Kā es testēju konceptu “Kā teiksi, mīļais”…

ilzy
ilzy 12. oktobris 2015 16:05
4879

Agrs trešdienas rīts, brokastoju un pāršķirstu žurnālu “Ieva”. Mans skats aizķeras pie humora sadaļas, kur neliels stāstiņš, kas notiek, ja dzīvē ievieš tekstiņu “kā teiksi, mīļais”, tādejādi piekrītot vīrietim dažnedažādās situācijās un kas no tā sanāk. Nu tā teikt, ja reiz darām tā kā grib vīrieši, tad nu lai atbildību par visu uzņemas šie. Voilā!

Lasu, klusiņām smejos.

Pabrokastoju un dodos uz guļamistabu, kur mans vīrietis vēl guļ (darbs, 5 minūšu gājienā no mājām). Ar vieglu iekšējo smiekliņu izdomāju, ka pie pirmās izdevības šito izmēģināšu.

Ilgi nav jāgaida. Pamodās un izteica manā virzienā pavisam dīvainu tekstu, jo no rītiem nīgrs un sazin vēl kāds. Nu katrā gadījumā tika pateikts kaut kas tāds, kas no rītiem arī mani vedina uz kašķi vai liek spuroties pretī.

Es: “Kā teiksi, mīļais”…

Viņš: ?

Es: Nu bet tu tak tā teici, nu a ko?

Viņš: Hmmm… Maina sarunas tematu. Ahā, laikam apjēdz, ka kaut ko stulbu pateicis.

Dodoties uz darbu smaidu kā Češīras kaķis. Kaut kas tajā tekstiņā ir. Patestēšu vēl.

Vispār šo konceptu var apzīmēt arī ar citiem piekrišanu apzīmējošiem vārdiem, tādiem kā  - “jā, mīļais”, “nu ja tu tā saki, tad jau tā arī būs”, u.c.

Kāds no tā labums?

Nu tāds, ka tik tiešām ļaujam uzņemties atbildību viņam.

Sievietes ir tā dīvaini iekārtotas, ka lielais vairums grib visu pašas un pa lielam ir dikti (pār)atbildīgas. Un tad nu loģiski vīrietis kā slinkāka būtne arī izbauda to, ka beigu beigās pašam nav ne pa ko jāiespringst, bet bosot ta gribas tomēr un parasti ir neapmierināts, ka tiek apšaubīta viņa autoritāte.

Nu lūk, tad nu rakstura audzināšanas ietvaros (savējā) cenšos dažādās situācijās, kad gribas teikt “es zinu labāk”, vai “kas tas pa jocīgu lēmumu”, ļaut lai tad arī tiek tā lēmumu pieņemšana viņam.

Kas no tā man?

Nu mazāka atbildība. Un gadījumā ja tomēr viņš kļūdās (mēdz man galvā ieslēgties teksts - es jau zināju, ka tā būs), vainot var tikai sevi. Un tas vīrietim liek vairāk piedomāt pie savām turpmākajām izvēlēm.

Vai tas der visos gadījumos?

Domāju, ka nē, jo vienmēr jau ir tādi jautājumi, kur viedokļi krasi atšķiras un atteikšanās no sava viedokļa var būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti un tavas turpmākās izvēles.

Tomēr brīžos, kad pēc kāda sava vīrieša izteikuma vai ierosinājuma vienkārši gribas paspuroties pretī, vai atkal uzmācas, “es visu zinu labāk” sindroms ir vērts piebremzēt un pateikt tos burvju vārdiņus “Kā teiksi, mīļais”, efekts var būt negaidīti labs un kas zin, pat efektīvāks kā gadījumā, ja būtu izcīnījusi savu taisnību kā nu parasti to daru.

Attēls no interneta dzīlēm.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 13. oktobris 2015 10:42

Šis noteikti būs jāizmēģina :)!

Vēl varu ieteikt pacelt telefona zvanu ar teikumu: "Klausos visforšāko vīrieti pasaulē..." Tik labi strādā, visu uzreiz varēs sarunāt :)

hiperkeri 12. oktobris 2015 20:23

āāāā,nu tiiiik labs:) es ar:)

LosOjosVerdes 12. oktobris 2015 19:40

Es arī lasīju un nodomāju, kaut es tā varētu...Nea, nevaru, - vienmēr gribas iebilst:D

Linduchy 12. oktobris 2015 19:31 ilzy

Labz (devil)

mazaa raganina 12. oktobris 2015 19:16

oi,šis bija labs,lasīju IEVĀ!:D

ilzy 12. oktobris 2015 17:22 Kerstyna

Nu aptuveni tā jau ar domāts. (angel)

Kerstyna 12. oktobris 2015 16:58

Jā, ja šo frāzi vēl apvieno ar naivu smaidu un dievinošu skatienu :D

rasas 12. oktobris 2015 16:33

(Y)