Kad sastopos ar Zelta zivtiņu

thezeezee
thezeezee 10. septembris 2018 22:36
704

Garām brāzās asais okeāna vējš, kārtīgi izpurinot matus. Sēdēju smilšainajā krastā un, vērojot augstos, milzīgos viļņus, prātoju par filozofiskām tēmām. Gaiss bija mitrs un smaržoja ārkārtīgi svaigi un tīri, kā jau tas mēdz būt ūdenstilpņu tuvumā. Pēkšņi kaut kas slapjš un auksts pārtrauca manas eksistenciālās pārdomas, ielecot man tieši klēpī un pamatīgi sabiedējot.

Paveros klēpī, kas mani iztraucējis no patīkamā miera, un pretim man lūkojas divas lielas acis, kas pieder Zelta zivtiņai. Es izberzēju acis, jo man šķiet, ka es alojos un tas, ko es redzu, nav tas, ko es redzu. Bet ir. Es tiešām redzu Zelta zivtiņu. Vai tas var būt? Es taču tām muļķībām neticu. Lai vai kā, tas tomēr izskatās patiesi.

Zivtiņa ierunājas un piesola piepildīt trīs manas vēlēšanās, ja es tikai viņu atlaidīšot atpakaļ ūdenī. Milzīgais vilnis esot viņu izmetis krastā, taču viņai esot ģimene, kas gaida okeāna dzelmē. Viņa gribot paspēt atpakaļ līdz čučumuižas laikam, lai novēlētu labunakti saviem mazajiem bērniņiem.

Katram ir savi sapņi un vēlmes, ieceres un gaidas, ko no tās saņemt un ko dzīvē sasniegt. Nodomāju – šī ir lieliska iespēja padarīt pasauli kaut par kripatiņu labāku, tādēļ manas vēlēšanās šoreiz nav egocentriskas, bet globālas. Es ticu, ka katram jāsāk ar sevi. Es ticu arī tam, ka visi kopā mēs pasauli varam padarīt par daudz skaistāku un patīkamāku vietu, kur dzīvot.

1.Miers.

Ir daudzas vietas pasaulē, kur notiek kari, cilvēki krīt kaujās un mirst no bada. Es vēlos kaut pasaulē valdītu miers. Lai cik banāli tas izklausās, bet pasaulē ir daudzas nemiera zonas, kur tiek pielietoti ieroči un kāds kādam kaut ko mēģina pierādīt. Mietpilsoņi nevar vadīt savas dienas parastā, garlaicīgā rutīnā, meklējot dzīvē pseidoproblēmas, jo viņi katru dienu ir pateicīgi par savu izdzīvošanu un to, ka vēl elpo.

2.Laime ir katrā pašā.

Es gribētu, lai visi cilvēki saprot, ka laime ir tikai viņos pašos. Laime nav atkarīga no politiskās iekārtas, dārgu luksusa auto skaita garāžā, ceļojumu biežuma vai partnera gādības un uzmanības. Laime ir apzināta izvēle. Tu izvēlies būt laimīgs ar savu attieksmi. Ja gribi tēlot upuri un būt nelaimīga, tad visizmanīgākais vīrs nespēs Tevi darīt laimīgu.

Neviena valdība nav atbildīga par Tavu laimi un laimes sajūtu. Kāpēc Indijā, kur cilvēki dzīvo kartona kastēs uz ielām, ir tik priecīgi un smaidīgi? Viņi saprot, ka laime nav nedz naudā, nedz tās daudzumā. Protams, nauda atvieglo ikdienas soli, taču tas nebūt nav viss.

Tu vari sēdēt pašā dārgākajā SPA, bet bez draugiem arī šī ekstra sāks likties neinteresanta. Tai pat laikā Tu vari ar savām labākajām draudzenēm satikties uz glāzi vīna kādā skaistā piknika vietā un par nelieliem līdzekļiem pavadīt vakaru kolosāli, jeb kā saka having-time-of-your-life. Tavi draugi ir Tavs zelts – ne velti šis teiciens iespiedies latviešu leksikā.

3. Mīliet!

Es gribētu, lai visas pasaules iedzīvotāji sevi mīlētu. Lai viņi pa īstam iemīl sevi, jo tikai sāpināti cilvēki sāpina citus. Un tad, kad viņi ir iemīlējuši sevi, lai viņi mīl apkārtējos līdzcilvēkus – tā stipri un no sirds. Mīliet, un mīļojiet savējos! Sakiet komplimentus un smaidiet daudz, priecājieties kopā un viens par otru. Apskaujiet savējos un sabučojiet!

Kaut kad mums katram pienāks tā stunda, tā pēdējā stunda. Un tad nebūs svarīgi ne tituli, ne bankas kontu stāvoklis, ne ieņemtie amati. Būs svarīgi tikai mirkļi, kas pavadīti ar savējiem, tikai laiks, ko veltījām viens otram.

...ausīs atskan pazīstama skaņa un es pamostos. Es tomēr ceru, ka domas materializējas un kaut vai tikai sapnī, bet kaut kur pasaulē kāds kļuva mazdrusciņ laimīgs...

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 11. septembris 2018 15:40

Forši, mēs uz līdzīga viļņa izjūtās, kā reiz apdomāju ko līdzīgu rakstīt, tev sanāca pirmajai :)

thezeezee 11. septembris 2018 09:32 Linduchy

Paldies :)!

Linduchy 11. septembris 2018 08:10

Tik sirsnīgs blogs! (hug)(F)(inlove)