Kas ir Sat Nam Rasayan metode?

25. novembris 2012 17:00
440

Sat Nam Rasayan ir gan meditācijas prakse, gan dziedināšanas metode. Viens no stāstiem, kas saistīts ar šīs metodes izcelsmi ir ļoti sens un nāk no Kašmiras apgabala tagadējās Indijas un Pakistānas teritorijā.

 „Kāds jogs pēc daudzu gadu prakses bija nonācis tuvu realizācijas jeb apskaidrības stāvoklim. Sēdēdams netālu no kalna alas, paēnā zem koka, viņš bija gatavs realizēt gaismas ķermeni un pāriet smalkajā pasaulē. Kāds sasirdzis ceļotājs zinādams par šo svēto skolotāju devās pie viņa, lai lūgtu tam sadziedēt viņa slimības. Kad ceļotājs bija sasniedzis svētā atrašanās vietu, viņš to uzrunāja :”Svēto skolotāj, lūdzu izārstē manas slimības!” Svētais jogs zināja: „ja es tiekšos palīdzēt ceļotājam, tad mana paša vēlme palīdzēt ieraus mani šīs pasaules dzīvē atkal uz daudziem gadiem, savukārt, ja es noraidīšu šī slimā cilvēka lūgumu, tad tad mana izvairīšanās apturēs manu praksi uz ilgu laiku.” Tad jogs ieslīgā vēl dziļākā, neitrālā meditācijas stāvoklī un meditēja visas pasaules, kā arī slimā ceļotāja labā. Ceļotājs tapa dziedināts, jo joga dziļais meditatīvais stāvoklis līdzsvaroja ceļotāja ķermeni, prātu un dvēseli.”

Pēdējos 15 gados ir veikti daudzi smadzeņu darbības pētījumi, kas izskaidro šos fenomenus. Piemēram, atklājumi par spoguļneironiem smadzenēs pierāda, kāpēc smiekli ir lipīgi, kāpēc skatoties sporta pārraides mēs sākam līdzīgi justies un uzvesties, vai kāpēc nomāktu cilvēku sabiedrībā mēs kļūstam nomākti. Spoguļneironi palīdz mums sajust citu cilvēku pieredzi, it kā uzlaikot to sev. Tieši spoguļneironi ir empātijas neirālais pamats.

Ja iemācamies un spējam saglabāt līdzsvaru sevī un meditēt, tad mūsu meditācijas prakse ir dziedinoša otram. Otram, kurš nonāk mierā un līdzsvarā pateicoties mūsu mieram un līdzsvaram.

Sat Nam Rasayan tradicionāli tika mācīts pilnīgā klusumā. Skolotājs un māceklis nekad neapsprieda mācību procesu un rezultātus sarunās. Sat Nam Rasayan šādā veidā apguva arī šīs skolas izveidotājs Guru Dev Singh Khalsa no sava skolotāja Yogi Bhajan. Taču kādu dienu Yogi Ghajan pasauca pie sevis Guru Dev Singh Khalsa un teica: „Šai mācībai ir jākļūst atvērtai! Tev ir jāizveido skola un Tu nedrīksti to vairs mācīt tradicionālā veidā. Cilvēcei šī mācība ir vajadzīga, tāpēc Tev tā jāmāca atklāti!” Guru Dev Singh Khalsa gadu gaitā izveidoja Sat Nam Rasayan teoriju un praksi.

Ir grūti aprakstīt vārdos meditācijas ieguvumus un praksi, jo meditācijā tiek iesaistīta labā smadzeņu puslodes daļa, kura apkopo pieredzi, bet nepaskaidro to loģiskā veidā.

Ja jūs klausāties lekcijas angļu valodā, tad šeit var noklausīties vienas smadzeņu pētnieces stāstu un pieredzi.

Manuprāt šī ir unikāla metode, ko Kundalini joga piedāvā cilvēcei. Šī metode ir paredzēta cilvēkiem, kuri paši nevar praktizēt jogu un palīdzēt sev tādā veidā. Šī metode var kļūt par jūsu meditācijas un garīgo praksi, jo palīdz jums pieredzēt dziļus meditācijas stāvokļus un vienlaicīgi tā ir jūsu iespēja palīdzēt apkārtējiem.

Vairāk par Sat Nam Rasayan izglītības kursiem lasiet šeit!

Ar cieņu,

Sandis Kristars Dūšelis

Psihoterapeits, Kundalini jogas skolotājs un Centra Miervidi vadītājs

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies