Kā es Mīīīīlu Rīgu

hiperkeri
hiperkeri 2. septembris 2011 14:30
1154

Tagad šo pašu atkārtojiet,tikai ar sarkastisku pieeju. Vakar man bija kultūršoks,pārceļojot no skaistās,sakoptās Jelgavas- uz RĪGU. Ah,man tiešām te nekas nebija pazudis.

 

 

Un to es secināju tikai pēc cilvēkiem,kas te ir..

 

Kas tāds notika??

 

Iebraucot Rīgā,pirmais iespaids- pārītis stāv uz perona (droši vien krievu tautības..Man nav nekas pret krieviem-man ir draudzenes ar šādu izcelsmi-nu bet daži personāži ir riktīgi neizturami šeit..),vīrietis nošķaudās,sieviete viņam-`uz veselību`,vīrietis-kā atbildi sievietei,vai arī kā reakciju uz notikušo-tāds brangs `bļēģ`..(rakstīšu,kā bija,bet izskaistinājumiem-bargā,baisā realitāte.). Tad tas vīrietis nošķaudījās vēl vismaz 3 reizes,atkārtojot visu procesu..acīmredzot,bija sākusies alerģija..

 

tikai nez,vai ir obligāti katra vārda beigās iestarpināt ko rupju>??

 

Es dažkārt tos cilvēkus galīgi nesaprotu.

 

Un tad es novērtēju,cik gan izglītota,skaista,mīlēta,laimīga -galu galā,-esmu es pati..un es atsakos visu atstāt tā pašplūsmā un,kas būtu ļaunākais-būt `vienai no viņiem` aiz slinkuma vai pieraduma.

 

Nē,līdz pavasarim es ATSAKOS pierast pie šādas Rīgas!

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādas ir tavas attiecības ar Rīgu? Ko tajā gribētu mainīt?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
3. septembris 2011 19:30

Ja traucē cilvēki, vai viņu uzvedības kultūra, tad vaina nav pilsētā
Pajautā pati sev - kāpēc tas Tevi tik dziļi personīgi aizskāra?
Es ļoti mīlu Rīgu (lasīt BEZ sarkasma), un katru reizi atbraucot atpakaļ no laukiem, saprotu, cik stipri mīlu Rīgu. Jā, tur laukos ir labi - svaigs gaiss, zaļa zāle utt, bet nekur nav tik labi kā šeit.
Mana mīļākā dziesma, ko Mežaparkā dziedu ar asarām acīs ir Maskata - Rīga mana Rīga. Katrs vārds kā manis pašas izjūtas

astronija 3. septembris 2011 16:09

Rīga ir skaista,Rīgu nevar nemīlēt.Rīga ir pasakaina-ar skaistajiem Ziemassvētkiem,ar daudzajiem mikrorajoniem,ar pārdaugavas dārziņiem un smaržām,īpašajām mājiņām, Māras dīķi un Arkādija parku, ar Mežaparku, ostām un lielajiem,bltajiem un mazajiem kuģiem, ar ķengaragu un maskačku,un mani besī,ja cilvēki slīkst mūžīgos stereotipos un maskačku joprojām par bomžu rajonu saukā,jo sen,sen jau tā nav viars-tur ir skaisti.Mols, parki,zaļa,sakopta vide, bērnudārzi un skolas, jaunie dzīvojamie masīvi un arhitektūra ar senatnes elpu... Vecās baznīcas ar vecajām ticībām un tradīcijām.. Skaisti.
Rīga ir vismīļākā un visskaistākā!

Noelle 3. septembris 2011 15:28
Noelle 3. septembris 2011 15:26

Ja jau tāda diskusija "panesās", tad man ir jautājums, kas vispār ir tie "parametri", pēc kuriem var spriest, ka es mīlu vai neciešu konkrēto vietu/pilsētu?

Jo es varu pavisam konkrēti atbildēt, kādēļ es mīlu savu pilsētu, no kuras esmu nākusi, kādēļ es mīlu Vecrīgu un kādēļ man patīk daudzas citas pilsētas gan Latvijā, gan ārpus tās. Bet, lai es teiktu, ka dēļ kaut kāda "bļaģotāja" un sēmušku grauzēja es nemīlu konkrēto pilsētu...nē, tas ir par skaļu teikts, jo nepatīkami un mums nepieņemami cilvēki būs jebkurā pilsētā. Katrā pilsētā atradīsi kaut vienu bedrainu ielu, kaur vienu aizaugušu paksi vai izvandītu miskasti...bet vai tādēļ man tā kļūs mazāk mīļa?

