt.

Bet mūsu valstiņā politikā ir gluži tāpat kā tai dziesmiņā :
kad meitiņa (partija) taisās par sieviņu kļūt (tapdt par deputātu),
tā mācās tad lāpīt un mācās tad šūt (sola visu ko vēlētājs varētu gribēt dzirdēt),
kad tiek tā zem aubes (ievēl saeimā), tad aizmirstas viss....

inguce 7. jūnijs 2010 13:17

pilnīgi piekrītu!!!!!!!
nereāli riebjas visas šitās reklāmas... un ja padomā, kaaaada nauda tiek vnk izmesta, lai pēc tam, tiekot tālāk, sagrābtos vēl vairāk no tautas :(

smukaa 7. jūnijs 2010 11:56

sandija, gluzhi manas domas!
Arii es esmu labs cilveeks,jo vakar iznesu miskasti:D

sandija 7. jūnijs 2010 11:40

Tas notiek tāpēc, ka partijas, kurās pārsvarā ir nepazīstami un neko tautai neizsakoši onkuļi un tantes , vēlas sevi kaut kā identificēt un popularizēt un to vislabāk ir izdarīt ar Kantāni, Imantu Kalniņu, Ščerbatihu, Rēziju Liepiņu un Lindu Leen

Cilvēki neko lielākoties nesaprot, viņi nezina tos cilvēkus un balso par Raimondu Paulu vai Stendzenieka reklāmista spējām "apjāt" ar psihoemocionāliem TV rullīšiem.

Tas ir tieši tāpat, kā balsot par Vanish reklāmās redzamām tantēm - es uzskatu, ka politiskā reklāma tās vārda tiešajā nozīmē vispār būtu jāaizliedz, bet tā vietā piešķirt laiku diskusijām un precīzu partiju programmu un priekšlikumu atspoguļojumu.

Kāda vella pēc man būtu tagad jābalso par kaut kādām "tautas kustībām"? Kur šai kustībai var pievienoties ? vai vienkārši emocionāli pieslieties tiem tekstiem "es paņēmu suni no patversmes" vai " es mācu saviem bērniem tautasdziesmas??

Kad dzirdu vai redzu šo reklāmu, man gribas iesaukties - " a es aizgāju uz tualeti šodien", vai "es iznesu miskasti!"