Kas tā ir – drāmas terapija?

2. februāris 2012 00:00
1178

Līdztekus mūzikas, mākslas, kustību un citām terapijām, Latvijas praksē nu ienākusi pavisam jauna psiholoģiskā metode, kas sevī apvieno visas iepriekšminētās. Ar drāmas terapiju iepazīstina terapeite Anna Šteina!

 

 

 

Kas tā ir?


Drāmas terapijā mērķtiecīgi tiek izmantoti drāmas un teātra elementi – lomu spēles, stāsti, pasakas, metaforas, sapņi, maskas, grims, dažādi priekšmeti, lelles, fotogrāfijas, video, lai sasniegtu konkrētus, izvirzītus terapeitiskus mērķus.

 

Drāmas terapija atšķiras no vienkāršas teātra izrādes skatīšanās! Ja teātrī cilvēks ir pasīvs vērotājs un ideālā variantā, pēc Aristoteļa poētikas, sasniedz katarsi, tad drāmas terapijā gan terapeits, gan klients vai pacients paši ir drāmas procesā iesaistīti. Drāma tulkojumā no grieķu valodas tieši to arī nozīmē – darbība!

 

Kāda ir terapeita loma?


Visu drāmas terapijas procesu organizē terapeits, kurš ir atbildīgs par to, lai tiktu sasniegti konkrēti terapeitiskie mērķi. Tas nav kā dramatiskajā pulciņā, kur tiek spēlēts teātris un galvenais mērķis ir iestudēt lugu!

 

Terapija sastāv no vairākām sesijām un tai ir konkrēts mērķis, ko vairāku tikšanos laikā pacients vai klients kopā ar terapeitu cenšas sasniegt. Tā var būt kāda konkrētu simptomu mazināšana, piemēram, depresijas vai trauksmes mazināšana, arī pašizaugsme, sevis izzināšana, savu emociju apzināšanās vai adekvāta emociju izpaušana.

 

Sesijas laikā terapeits ir gan analītiķis, gan režisors un producents, gan scenārists – viņa uzdevums ir šo procesu vadīt, līdz mērķis sasniegts. Terapeitam nemitīgi jāturpina izglītoties, iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem, lai labāk varētu palīdzēt klientiem risināt viņu grūtības.

 

Cik ilgs ir terapijas kurss?

 

Lai sasniegtu mērķi, nepietiks ar vienu tikšanās reizi – tam nebūs rezultāta!

 

Protams, tas, cik ilgi terapiju jāapmeklē, katram ir individuāli, tomēr iesakāmas ir vismaz 10 sesijas. Ja pēc tām cilvēks jūt, ka problēmu līdz galam atrisināt vēl nav izdevies, kursu var turpināt.

 

 

Jau 17. februārī Sieviešu Klubā būs drāmas terapija, kuru vadīs terapeite Anna Šteina. Piesakies! Cena - tikai 6 lati! Lai pieteiktos, spied šeit>>

 


 

 

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv


Sieviešu Kluba diskusijai:

Vai jau iepriekš esi ko dzirdējusi par drāmas terapiju?  

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ilze_Liekmane 16. jūnijs 2011 10:36

Biju dzirdējusi par šādu virzienu, man pašai gribētos pamēģināt, jo ļoti patīk šādi pasākumi :P