Katru dienu no vardarbības Eiropā mirst septiņas sievietes

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. marts 2015 00:00
3158

Vardarbība, kas tiek vērsta pret personu, pamatojoties uz tās dzimumu, dzimuma identitāti vai šīs identitātes izpausmi, ir pasaulē izplatītākais cilvēktiesību pārkāpums, kas ietekmē sabiedrību visos līmeņos, neatkarīgi no vecuma, izglītības līmeņa, ienākumiem, sociālā stāvokļa vai izcelsmes vietas.

Tiek lēsts, ka vidēji Eiropas Savienībā 45% sieviešu ir pieredzējušas kādu vardarbības formu. 20-25% sieviešu ir bijušas pakļautas fiziskai vardarbībai vismaz reizi savā dzīvē, vairāk kā 10% sieviešu bijušas pakļautas seksuālai vardarbībai un 12-15% sieviešu cietušas no vardarbības ģimenē, kā rezultātā katru dienu Eiropā mirst septiņas sievietes.

Uz dzimumu balstītā vardarbība sevī ietver vardarbību tuvās attiecībās, seksuālo vardarbību, mutiskus apvainojumus, cilvēku tirdzniecību, verdzību, piespiedu laulības, sieviešu dzimumorgānu kropļošanu un ne tikai. Tā ir cieši saistīta ar nevienlīdzīgo varas sadalījumu starp vīriešiem un sievietēm, kā arī uz stereotipiskiem uzskatiem un mūsu sabiedrības ieradumiem.

Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts savā jaunākajā pētījumā ir analizējis, cik lielas izmaksas katru gadu rada uz dzimumu balstīta vardarbība, par pamatu ņemot zaudēto ekonomisko devumu, dažādu pakalpojumu sniegšanu cietušajām personām, to skaitā juridiskie, veselības un sociālie pakalpojumi, kā arī fizisko un emocionālo ietekmi uz cietušo. Dati rāda, ka katru gadu tā Eiropas Savienībai izmaksā 228 miljardus eiro. Latvijā šis cipars ir ne mazāk iespaidīgs – 1,05 miljardi eiro katru gadu.


Eiropas dzimumu līdztiesības institūts (EIGE) ir neatkarīga Eiropas Savienības iestāde, kas ir veidota, lai atbalstītu un stiprinātu dzimumu līdztiesības centienus un cīnītos pret dzimumu diskrimināciju, kā arī raisītu dzimumu līdztiesības apzināšanos ES un tās dalībvalstīs.


Uz dzimumu balstīta vardarbība from LEAD Corporate Communications on Vimeo.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Sevicieni 27. aprīlis 2018 14:40

Ļoti labs raksts. Gribēju padalīties ar zināmu sieviešu pieredzi.. vīrietis Rolands ir iedragājis jau 2 sieviešu dzīves ar savu vardarbīgo uzvedību attiecību laikā. Kopš 21 gadu vecuma uzsākot kopdzīvi ar pirmo sievieti viņš regulāri fiziski sita šo sievieti un emocionāli ietekmēja - apsaukājot, kontrolējot, izsekojot. Paldies Dievam šī sieviete saņēmās un aizgāja no viņa. Otra sieviete, nezinot par to kāds ir šis Rolands uzsāka attiecības, arī aprecējās un dāvāja viņam meitiņu. Sievietei pat vēl stāvoklī esot bija jācieš no viņa fiziskās un emocionālās vardarbības. Paldies Dievam, arī šī sieviete saņēmās un pameta viņu. Šoreiz iesaistot arī policiju, sieviete neļāva sevi pazemot vēl ilgāk. Es ļoti ceru, ka nākamā sieviete neiekritīs uz šī vīrieša jauko izskatu un sākumā jauko izturēšanos. Jo neviena jau nevar pamanīt šī vīrieša raksturu, kāds tas ir patiesībā.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā