Kāpēc izjūk attiecības

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. aprīlis 2021 11:21
687

Kāpēc tik daudzas attiecības izjūk? Un kāpēc tik daudz laulību beidzas ar šķiršanos? Atbilde: izjūk nevis attiecības un laulības, bet gan cilvēku ilūzijas, ka savas problēmas var risināt uz citas personas rēķina.

Daudzi cilvēki neiegulda darbu attiecībās, viņu pienesums laulībā ir līdzvērtīgs nullei. Vienkāršāk ir cerēt, ka blakus esošais cilvēks darīs viņu labā to, ko agrāk darīja vecāki, uz ko paši nav spējīgi vai pārāk slinki to darīt.

Varbūt kādam tas būs atklājums, bet vairumā gadījumu emocionālie, fiziskie un materiālie parazīti piesaista savu atspulgu - tādus pašus parazītus, kas gaida savu "problēmu risinātājus".

Un tad sākas... "Es gribu! Man vajag! Man pienākas! Tev ir pienākums! Kāpēc citiem ir, un mums nav ?" Neizpaliek arī dzimumu dalīšana: "Es esmu meitene! Es negribu par to domāt!"; "Vīrietim vispār nevajadzētu sevi apgrūtināt ar šādiem jautājumiem!". 

Sākas skandāli, pārmetumi, aprēķini, mēģinājumi atrisināt pieaugušo problēmas ar bērnu metodēm. Un, protams, partneris tiek vainots, ka nav burvis, ka nespēj iedegt zvaigznes virs naivās un slinkās "patērētāja-parazīta" galvas.

Sākt attiecības, neiemācoties apmierināt savas vajadzības, pašam pelnīt naudu un paļauties tikai uz sevi, ir ļoti kļūdains solis. Laimīgas un ilgstošas attiecības ir attiecības starp diviem pašpietiekamiem cilvēkiem, kuri izjūt vajadzību pēc otra, nevis pēc personīgā supervaroņa, mājkalpotāja, burvja, seksa verga, paklausīga savu kaprīžu izpildītāja.

Veiksmīgu attiecību veidošanai ir svarīgi dzīvot savā telpā, nevis kopā ar vecākiem. Un ikdienas dzīvē nedalīt pienākumus pēc dzimuma piederības. Bet viens no svarīgākajiem momentiem ir saprast, ka neviens jums neko nav parādā, un jūs visu var izdarīt paši. Ir jāapzinās, ka vienīgais iemesls, kāpēc jums ir vajadzīgs otrs cilvēks, ir savstarpēja mīlestība, nevis viņa izmantošana.

Tā ir visa patiesība. Neizjūk laulības vai attiecības, izjūk ilūzijas, mēģinājumi parazitēt un patērēt. Tāpēc pirms attiecību uzsākšanas jums godīgi jāuzdod sev jautājums: kāpēc es tur dodos; ko es varu piedāvāt bez seva skaistuma; vai esmu izaudzis no kaprīza bērna stadijas?

Un tikai tad ir iespēja (bet ne garantija!), ka viss izdosies.

Autore: Ļiļa Grad

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies