Laiks ielaist pavasari galvā un mājās!

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 2. maijs 2012 20:39
562

Manas mājas ģenerāltīrīšana šogad tika pamtīgi ievilkta garumā - nevarēju tikt ar darba darbiem galā un mājai vienkārši nepietika spēka. Garās brīvdienas, izgulētas naktis, pastaigas pa mežu un esmu atpūtusies pietiekami, lai vienā rāvienā izrevidētu skapjus, nomazgātu logus, noberztu baltas sienas un sapurinātu mājokli pavasarim!

Esmu pamanījusi, ka sieviete un māja ir vienotas  - kā es jūtos, tā izskatās viņa. Un tas ne vienmēr ir iepriecinoši! Man gan ir bijuši dzīvē palīgi, kas ļauj māju noturēt kaut kādos rāmjos, kad divi mazi "hokejisti" tai brāžas katru dienu cauri un visu apgāž kājām gaisā, tomēr sajūta, kad esi pati iztīrījusi pamatīgi māju un salikusi tur savu enerģiju, nav aizvietojama ne ar vienu apkopēju.

Mēs jau zinām to sajūtu, kad ir jāpārtīra vai kaut kas jāpārmazgā, jo nav tā, kā mums vajag:)

Sieviešu Kluba Ezotērikas skoliņā skolotāja Kristīne Dunska māca mājas tīrīšanas maģiju, kur katrai Mēness dienai ir sava nozīme un darīšana pa māju; ūdens un kapeikas, gaiss un praktiskais, latviskais fen-šui - tās visas ir smalkas gudrības, bet daļu no tām mēs droši vien darām intuitīvi -tā, kā pārņēmušas no savām mātēm un vecmāmiņām.

Nekad neaizmirsīšu, kā man grīdu mācīja mazgāt mana vecvecmamma - īsta Rīgas Latvijas laika dāma, kura grīdas, starp citu, pucēja divreiz dienā, ar kārtīgu devu terpentīna un piedevām vēl bakteriālo lampu dezinfekcijai. Nu tik traki ar mani nav, taču tieši viņas perfekcionisms man ieaudzināja skatīties uz netīrām lietām tā, kādas tās ir = pamanīt vissīkākos traipus, būt prasīgai pret savu darbu, neatkāpties netīruma priekšā. Izklausās drusku maniakāli, vai ne?:)

Ja tīru māju, kad ir iekšā un ir labs garastāvoklis, arī rezultāts ir spīdošs. Piedevām, vīrs atnesa milzīgu baltu ziedu pušķi, ko salikt pa vāzēm un es jutos tik laimīga - tīrā mājā, ar puķēm vāzē, gluži kā tajā pētījumā!

Sieviešu Kluba dienas sarunas var sākties - par visu, kas uz sirds!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandero 3. maijs 2012 11:50

Laikam esmu laik-apstākļu cilvēks, kas saulainā dienā jūtas spirgta un enerģiska, bet apmāvušajās dienās meklēs variantus kā sevi uzmundrināt. Kā reiz neapzināti, bet sanāca darba svētkos iztīrīt māju un izpakot logus no ziemas migas. :) Tāda neliela "uborka" pēc istabas pārkārtošanas. Turklāt šķiet, ka tagad skats pa logu ir krietni spodrāks un gaišāks :)

wildflower 2. maijs 2012 21:48

Tapec man majas minimalisms jo mazak lietu,jo labak :)

sandijasieviesuklubs 2. maijs 2012 20:42

jā un būtu arī kādi interjera priekšmeti arī! Mani bērni saplēsa pat lustru!

wildflower 2. maijs 2012 20:19

Man patik kartiba,bet kartot nepatik :DBerni taisa lielu bardaku,ja iedomajos butu tikai es viena ar virieti laikam spidetu un laistitos maja (emo)

anettek 2. maijs 2012 16:34

Hehe,nav jau porno filma...nav ko kaunēties ja skatos

Cerīte 2. maijs 2012 16:28

Aha-taisnojies,taisnojies..............

anettek 2. maijs 2012 15:39

Es jau ne. Man mazais brālis skatās. Ir tv pavēlnieks:-D

Cerīte 2. maijs 2012 15:34

Hi -Simpsonu fane (hi) :D

anettek 2. maijs 2012 15:08

Man mazais brālis veibakas noķēra,tagad būs man mājās niezītis un kasītis vienā personā

ivetinna 2. maijs 2012 12:49

Man ir tā, ja galīgi negribas kārtot dzīvokli, šķiet kārtoju ļoti lēnām, bet, kad ir luste, tad kārtojas daudz ātrāk.

ivetinna 2. maijs 2012 12:48

Sveikas! :) Šodien jūtos super! Šodien paredzēta lielā dzīvokļu tīrīšana un veļas mazgāšana :). Vakār biju uz super jauku pasākumu Mežparkā ar meitiņu un pēc tam visa ģimene aizbraucām atpūsties pie Lilastes ezera un pirms brītiņa tik pārbraucām mājās. Esmu atguvusi atkal pozitīvismu un enerģiju. :) Cerams uz ilgu laiku :D

kalliope 2. maijs 2012 12:29

par tīru māju piekrītu, bet labāk par beigtām puķēm vāzēs man patīk dzīvas podiņos uz palodzes :)
makvin - tā tiešām varētu būt alerģija, jo apmēram pirms nedēļas sāka bērzi ziedēt..

anettek 2. maijs 2012 10:28

Lai veselība Tavās mājās... (F)

mazaa raganina 2. maijs 2012 10:26

Sveikas!
Es savu māju uzkopju reizi vakarā tā kā nekādas lielās nekārtības tajā nav, šobrīd jo īpaši jākopj, jo puikas pienēsā smiltis no smilšu kastes utml.
Esmu bēdīga, jo visi mani čaļi ir apslimuši, mazajam jau nedēļu sāp acis un es nezinu vai tā ir alerģija vai kas cits. Mēģinu sadzenāt kādu acu ārstu, bet pagaidām bez rezultātiem.

anettek 2. maijs 2012 10:26

Labs rīts.
Māju tīru tad,kad to tiešam ļoti gribu...Protams,ikdienā mazi tīrīšanas darbi tiek veikti, lai galīgi neieaugtu nekārtībā, jo es esmu PAR tīru vidi sev apkārt.

KRX 2. maijs 2012 10:01

Labrīt! :)
Man beidzot tika nopirkts jauns putekļusūcējs, tāpēc paklājiem tika ģenerālā izsūkšana :D

sandijasieviesuklubs 2. maijs 2012 09:33

par to dibenu gaisā, lai viegli noturēt (Y)

Cerīte 2. maijs 2012 09:25

Man gan tagad ir dārza pošanas laiks un darbi nāk viens aiz otra-dārzs,sil;tumnīca ,puķu dobes-kā mājās tā ''dibens gaisā'' :D