Kā sevi uzturēt labā formā bez mokošiem treniņiem?

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 30. aprīlis 2012 00:00
627

Arī es esmu no tām, kam periodiski uznāk lielā sporta kāre - eju uz trenažierzāli, skrienu, peldu, jogoju, lai tikai savāktos un neizplūstu formās. Ir izveidojies priekšstats, ka tikai aktīvi sportojot un sevi ierobežojot, ir iespējama normāla fiziska forma. Pretējā gadījumā draud izplūšana dīvānā un citas "nelaimes".

No vienas puses, protams, regulāra sportošana un laiks trenažieru zālē dod rezultātā stingrāku ķermeni un labākas aprises, taču tas paģēr arī nenormāli daudz laika un arī enerģijas! Atrododites trenažieru zālē un vērojot sparīgo darbu, ko veic cilvēki ar savu ķermeni, man nevilšus rodas jautājums - ko gan tik ar šo patērēto enerģiju varētu izdarīt sabiedrības un kaut vai apkārtnes sakopšanas labā!:)

Protams, darbs ar savu ķermeni ir būtisks, tomēr, man šķiet, nedaudz pārspīlēts savā stereotipiskumā - "tu nevari būt skaista, slaida un vesela, ja tev nav sporta kluba abonoments vai neapmeklē vismaz jogas studiju!".

Man ir bijuši tādi periodi, kad maniakāli sekoju līdzi katram savam kumosam vai noskrietajam kilometram - nenoliegšu, tieši šāda pieeja ļāvusi nomest ne vienu vien kilogramu (kuri gan pēc spīdzināšanas ar laiku tāpat atnāk atpakaļ). Taču tad es esmu sapratusi, ka man nav tam laika - man ir citi svarīgi darbi darāmi, un es nevaru visas savas domas un enerģiju veltīt kārtējai diētai vai trenažieru kūrei. Jūs jau arī zināt labi, kā ir tad,kad "esat uz diētas" - nekas citam laika un spēka vairs nav!

Arī šajā jomā nolēmu ieviest līdzsvaru - darīt tikai tik daudz, cik tas ir komfortā ar manu dienas ritmu un pārējām darīšanām. Nevis kampaņveidīgi un spīdzinot sevi, bet lēnām, mierīgi. Ja napagūstu paskriet, iziešu pastaigāties ar bērniem pa mežu! Ja kādu dienu sanāk mieloties ar mammas bārbekjū, nākamajā dienā ēdīšu auksto zupu. Ja nesanāks aiziet uz jogu, pameditēšu mājās un vienkārši padomāšu par sevi.

Daru tik daudz, cik tas ir komfortā ar manu Iekšējo, īsto ES - lai nepārpūlas, nabadziņš! Tāpat tik daudz pienākumu un darbu gulstas uz pleciem!

Kā tad ir - vai ir iespējama laba jušanās savā ķermenī bez spīdzinošiem vingrinājumiem?

Mans dzīvesbiedrs tam ir pierādījums - ik dienas meditējot pēc Ci gun principiem  un stāvot nekustīgi uz vietas, viņš ātri vien nometa pie 10 kilogramiem! Arī viņš ir bijis no tiem , kas skrien līdz nemaņai un cilā dzelžus.

Es labi jūtos izejot svaigā gaisā un nedomājot ne par kādām diētām - izstaigājoties 3 stundas pa mežu, jūtos ļoti labi atpūtusies, spirgta, vesela un priecīga! Arī nūjošana ir viens no tādiem sportiem, kas vienkārši sagādā prieku no tā, ka pavadi laiku svaigā gaisā, nepakļaujot sevi traumatiskai slodzei. Vai izbraukāšanās ar riteni - tas taču ir tāds prieks un nemaz nav grūti!

Tagad gan izskriešu rīta lēno krosu, jo laiks ir vienkārši pasakains- negribu palaist garām tik jauku rītu.

Kā ir ar jums - vai sportojat ikdienā un kā to darāt?

Rakstiet arī savus blogus SK Lielajam pavasara konkursam "Kā uzturi sevi labā formā" un laimējiet veselīgas balviņas! Konkurss noslēdzas 3.maijā,tāpēc pasteidzieties>>

 

Laiks šodienas sarunām par visu, kas uz sirds!>>

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandero 3. maijs 2012 12:05

Domāju, ka katra sieviete ir atradusi savu dzīves formulu kas sagādā labpatiku un tai pat laikā arī sportisko garu uzturot sevi formā. Mani priecē velo izbraukumi kā arī sporta kluba apmeklējumi (tieši trenažieru zāli) un pirts lietas kuras pēc atbilstošā treniņa patīkami relaksē. :) Parasti daru to, ko sajūtu kā nepieciešamību. Jo ilgi gaidīju šo jauko un saulaini silto laiku, kad varēs skriet laikā ar velo. Jau sāka trūkt pacietība redzot šo nomākušos pelēcīgo "zeķi" aiz loga :)
Bet domāju, ka ārējais izskats jeb tauku dedzināšana nav nekādā saistībā tik daudz ar sportiskām aktivitātēm kā tieši ar ēšanas ieradumiem. Ja reiz vēlamies uzturēt sevi formā, tad jābūt visam sabalansētam... gan uzturam, gan arī fiziskām aktivitātēm. Jo mazāk ēdīsim lieku un iemācīsimies arī ēdienu baudīt, tad arī manīsim jau pirmos rezultātus :)

ine 1. maijs 2012 10:28

Man tā ir norma: veselīgs uzturs un sporta klubs trīs reizes nedēļā, pārējā laikā - garas pastaigas, esmu sākusi skriet, radināt organismu pie skriešanas. Ja sākumā iespringu uz svara zaudēšanu, tad tagad tiešām baudu procesu, un cik laba sajūta pēc tam!!!

astronija 30. aprīlis 2012 22:15

Man personiski tikai varētu būt jautājums par to, cik naudas un laika varu atvēlēt sportiskajām aktivitātēm. neatrodu,ka fitnesa zāles būtu piesmakušas,gluži otrādi-labi jūtos tur. Deju zālē arī jūtos laimīga.Ar riteni -drīz sāksies sezona,kad ik pārdienu kopā ar bērniem došos meža ceļu braucienos līdz jūrai un atpakaļ vairākus padsmitus km. Dārzā arī iznāk strādāt, tāpēc- nerezu nekādas mocības. Sports -tas ir dzīvezveids.Piedevām - laimīgu darošs.Kustības cilvēkam-stapr citu -izstrādā laimes hormonu endorfīnu. Un vēl - laimīgu dara tas, kā jūties un kā tev sanāk,kad pati esi tik ļoti apmierināta ar to,ko dari!

VIT@ 30. aprīlis 2012 18:28

aktīvs dzīvesveids un veselīgs ēdiens ir nevis mocības kā norādīts rakstā, bet priekš manis tas ir dzīves veids... !

anettek 30. aprīlis 2012 18:26

Pasportoju, bet pārsvarā tikai mājās, esmu savilkusi savā migā vairākus trenažierus,tad nu arī tos izmantoju ne tikai kā drēbju pakarināmos...
Šodien izstaigājos tā ka kājas vel tagad astoņnieku met :^)

KRX 30. aprīlis 2012 16:33

Mhm... es ar šodien biju "treniņā".... beidzot pievērsāmies savam dārzam! Jau šo to iesēju, izravēju zemenes un galvenis - pati dikti priecīga par sevi :D Rīt noteikti no gultas netikšu ārā... jau tagad jūt gurnu un kāju muskuļus (emo)

Noelle 30. aprīlis 2012 16:27

Es arī dienas otro pusi šodien pavadīju "sportojot" - uzkopu māju :D
Bet kopumā labprāt izvēlos pabraukāties ar riteni (un, pat tāda "uz stundiņu" pabraukāšanās pilnīgi vienmēr izvēršas uz apmēram 20 km, kas, šķiet, nav nemaz tik maz, jo šajā pavasarī jau esmu nobraukusi šādi ap 150 km), vai iziet kārtīgā pastaigā - atkal jau, katra šāda vakar pastaiga, kad izdomājam izstaigāties un aiziet, piemēram, līdz vecrīgai, kopā "dod" apmēram 10 km. Un kā gan šādu lietu varētu kāroties aizstāt ar skriešanu pa celiņu sasmakušā trenažieru zālē? :D

sandijasieviesuklubs 30. aprīlis 2012 13:48

man sodien ir ideāls treniņš! Beržu sienas, mazgāju logus jau no 7 rītā:D Tāda enerģija, ka jāizmanto mājas labā, tas nemaz tik bieži negadās

astronija 30. aprīlis 2012 12:53

Forši :) Un sauniņas, baseini pieejami! Pēc tāda komplekta nevar justies citādāk kā laimīga :) Un nekādu tauciņu. Ja arī ir, tad tas sievietei arī piedien. (F)

wildflower 30. aprīlis 2012 12:42

Nezinu ka Latvija,bet seit mana sporta kluba ir pat 20veidi,super (Y) :)

astronija 30. aprīlis 2012 12:41

Grupas treniņi ir pat ļoti motivējoši! Un kur vēl tas prieks par kustību un skaistumu!

wildflower 30. aprīlis 2012 12:37

Man ari ir sporta kluba abonements,bet nesanak aiziet tik biezi cik gribetos,jo ir darbs,berni un vel citas lietas ;)Loti patik grupu trenini tadi motivejosi,kad vel 20 cilveki to dara kopa ar tevi (Y)

astronija 30. aprīlis 2012 12:24

" Atrododites trenažieru zālē un vērojot sparīgo darbu, ko veic cilvēki ar savu ķermeni, man nevilšus rodas jautājums - ko gan tik ar šo patērēto enerģiju varētu izdarīt sabiedrības un kaut vai apkārtnes sakopšanas labā!:) " -atbilde tiem, kam nepatīk sports.
Braukt ar riteni,starp citu, arī ir sportošana.Dejošana arī ir sportošana. Ir bezgala daudz sportošanas paņēmienu, lai katra spētu atrast tieši sev vismīļāko veidu.Un nāk vasara ar jūru,upēm un ezeriem :) Spēj tik izvēlēties!

astronija 30. aprīlis 2012 10:45

Kāpēc jāiet uz mokošiem treniņiem? Jāiet uz treniņiem,kas sagādā prieku.

izabelll 30. aprīlis 2012 09:44

Man recepte ir vienkārša, uz darbu un no darba eju kājām. Tāpat darbā neizmantoju liftu.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam