Kad savā valstī sajūties kā svešinieks...

Linduchy
Linduchy 16. augusts 2016 09:40
2365

Politiķus un bērnu autiņus vajag mainīt bieži, viena un tā paša iemesla dēļ. /Marks Tvens/

Jau kādu laiku neskatos TV ziņas, arī interneta ziņu portālos negribīgi "iemetu aci" - tas viss ir pretīgi un nomācoši. Visur agresija, naids, asinsizliešana, korupcija, miljons tur-miljons šur, nekaunīgi meli un pieķerto glumi centieni izvairīties no savārītās putras. Bet visvairāk sāpina tas, ka mūs tur par muļķiem. Bet varbūt tā arī ir? Mūs izmanto, mēs klusējam. Rāmi noliecam galvu, klusiņām stenam, bet nekas nenotiek - jo mēs ceram, ka kāds nāks mūs glābt. Diez, kas? Lāčplēsis? :D Nē, vieglāk ir aizbraukt prom, lai te viss vārās savā sulā...

Vai mūsu valstī ir kāda nozare, kura būtu sakārtota no A-Z, nu vai vismaz uz kādiem 90%? Mūžīgas reformas un solījumi par skaistāku rītdienu. Varbūt tomēr ir? Padalieties savās domās.

Viens filmē, otrs(-a) - draud ar tiesu darbiem. Vienu atlaiž no darba, izdzenot pa durvīm, bet viņa/viņš atkal un atkal atgriežas, ielienot pa logu. Balagāns tautas uzjautrināšanai. Tikai it nemaz nav smieklīgs. Katram nodokļu maksātājam derētu aizdomāties, ka mēs par šo absurda cirku maksājam! Un maksājam diezgan smukus ciparus :S

Smilškastes līmeņa spēlītes - es ar tevi draudzēšos, bet ar tevi - nē. Nespēja domāt par valsts un tautas labumu, tikai par to, kas ir/nav izdevīgi kādai partijai un pelēkajiem kardināliem, ar kuriem notiek slepenas pārrunas. Un, ak vai, kāda šmuce, kad par to uzzina sabiedrība. Tad atkal sākas glumie centieni izvairīties - sak, kas tad tur tāds, viss ir kārtībā, tā ir ierasta prakse. Bet nekas, tautai ir ļoti īsa atmiņa - pēc dažām dienām nāks jauni mēsli, vecie aizmirsīsies. Pretīgi!

Bet patiesībā, ko nu tur brīnīties, ka kaimiņzeme ar imperiālām ambīcijām te šeftējas kā pa savu zemi - šeit tam ir radīti ideāli apstākļi. TV krievvalodīgie kanāli zombē 24 stundas diennaktī. Ieejot jebkurā veikalā, personāls lielākoties runā krievu valodā. Pastaigas laikā pa Jomas ielu Jūrmalā, sajutos kā tūriste - ne miņas no latviešu valodas. Ieejot restorānā, sveicina un uzrunā krieviski. Ārzemnieki, kas nav ieradušies no postpadomju zemēm, noteikti ir pārliecināti, ka krievu valoda ir mūsu valsts otrā oficiālā valoda.

Tas nav normāli! Kur palikuši latvieši? Vai Jūrmala ir palikusi par tik dārgu kūrortu, ka latvieši vairs nespēj atļauties tur atpūsties? Nu jāsaka atklāti, ka cenas nedaudz izbrīnīja arī mani...

Jūrmala ir kontrastu vieta - lepni nami aiz augstiem žogiem un netīrs ubags parkā uz soliņa, superauto ar kaucošām riepām un bedres uz gājēju celiņa pie Dzintaru dzelzceļa stacijas, kur tumsā pārvietoties augstpapēžu apavos nebūtu ieteicams.

Un kāds tūrisma paraugs - vienā Jomas ielas galā glaunu un ūberdārgu dizaina priekšmetu veikals, bet otrā - nu, bildes runā labāk par vārdiem. :D

20160816092031-49607.jpg

Kāds man varētu šobrīd pārmest, ka es cenšos novelt vainu uz "ārējo ienaidnieku". Bet patiesībā vainīgi esam vien mēs paši. Jo mēs klusējam, nerīkojamies un necīnamies par savu zemi!