Hmm...laikam šajā sakarā atcerējos (ja nemaldos) Astro'n'out dziesmu "Daļa Rīgas" - tā var būt dziesma par jebkuru pilsētu...

rrr 3. septembris 2011 13:20

Katram sava pieredze... Esmu dzimusi un augusi Rīgā, bet ir gadījies padzīvoties arī pa Jelgavu. Nevarētu teikt, ka tur cilvēki būtu citādi, tomēr turienes (LLU) studentu kompānijas man likās drausmīgas. Tik daudz nodzērušos jauniešu - jā, foršu, atvērtu, draudzīgu! Bet ne jau "bļaģ" viņiem bija spēcīgākais iestarpinājums starp vārdiem.
Iepazinos ar vairākām turienes ģimenēm. Pilnīgi noteikti tie bija īpaši gadījumi, bet atkal: tik daudz nelāgu aizspriedumu, stereotipu par dzimumu lomām, sporta bikšu un sēmočku, prastuma...
Rīga, piedodiet man, ir liela. Aizej uz Maskačku, un tu ieraudzīsi citu Rīgu nekā Alberta ielā vai Teikā. Čiekurkalns atšķiras no Purvciema un Mežciems no Juglas. Pārdaugavā ir tik daudz fascinējošu, mazu ieliņu, kurās varētu tapt pasakaina bērnība. Ķīpsala vispār ir sava veida fenomens. Nebūtu pareizi visu Jelgavu salīdzināt ar džeku uz stacijas perona.

3. septembris 2011 11:55

Esmu dzimusi, augusi Rīgā, patīk Rīga, Liepāja, Jelgava, Rēzekne, Alūksne u.t.t visas pilsētas.. spaara pareizi saka, ja gribam sameklēt un paziņot ko sliktu, visur atradīsim, bet tik pat labi varam koncentrēties un meklēt tikai labas lietas, notikumus, cilvēkus :)

spaara 3. septembris 2011 10:10

man reizēm šķiet, ka lamāt Rīgu tāpat kā Latviju ir tāda kā modes lieta, galvenais, ka paši to darām :^)
Lai arī esmu dzimusi laukos, Rīgā esmu nodzīvojusi pusi sava mūža un neko sliktu par Rīgu nevaru teikt. Man patīk Rīga, esmu dzīvojusi Ķengaragā, par ko visi šausminās, bet neko sliktu neesmu tur pieredzējusi, tagad dzīvoju Rīgas pierobežā, arī ir ļoti labi. Galu galā mēs dabūjam to, ko meklējam - ja gribam Rīgā atrast kaut ko sliktu, atrodam un paziņojumam, ka Rīgā ir slikti. Es labāk orientējos uz labo, kā Rīgā nudien netrūkst :)

Noelle 3. septembris 2011 09:14

Tu laikam Ļoooooti sen neesi bijusi Jelgavā :D

dzii 2. septembris 2011 22:15

hmm..es gan miilu Riigu..patiesaam.. (L)un taadu kaada vina ir..veel vairaak iemiileejos peec 3,5 gadu prombuutnes..sobriid vareetu teikt,ka man ir rozaa brillu periods uz Riigu..esmu sajuusmaaa buut seit!!

2. septembris 2011 19:57

Ja man jāizvēlas Rīga vai Jelgava, izvēlos Rīgu..Jelgava man liekās TĀDA bedre..nu nekā tur nav...laikam tā ir,ja padzīvo Ventspilī,viss liekās liela bedre, nekopts, nekārtīgs,ielas,šausmīgas...:D izlutina'tais ventiņš ierunājās, bet Jelgavā nav ko mīlēt..Arī Rīgā ne..un Lamājās visās malās..ne tikai Rīgā... vienkārši pa Jelgavu ejot,Tev ir rozā mīlestības klapes uz ausīm un neko neredzi un nedzirdi :D Cilvēki lamājās un lamāsies...un mums,kas ir daudz maz pieklājīgi, jāpieņem šis fakts...vai arī jāiet aizrādīt tiem,ka tā nav smuki,mazi bērni klausās...

smukaa 2. septembris 2011 18:31

ROFL neteiksim (emo) ROFL

Cerīte 2. septembris 2011 18:25

Starp citu-es ar no Jelgavas puses ;) Nesaki nevienam! ;)

Cerīte 2. septembris 2011 18:24

(Y) :)

Noelle 2. septembris 2011 18:01

Es taču neteicu, ka daudz sniega - tas ir slikti :) Man patgs un man patīk DAUDZ sniega. Turklāt, tādā ziemā, kā pagājusī, tā viena mašīna neko daudz nelīdzēja :D

Bet Jelgavā ir forši un ar katru dienu top arvien foršāk! :)

smukaa 2. septembris 2011 17:51

Dēļ kam jākausē sniegs?! (devil)

Cerīte 2. septembris 2011 17:43

Ha-nu neklausies tos sieviešus-Jelgavai labs mērs,gandrīz kā Lembergs Ventspilij.Un galu galā Jelgavā ir vienīgā sniega kausējamā mašīna Latvijā.Ja grib redzēt Latgales sniegus var ziemā braukt uz Pārdaugavu-nemaz tās kupenas nav mazākas :DBet es dievinu Rīgu un dzīvojos pa saviem puslaukiem Pārdaugavā un man ta ļoti patīk.

rasas 2. septembris 2011 17:17

(Y) taisnība par ziemu.

smukaa 2. septembris 2011 16:59

Gribi tādu riktīgu ziemu un kupenas?Brauc uz Latgali;)
Dažreiz tur tā pa nakti piesnieg,ka durvis no rīta nevar atvērt (emo)

hiperkeri 2. septembris 2011 16:50

Tu mani iedvesmo uz vēl dziļāku mīlestību uz Jelgavu:) uzreiz gribas ziemīgo ziemu,kur ienāc iekšā,viss silts un gaišs,bet ārā-kupenu kupenas:)

smukaa 2. septembris 2011 16:36

Man līdzīgi kā Noelle..patīk Vecrīga + Rīgas nomales..
Un jāpiekrīt Kintijai,ka tādi cilvēki ir visur..diemžēl :S

mazaa raganina 2. septembris 2011 16:28

Taisni kauns, bet man ....ļoti nepatīk Rīga... :$

Noelle 2. septembris 2011 16:17

Mjā, saprotu, kādas Tev ir sajūtas... :) Tici man, kad izbaudīsi, ko nozīmē aizbraukt no ziemīgās uz ZIEMĪGO JELGAVU, Tu Jelgavu iemīlēsi vēl vairāk :) Tas ir īsts sūnu ciems :D Bet man patiešām patīk tas salīdzinošais miers, kas tur valda.

Patiesībā, vienīgais, par ko es mīlu Rīgu - tā ir Vecrīga. Ja Vercīga būtu pilsēta, tā būtu mana mīļākā pilsēta :)

hiperkeri 2. septembris 2011 16:13

Man negribas celt kaut kādas nekārtības vai viest antipatriotiskas izjūtas, taču ir tik sa-so-dīti grūti atgriezties savā dzimtajā pilsētā un kā vizītkarti saņemt pretī šo..
gribas iesākt ko tādu,lai šī būtu patīkamāka vieta mums visiem.
pat ideju trūkst,tik drūmi viss izskatās..
nez,uzrīkot `laipnības dienu` vai ko tādu:)

hiperkeri 2. septembris 2011 16:07

mēs prezentēju..
indeed
es tak galīgi nelasu,ko rakstu:D

hiperkeri 2. septembris 2011 16:06

pirms tā,kad es iepazinu Jelgavu,man arī likās,ka mīlu Rīgu.
Nē,nu ir jau te tādi `medžik` brīži-18.novembrī,pirms ziemīšiem..bet arī-tikko iedomājos,par to,kādu prieku tas man sniedz,tad atkal-jāiedomājas par to,ka pēdējos gados ir tādi nenormāli pūļi,kur visi nodzeras,kaujas,un tā joprojām...
nezinu,kā lai mēs prezentēju Rīgu ārzemniekiem..

1 2