Konference: maksa par autortiesībām

Autors: pece, 2012. gada 19. marts, 11:00:00
Konference: maksa par autortiesībām

Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība ir nākusi klajā ar priekšlikumu aplikt ar nodokli dažādus datu nesējus. Šobrīd ar šo nodokli tiek aplikti CD matricas, DVD matricas, audio un video kasetes.

Tiek apelēts pie tā, ka Lietuvā tagad nesēju sarakstā ir visi kopējamie aparāti un multifunkcionālās ierīces, MP3 atskaņotāji, mūzikas automāti, visi USB mediju atskaņotāji, zibatmiņas, datori, Blue-Ray diski un atskaņotāji ar ieraksta funkciju, mobilie telefoni, ārējie cietie diski, televizori ar ieraksta funkciju u.c. tai skaitā TV ar ieraksta funkciju, datoriem un mobilajiem telefoniem.

Vakar TV intervijā tika minēts, ka šis nodoklis būtu jāpiemēro arī digitālajām foto kamerām!

Es saprotu, ka autori vēlas saņemt naudu par padarīto, bet vai tāpēc ir jāpieņem, ka visi, kas lieto jelkādu datu nesēju, to lieto pamatā mūzikas un video failu pārkopēšanai? Varbūt tad pie reizes ieviest nodokli par pildspalvām, jo ar tām var pārrakstīt tekstus, papīram un papīra izstrādājumiem, jo tos var izmantot, lai uzrakstītu tekstu vai uzzīmētu kādu bildi!

Vai varbūt pēc šī paša principa visiem pilngadīgajiem valsts iedzīvotājiem likt maksāt administratīvo sodu, a ja nu kādreiz kaut kas tiks izdarīts?

Kāpēc autortiesību organizācijas nevēlas piepūlēties un iekasēt naudu par to, kas tiek reāli lietots un izmantots?

Kā tev šķiet?