Konference: maksa par autortiesībām

pece
pece 19. marts 2012 11:00
853

Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība ir nākusi klajā ar priekšlikumu aplikt ar nodokli dažādus datu nesējus. Šobrīd ar šo nodokli tiek aplikti CD matricas, DVD matricas, audio un video kasetes.

Tiek apelēts pie tā, ka Lietuvā tagad nesēju sarakstā ir visi kopējamie aparāti un multifunkcionālās ierīces, MP3 atskaņotāji, mūzikas automāti, visi USB mediju atskaņotāji, zibatmiņas, datori, Blue-Ray diski un atskaņotāji ar ieraksta funkciju, mobilie telefoni, ārējie cietie diski, televizori ar ieraksta funkciju u.c. tai skaitā TV ar ieraksta funkciju, datoriem un mobilajiem telefoniem.

Vakar TV intervijā tika minēts, ka šis nodoklis būtu jāpiemēro arī digitālajām foto kamerām!

Es saprotu, ka autori vēlas saņemt naudu par padarīto, bet vai tāpēc ir jāpieņem, ka visi, kas lieto jelkādu datu nesēju, to lieto pamatā mūzikas un video failu pārkopēšanai? Varbūt tad pie reizes ieviest nodokli par pildspalvām, jo ar tām var pārrakstīt tekstus, papīram un papīra izstrādājumiem, jo tos var izmantot, lai uzrakstītu tekstu vai uzzīmētu kādu bildi!

Vai varbūt pēc šī paša principa visiem pilngadīgajiem valsts iedzīvotājiem likt maksāt administratīvo sodu, a ja nu kādreiz kaut kas tiks izdarīts?

Kāpēc autortiesību organizācijas nevēlas piepūlēties un iekasēt naudu par to, kas tiek reāli lietots un izmantots?

Kā tev šķiet?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 19. marts 2012 17:30

Murgs..

diegabiksis 19. marts 2012 16:20

oho! atkal jauns nodoklis!?
jo tālāk, jo lielāki murgi...

pece 19. marts 2012 11:27

Man ir sajūta, ka mani uzskata par potenciālo noziedznieku, pirms esmu izdarījusi noziegumu!

kalliope 19. marts 2012 11:04

galīgi jau izkūkojušies, naudiņas laikam par maz dabon, ka jāsienas klāt manam telefonam un usb atmiņas kartei.
un kā es viņuprāt varu ielādēt savā fotoaparātā svešas bildes? :S