Kas ir sieviete darba tirgū?

8. marts 2010 00:00
1665

Bieži vien mēs sevi pieķeram pie domas par to, kas tad ir augstākā izglītība? Kam viņa vajadzīga, kāpēc, vai bez tās nevar. Es nevēlos iedziļināties mūsu valsts izglītības sistēmā, bet gan šī brīža situācijā, kas tad notiek darba tirgū?

{smallpic:1}

Ikviens, kas ir ielūkojies darba sludinājumos, noteikti ir izlasījis, ka visur, kur meklē darbiniekus, viena no galvenajām prasībām ir „Augstākā izglītība”. Un lielākajai daļai, kas intensīvi meklē darbu, šis nosacījums it kā aizver durvis uz konkrēto uzņēmumu, kurš meklē šos darbiniekus. Kāpēc? Vai tā ir mūsu daba, Latvietis? Vai tāpēc, ka esam sievietes? Vai arī tomēr bailes no nezināmā? Vai ik katra no mums var atbildēt uz kādu no šiem jautājumiem? Es domāju, ka ilgi būtu pie tā jāpiedomā. Protams, ka ir daudz dažādu variantu, kāpēc tā un ne savādāk. Kāpēc vienai ir divas augstākās izglītības un viņa strādā darbu ar minimālo algu – un otrādi, otrai ir labi ja vidējā, vidējā speciālā, un viņa atkal strādā lielā uzņēmumā, saņem diezgan labu algu. Citai atkal nav ne izglītības, nav ne darba, sēž mājās un neko nedara. Nu labi, vēl ir mājsaimnieces – dažāda statusa, audzina bērnus mājās – bet ne par to šoreiz.

 

Ar šo visu es gribētu iedrošināt visas tās sievietes, kas nobīstas no prasības darba sludinājumā – augstākā izglītība. Mēs esam sievietes, mēs varam visu, laist pasaulē bērnus, tos pabarot pat tad, kad pašai nav lāga ko mutē likt – piesakāties, riskējiet. Vārdu salikumam „Augstākā izglītība” sinonīms ir „Darba pieredze”. Un ja cilvēks ir strādājis, guvis pieredzi, un ja šī pieredze ir vērā ņemama – viss izdosies. Un ja tomēr māc bažas, vai esmu uz to spējīga – vajag padomāt, kā sieviete ir spējīga pasaulē laist trīnīšus, sešīšus un pat astoņnīšus!

 

Viena daļa man piekritīs, cita teiks, ko es no tā visa saprotu? Varbūt nedaudz saprotu, bet zinu, ka katrai mums ir nepieciešams pozitīvs lādiņš, lai ietu, lai darītu, lai dzīvotu. Kā Vaira Vīķe Freiberga reiz teica – „Mēs varam”. Mums sevi vajag piepildīt vairāk ar pozitīvām domām, domāt pozitīvāk, un dzīve arī paliks tāda, kādu mēs pašas to vēlamies. Lai izdodas!

 

Gundega Upe

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā