Konference: Ko nozīmē MĪLĒT SEVI?

pece
pece 2. februāris 2012 09:20
883

Mūsu mīlestība sākas ar mīlestību pret mums pašām. Pat Bībelē ir teikts Mīli savu tuvāko kā sevi pašu! Kā gan mēs varam mīlēt citus, ja nemīlam sevi?

 

 

Nav noslēpums, ka dienas steigā un ikdienas sīkumos mēs bieži aizmirstam par sevi, tomēr vai mīlēt sevi nozīmē kampaņveidīgi sevi lutināt ar dažādām lietām – skaistumkopšanu, masāžām un citām aktivitātēm? Tas ir jautājums par to, vai dāvanu dāvināšana palaikam ir sevis mīlēšana vai varbūt tikai lutināšana vai, vēl trakā, atpirkšanās no sevis pašas?

 

Tas pie kā esmu nonākusi, ka sevis mīlēšana nozīmē savus ikdienas rituālus, regulāras aktivitātes savai miesai un sirdij. Regularitāte ir dažāda dažādām aktivitātēm, bet tā nevar būt tikai kampaņveida. Neiet jau viegli, jo reizēm tā vien šķiet, ka šodien nav noskaņojums fiziskām aktivitātēm, vai ko nu es tur ņemšos ap to saprātīgo ēšanu un taml.. Un vēl, man pie sevis mīlēšanas pieskaitās labās emocijas, ko saņemu atpakaļ no tiem, kuriem esmu pati devusi pozitīvas emocijas – dodot gūtais – neatņemams!

 

Ko tev nozīmē mīlēt sevi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 2. februāris 2012 12:22

Man šķiet, ka tāds pozītīvs egoisms nāk tikai par labu;)

v 2. februāris 2012 10:41

Es vārdus "mīlēt sevi" biežāk attiecinu uz sevi, atļaujot sev būt kā princesei :) Ļaut,lai kaut ko manā vietā izdara kāds cits, uz komplimentiem atbildēt-jā, tāda es esmu, man arī patīk :) Lai mīlētu sevi ir jābūt vairāk egoistam .

Ilze_Liekmane 2. februāris 2012 10:20

Pēdējā laikā es secinu, ka mīlēt sevi nozīmē - uzņemties vadību par savu dzīvi - realizēt savus sapņus, spēt pateikt nē, iepriecināt sevi ar lietām un notikumiem (pat tādiem, kas citiem nav pieņemami) :) Viennozīmīgi, cienot un pēc iespējas nesāpinot līdzcilvēkus.

2. februāris 2012 09:54

man sevis mīlēšana, galvenokārt, nozīmē nedarīt sev pāri. ko tas nozīmē? tas nozīmē ēst veselīgi, vingrot, lutināt sevi, silti un smuki ģerbties, bet tas galvenais - tikt galā ar saviem tarakaniem, ar negativismu sevī un kā cerite pateica: nepazemināt sevi citu priekšā. jo tieši tas, kas ir iekšā traucē visvairāk un neļauj adekvāti sevi vertēt. ārejas mīlestības izpaušanās ir tikai iekšējas pasaules "produkts".

Cerīte 2. februāris 2012 09:48

Man sevi mīlēt nozīmē sevi pirmkārt vienmēr paslavēt un nenoniecināt to ko esmu izdarījusi ,nemēģināt sevi pazemināt citu priekšā un reāli sevi vērtēt.