Bet citi gan negaida, viņi aktīvi pārņem visu, ko vien var pārņemt. Un to lieliski izjūt mazie uzņēmēji, kurus visādi cenšas piežmiegt, lai pēcāk būtu vieglāk aprīt. 

Un tad nu mēs līgani esam nonākuši pie seksīgas nodokļu maksāšanas. Nodokļu iekasēšanu vajagot padarīt "seksīgāku" - ok, un ko tas nozīmē? Turpmāk sarunas ar VID personām līdzināsies klēpja dejai vai striptīzam, kura laikā zaudē pēdējo apģērba gabalu? O, nu tas izklausās diezgan ticami mūsu valstī!

Varbūt tad pietiek ņemties un oficiāli nospraužam mērķi padarīt Latviju par sekstūrisma galvaspilsētu? Būtu ļoti seksīga nodokļu iekasēšana :D Ja kāds domā, ka es jokoju - nē, es nejokoju! :D

Bet vispār mani tracina nenormālais absurds - miljoni no valsts budžeta tiek izšķērdēti. Politiķi šeftējas ar nodokļu maksātāju naudu pēc saviem ieskatiem, nekādas atbildības, nekādas plānošanas...ja nu vienīgi plāni, kā uzbūvēt SEV kārtējo villu vai aizsūtīt bērnus skoloties uz ārzemēm.

Nekas netiek risināts mūsu valstī - stratēģiskie plāni kā lejami gabali ar apjomu, bet ne saturu, un vēl mazāk - īstenošanu. Darāmos darbus smuki pārkārto no vienas mapītes otrā, pārliek citā plauktiņā vai aiznes uz citu kabinetu, cerībā, ka kaut kur tā lieta nozudīs un piemirsīsies. Kad kāds atcerēsies un jautās, tad atkal varēs radīt cītīgi strādājoša ierēdņa tēlu, solot ātru risinājumu un rīkošanos.

Kaut kā sakrājušās man pārdomas par to, KAS NOTIEK LATVIJĀ? Reizēm to visu ir jālaiž ārā, citādi zūd garīgais miers, saprotot, ka tu savā zemē neesi vajadzīgs un novērtēts.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 18. augusts 2016 10:50 chika

sveika uzraksti lūdzu man e pastiņu knsuls123@gmail.com:), man divi vecumi ir taviem blakus.

Linduchy 18. augusts 2016 09:00 hiperkeri

Cepumu apēdu, paldies :D

chika 17. augusts 2016 20:23 VesmaSk

Mēs ar bijām jau tikuši atpakaļ uz strīpas, bet tad pienāca šī gada vasara! Saprotu, ka nākam gad ar nebūs nekas spīdošs!

chika 17. augusts 2016 20:19 pece

7mēn., 5 gadi un 7 gadi.

hiperkeri 17. augusts 2016 18:47

Man Tevi vajag! Tu te iedvesmo,ja kas,ja?
Viss ir labi. Neskaties,kā citi tērē naudu savā makā, dari ar savu to labāko,ko vari izdarīt. Un mazāk skaties TV:D
Ak:D
Piedod:) Cepums par Tvena citātu:D

VesmaSk 17. augusts 2016 13:12 chika

Nu mums sanāca skarbāk, jo pirmais bērns dzima 90-gadu krīzes laikā, līdz ar to jau ar pirmo sanāca knapināties, tādēļ nākamo ļoti plānoti "iegādājāmies" pēc sešiem gadiem, kad krīze bija garām un paši daudz maz uz strīpas, bet visu laiku tāpat paturējām prātā, ka var atkal uznākt krīze, lielāka vai mazāka.

