Laiks kinofilmai

thezeezee
thezeezee 2. jūlijs 2013 14:00
723

Esmu īsta kino mīle, turklāt ar uzsvaru uz vārdu kino, jo jaunās filmas es pārsvarā noskatos kinoteātrī nevis mājās pie sava PC. Kāpēc? Varbūt tāpēc, ka manā bērnībā man nebija iespējas jebkurā laikā doties uz kino, taču varbūt arī tāpēc, ka lielajam ekrānam ir fantastiska maģija, turklāt ar lielisku kafiju un saldo popkornu, kino skatīšanās pārtop piedzīvojumā. Turklāt feinā piedzīvojumā.

Pastāstīšu Jums par lielisku filmu ar nosaukumu "Vientuļais vīrs" (angliski A single man), ko iesaku noskatīties, manuprāt, visforšāk pat to skatīties vienatnē vai ar kādu līdzīgi domājošu būtni kompānijā. 

A single man ir Toma Forda (Tom Ford) filma, ko var baudīt mājas apstākļos. Jā, apzināti nelietoju vārdu skatīties, jo šai filmai tiešām piestāv vārds – baudīt.

A single man nosaukums skan daudz labāk, atbilstošāk kā latviskotais variants. Oriģinālais nosaukums izsaka filmas domu, un angļu valodas zinātāji noteikti sapratīs atšķirību starp single un vientuļš. Nu ir taču atšķirība starp single un double, vai ne?

Sižets: Losandželosa, 1962. gads. Džordžs Falkoners ir padrūms anglis, literatūras pasniedzējs, kurš universitātē lasa lekcijas par Haksliju. Viņš atvēl sev vienu dienu, lai gūtu atbildi uz jautājumu, vai vispār saskatāma kāda jēga turpmākajai dzīvei pēc mīļotā vīrieša Džima, ar kuru kopā pavadīti 16 gadi, piepešās nāves.

Filma ar patiesu un izjustu saturu, ar dziļu domu un fantastisku izpildījumu. Kolina Fērta (Colin Firth) un Džuliānas Mūras (Julianne Moore) aktierspēle ir profesionāla, dabiska. Es viņiem noticēju.

Kadrējums – izcils. Pusi filmas laika domāju, cik skaisti, ja šāds skats tiktu iemūžināts bildē. Filmas žanrs skaitās romantika, drāma, bet es teiktu – mākslas filma, kas raksturo filmu labāk.

Un atkal apstiprinājās vēl viens fakts – ja Tu kaut ko ļoti, ļoti vēlies, tad pasaule sadodas rokās, lai Tava vēlme piepildītos. Domas materializējas. Nekas, ka tā ir tikai filma, ļoti liela taisnība tai visā ir. Taisnību sakot, ļoti daudz pārdomu manā galvā radīja tā pusotra stunda, ko pavadīju kino Rīga zālē.

Mans vērtējums – 5 acis no 5

Filma ir ieguvusi 21 godalgai un 27 nominācijas dažādos kinofestivālos. Kolins Fērts par šo lomu bija nominēts arī “Oskars” un “Zelta globuss” balvām. 

Ja man jāpastāsta par kādu sliktu filmu, tad es atļaušos vienkārši to nosaukt, jo manuprāt, nav vērts tērēt laiku, lai par šo filmu runātu vai sliktāk - skatītos. Tātad es uzskatu, ka pēdējās Krēslas sāgas filmas ir pilnīgi nekādas un nav vērts tērēt laiku, lai tās skatītos. Pirmā varbūt bija interesanta, taču pēdējā bija pilnīga laika izšķiešana. 

Vai esat redzējušas filmu Vientuļais vīrs? Kādi ir Jūsu iespaidi par filmu?

 

Foto: http://zelmi.wordpress.com/ 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
banderoso 3. jūlijs 2013 10:29

O, jā, šī ir viena no obligāti jāredz filmām, bet ne priekš visiem. Iesaku noskatīties (Y)

VIT@ 2. jūlijs 2013 15:15

Absolūti pievienojos, filma bija dievīga, sižets, ideja, ekranizējums, aktieri, ēnas puses, viss bija salikts kopā nevainojami (Y) Kolosāls apraksts.