Kā sevi uzturēt labā formā bez mokošiem treniņiem?

Autors: sandijasieviesuklubs, 2012. gada 30. aprīlis, 00:00:00
Kā sevi uzturēt labā formā bez mokošiem treniņiem?

Arī es esmu no tām, kam periodiski uznāk lielā sporta kāre - eju uz trenažierzāli, skrienu, peldu, jogoju, lai tikai savāktos un neizplūstu formās. Ir izveidojies priekšstats, ka tikai aktīvi sportojot un sevi ierobežojot, ir iespējama normāla fiziska forma. Pretējā gadījumā draud izplūšana dīvānā un citas "nelaimes".

No vienas puses, protams, regulāra sportošana un laiks trenažieru zālē dod rezultātā stingrāku ķermeni un labākas aprises, taču tas paģēr arī nenormāli daudz laika un arī enerģijas! Atrododites trenažieru zālē un vērojot sparīgo darbu, ko veic cilvēki ar savu ķermeni, man nevilšus rodas jautājums - ko gan tik ar šo patērēto enerģiju varētu izdarīt sabiedrības un kaut vai apkārtnes sakopšanas labā!:)

Protams, darbs ar savu ķermeni ir būtisks, tomēr, man šķiet, nedaudz pārspīlēts savā stereotipiskumā - "tu nevari būt skaista, slaida un vesela, ja tev nav sporta kluba abonoments vai neapmeklē vismaz jogas studiju!".

Man ir bijuši tādi periodi, kad maniakāli sekoju līdzi katram savam kumosam vai noskrietajam kilometram - nenoliegšu, tieši šāda pieeja ļāvusi nomest ne vienu vien kilogramu (kuri gan pēc spīdzināšanas ar laiku tāpat atnāk atpakaļ). Taču tad es esmu sapratusi, ka man nav tam laika - man ir citi svarīgi darbi darāmi, un es nevaru visas savas domas un enerģiju veltīt kārtējai diētai vai trenažieru kūrei. Jūs jau arī zināt labi, kā ir tad,kad "esat uz diētas" - nekas citam laika un spēka vairs nav!

Arī šajā jomā nolēmu ieviest līdzsvaru - darīt tikai tik daudz, cik tas ir komfortā ar manu dienas ritmu un pārējām darīšanām. Nevis kampaņveidīgi un spīdzinot sevi, bet lēnām, mierīgi. Ja napagūstu paskriet, iziešu pastaigāties ar bērniem pa mežu! Ja kādu dienu sanāk mieloties ar mammas bārbekjū, nākamajā dienā ēdīšu auksto zupu. Ja nesanāks aiziet uz jogu, pameditēšu mājās un vienkārši padomāšu par sevi.

Daru tik daudz, cik tas ir komfortā ar manu Iekšējo, īsto ES - lai nepārpūlas, nabadziņš! Tāpat tik daudz pienākumu un darbu gulstas uz pleciem!

Kā tad ir - vai ir iespējama laba jušanās savā ķermenī bez spīdzinošiem vingrinājumiem?

Mans dzīvesbiedrs tam ir pierādījums - ik dienas meditējot pēc Ci gun principiem  un stāvot nekustīgi uz vietas, viņš ātri vien nometa pie 10 kilogramiem! Arī viņš ir bijis no tiem , kas skrien līdz nemaņai un cilā dzelžus.

Es labi jūtos izejot svaigā gaisā un nedomājot ne par kādām diētām - izstaigājoties 3 stundas pa mežu, jūtos ļoti labi atpūtusies, spirgta, vesela un priecīga! Arī nūjošana ir viens no tādiem sportiem, kas vienkārši sagādā prieku no tā, ka pavadi laiku svaigā gaisā, nepakļaujot sevi traumatiskai slodzei. Vai izbraukāšanās ar riteni - tas taču ir tāds prieks un nemaz nav grūti!

Tagad gan izskriešu rīta lēno krosu, jo laiks ir vienkārši pasakains- negribu palaist garām tik jauku rītu.

Kā ir ar jums - vai sportojat ikdienā un kā to darāt?

Rakstiet arī savus blogus SK Lielajam pavasara konkursam "Kā uzturi sevi labā formā" un laimējiet veselīgas balviņas! Konkurss noslēdzas 3.maijā,tāpēc pasteidzieties>>

 

Laiks šodienas sarunām par visu, kas uz sirds!>>