Kerstyna 17. augusts 2016 12:59

Visā visumā piekrītu :)

pece 16. augusts 2016 20:24 chika

Atgādini cik tev lieli tie bērni ir?

chika 16. augusts 2016 19:50 VesmaSk

Jā - par bērniem tev taisnība! Bet kā var rēķināties ar kaut ko, ja hops samaina likumu - darbs apstājas, a kamēr pielāgojas laiks paiet! Plāno kā gribi, ja nestrādā valsts iestādē, kur katru mēnesi ir vienāda alga, tad nav tik vienkārši. Es katru mēnesi rēķinos ar minimum ar ko jāiztiek, bet ja tev pat to vairs neizmaksā...

VesmaSk 16. augusts 2016 19:42

Es gan dribētu chikai iebilst. Ne valsts, ne pašvaldība jau nespiež dzemdēt bērnus. Tā ir vienīgi ģimenes pašas izvēle, vai un cik bērnus gādāt. Mums arī ir tikai divi bērni, jo nevaram atļauties vairāk un tajos brīžos, kad ir bijušas rozā brilles un vēlme pēc vēl kāda bērna, tad tomēr veselais saprāts ir uzvarējis. Mums ir gājis traki, bet vienmēr esam plānojuši, savulaik skolas lietas sākām gādāt jau pavasarī un tā cauri visai vasarai - sastādīju plānu, kas jāpērk un katru mēnesi 15 - 20 eiro apmērā iegādājos kaut ko no saraksta. Grūti bija, bet par kredītu pat doma neradās, jo nebūtu, no kā atdot.

chika 16. augusts 2016 18:16 Nikte

Pašvaldība palīdz ar 42Eur gadā un viss. A apavi tad jauni jāpērk, jo kāja aug ātrāk kā nātres sētsmalē. Un apdāvina pārsvarā lauku skoliņas, kas iznīkst, es savējo uz pilsētu vadāšu, jo tur vairāk pulciņu pēc skolas ko bērns var izvēlēties.

Nikte 16. augusts 2016 17:30 chika

Pašvaldība nevar palīdzēt? ;) Tagad norisinās visādas akcijas,kur bērniem uz skolu somas ar visu nepieciešamo dāvina..

chika 16. augusts 2016 15:46

:X Man vispār negriba runāt, jo būs jāņem ātrais kredīts, lai palaistu bērnu skolā. Tāda ir šodienas realitāte, ja man kāds to būtu pateicis pirms gadiem 8iem, noteiki man būtu tikai 1 bērns! Un strādātu divos darbos!

chika 16. augusts 2016 15:45

:X Man vispār negriba runāt, jo būs jāņem ātrais kredīts, lai palaistu bērnu skolā. Tāda ir šodienas realitāte, ja man kāds to būtu pateicis pirms gadiem 8iem, noteiki man būtu tikai 1 bērns! Un strādātu divos darbos!

Linduchy 16. augusts 2016 14:03 rasas

(Y)

rasas 16. augusts 2016 13:58

* ātrumu
Rakstu no telefona..

rasas 16. augusts 2016 13:57 Kaķmeitene

Ne visiem ;) Manuprāt, LV sabiedrība ir ļoti noslāņojusies. Nav vidusslāņa. Lai arī kā man negribētos atzīt, bet es neesmu vidusslānis, īpaši paskatoties, cik kas maksā un izmaksā. Līdz ar spēcīga vidusslāņa neesamību ir izveidojusies dī divu (nosacīti) ātru sabiedrība.

Linduchy 16. augusts 2016 13:21 rasas

sistēma...liek justies kā mēslam |-)

rasas 16. augusts 2016 13:14

Sistēma..

pece 16. augusts 2016 11:37 nosiguldas

Tā ir, ka vecie ļaudis vēlē par cilvēkiem, bet kā lai nevēl, ja Saeimā ar laiku uzrodas aizvien vairāk neatkarīgu deputātu? Kā lai cilvēks to saprot?

Es pati noteikti varētu darīt vairāk, tomēr nav tā, ka es neko nedaru - vismaz cilvēkus mācu kā komunicēt ar iestādēm un pašvaldībām, lai tās būtu spiestas rīkoties.....

Par vēlēšanām, plāniem, un tiem pašīem vēžiem - pie esošās vēlēšanu sistēmas un kažociņu grozīšanas no vienas partijas uz citu, tie paši vēži pa lielam vien ir būs. Tāds nu ir tas mazas valsts fenomens.....

nosiguldas 16. augusts 2016 10:56 pece

Es Tev pilnībā piekrītu. Tu piemirsi latviešu kūtrumu un nevēlēšanos neko darīt. Kādu laiku atpakaļ es arī pažēlojos par šo pašu tēmu un kāds mans kolēģis man uzdeva jautājumu . PROTAMS IR SLIKTI, BET KO TIEŠI TU ESI DARĪJUSI LAI BŪTU LABĀK. Man nācās apklust , jo viņam ir taisnība. Mēs paši esam vainīgi pie tā, kas notiek. Kas ievēl deputātus, ne jau cittautieši, bet mēs paši. Liela daļa vēlē'tāju ir vecākā paaudze, kas vadās no principa, šo vārdu pazīstu, par to arī balsoju. Tad arī rezultāts ir tāds kā ir. Un ja nu vēl vēlēšanu dienā ir citi plāni, vai vienkārši ir slinkums aiziet nobalsot, tad atkal tie paši vēži tai pašā kulītē vien paliek.

Ciao 16. augusts 2016 10:28

bet tā ir visur... absolūti visur!

pece 16. augusts 2016 10:16 Kaķmeitene

Mazliet progress gadu gaitā ir vērojams deputātiem un to ieinteresētībai par to, ko šie dara, bet joprojām attieksme pret savu deputāta darbu ir briesmīga lielai daļai!

Linduchy 16. augusts 2016 10:05 pece

(Y)
Prezidentam tiek doti 2 termiņi...jopcik, bet varbūt arī uz Saeimu šo vajadzētu attiecināt? Sēž tur gadu gadiem, bikšu priekšu/utis kūkfrizūrā kasīdami. Liela daļa atnāk vispār ķeksīša pēc - neko nezina, tikai pogas spaida pēc rīkojuma. Mūk no žurnālistiem, ja tādi parādās pie horizonta (devil)
aijjjjj (devil)

pece 16. augusts 2016 09:55

Līdzīgas pārdomas man ar pēdējā laikā. Pēdējais pašsecinājums - Latvietis nav izaudzis līdz "būt saimniekam savā valstī". Latvietim nez kādēļ šķiet, ka valsts ir kaut kas mistisks, nevis valsts - tas esmu es pats! Šī domāšana (nepareizā) darbojas it visos līmeņos - politiķi, kuri pieplok pie lielās siles un rauj ko māk katrs uz savu pusi, saeimas deputāti, kuriem šķiet, ka likumi attiecas uz visiem citiem, bet ne uz viņiem t.sk. attiecībā par nodokļu maksāšanu. Tāpat lielākajai daļai vienkāršo iedzīvotāju šķiet, jo ne jau godīgi nopelnīt vēlas lielākā daļa, bet saņemt pabalstus, jo pienākas..... .

Poltiskā bezatbildība ir kā zīmols Latvijas politiķiem, sākot jau ar vēlēšanu sistēmu, kura nav caurspīdīga un saprotama, jo līdz šim neviens man nav varējis paskaidrot kā tas nākas, ka tauta balso par partijām, bet Saiemā dzīvo individuāli deputāti? Beidzot ar valdības maiņu ik gadu! Ko gan var prasīt no valdības, kas kā labi ieskrējusies un sapratusi uz kurieni vēlas doties, tiek izmesta, lai dotu vietu citai? Tiesa, valdības maiņa jau tāda acu aizmālēšana tautai vien ir, jo visbiežāk "tie paši vēži tai pašā kulītē vien ir", tik mainījušies dīķiem t.i. amatiem.

Jā, savā ziņā vieglāk ir aizbraukt, tur kur maksā labāk, kur dzīvot vieglāk un gausties, ka palikušie neprot šo valsti uzstutēt. Gaidīt mirkli, kad te dzīve uzlabosies, lai atgrieztos citu sakārtotā zemē. Cilvēks ir egoists pēc dabas ..... tā viš i.

Tad, kad Latvieši sapratīs, ka valsts tā esam mēs paši, tad arī situācija mainīsies!