Kā es mainījos, praktizējot Kundalinī jogu?

29. februāris 2012 09:00
487

Man par to ir savs viedoklis, saka Agnese Guļāne. Turpinājumā uzzini, kādas ir šīs pārmaiņas, ko sajutusi Agnese! 

Jo cītīgāk cenšos vairīties no viedokļa formulēšanas, vairāk uzmanības pievēršot notikumu baudīšanai un dzīves vērošanai, jo laimīgāka esmu. Man tas nozīmē dzīvot pilnasinīgāk, ļaujot sev vairāk just un mazāk domāt. Jo, lai radītu par kaut ko viedokli, tas prasa zināmu distancēšanos no paša notikuma. Šobrīd man, pateicoties jogas dotajam spēkam un vērtībām, daudz interesantāk šķiet mesties notikumu virpulī iekšā, izdzīvot un izgaršot notikumus.

Otrkārt, kļūst mazāk aktuāls citu viedoklis jeb uztraukumi par to, „ko kāds padomās”. Ko man tas dod? Brīvību un atvērtību piedzīvot un izbaudīt mirkli tādu, kāds tas ir. Vietu un laiku ieklausīties tajā, kā tas atbalsojas manī un līdzcilvēkos, spēku un drosmi piedzīvot to, kas nāks, nešķirojot, vai tas ir labs, slikts, pieņemams vai nē. Tas dod bagātību, pieredzi un spēku, bet arī punus, zilumus un asaras, toties „brīvu” galvu un saldu miegu.

Piemēram, „es to nedaru” vai „es vienmēr daru tā” ir ļoti ierobežojoša attieksme. Pārkāpjot šos sevis uzliktos rāmjus, atklājas jauni, interesanti apvāršņi, jaunas savas personības šķautnes, veidojas jauna pieredze. Regulāri jogojot, varu par sevi teikt, ka es esmu vesela un es varu. Nevis meklēt iemeslus, kādēļ es kaut ko nevaru (vai negribu). Teikt „jā” dzīvei katru mirkli un vērot, kas notiek. Ejot vakarā gulēt, pa galvu „nemaļas” domas par to, kas būtu, ja būtu.

Mēs bieži dzīvojam saskaņā ar kaut kādiem ieradumiem, kuriem kādreiz bija pamatojums, bet tas sen ir aizmirsies. Balstoties uz šo veco ieradumu, esam sev izveidojuši pat kaut kādu savas identitātes daļu, kura mūsos dzīvo savu dzīvi, bet tās eksistencei nav vairs nekāda pamatojuma. Nesen viena meitene dalījās ar savu stāstu par „resnuli” sevī, lai arī bija uzveikusi cīņu ar liekajiem kilogramiem. Tad lūk. Lai arī viņa bija tieva (un pati to apzinājās), iekšēji viņa turpināja dzīvi ka „resnā” sieviete – žurnālos pirmos izlasot rakstus par diētām, pievēršot uzmanību „lielo izmēru” veikaliem u.tml.

Kundalinī jogā ir pat tāda mantra jeb afirmācija: es esmu. Es esmu. Ļoti vienkārši -  es esmu – par laimi vai par spīti, bet es esmu, neskatoties uz visām lomām un identitātēm, un pseidoidentitātēm. Šīs lomas bieži cilvēkiem rada diezgan lielas ciešanas, jo tās atsvešina un attālina no sevis, savas patiesās būtības. Tad cilvēki sāk kaut ko darīt tādēļ, ka „tā vajadzētu”, nevis tādēļ, ka patiesi to vēlas. Šādi pinekļi rodas arvien vairāk un vairāk, tie velkas līdzi, bremzējot un liekot nevajadzīgi šķiest spēkus. Tā vietā, lai gari filozofētu par to, „no kā man šitā problēma”, atnāc uz jogu, vēro, kas notiek.

Politkorektums, aizspriedumi un atvērtība.

Man bija šoks, kad es atklāju, ka es nemaz tik „atvērta” un bezaizspriedumaina neesmu kā man labpatika domāt. Kad es sāku mācīties raudzīties uz cilvēkiem bez aizspriedumiem, es atklāju, ka dzīvoju pavisam citā pasaulē!

Šis efekts līdzinās tam, it kā zvīņas no acīm būtu nokritušas. Cilvēki ir tik dažādi, krāšņi, iedvesmojoši un bagāti, absolūti katrā ir dievišķā dzirksts, kura ir uzmanības un mīlestības vērta. Tā kā es savās jogas nodarbībās sastopos ar sievietēm un viņu dzīvesstāstiem, tad man šobrīd ir vairāk secinājumu par sievišķību, bet es varu droši teikt, ka katra sieviete ir brīnums. Katra. Redzot brīnišķo otrā, es spēju novērtēt arī brīnišķo sevī.

Ko man tagad vajag, ko man tagad TĀDU izdarīt?

Elpu. Klusumu. Mieru, lūgšanu, drauga plaukstu, ūdeni, meditāciju, plecu, pastaigu, vannu, masāžu, skūpstu, sarunu, peldi. Tās ir lietas, kuras patiešām mūs „samīļo”, atgriež pie sevis, nomierina, sniedz atbalstu vai drosmi, kas liek mums justies savādāk. Pateicoties jogai es sevi lutinu pareizāk un veselīgāk. Šīs uzskaitītās neizraisa fizisku vai ķīmisku atkarību, ir drošas, un tās  ir ļoti efektīvas. Lai nav tā, ka, lai atbrīvotos ir jāiedzer vīns, lai nomierinātos un iemigtu – tablete, bet, lai iegūtu iedvesmu, jāapēd tāfelīte šokolādes. To efekts ir uz ilgāku laiku, uz palikšanu, jo tas ir tavs, turklāt tas dod ieguldījumu nākotnē – katra šī mazā lieta dod artavu tam, lai tu nākotnē būtu mazliet stiprāka.

Es katru dienu nodarbojos ar jogu. Tas ir grūti: katru dienu, bez brīvdienām, arvien meklējot „šīsdienas īpašo” attaisnojumu, un tādu neatrodot. Nu labi, šad tad liekas, ka ir atrasts „normāls” attaisnojums, bet... sev jau acis neaizmālēsi. Tas ir vienlīdz grūti, iedvesmojoši, spēcinosi, laikietilpīgi, un tas ir tā vērts. Sevis pārvarēšana un disciplinēšana vienmēr „attaisnojas” jau tajā mirklī, kad viss ir izdarīts. Joga ir perfekta, un tā sniedz perfektu, ja tā var teikt, dzīvi. Ar piebildi: ja to praktizē... katru dienu.

Šad tad joprojām gan bļaustos, gan dusmojos, bet, pateicoties jogas praksei, es apzinos situāciju un to, kas ar mani notiek. Regulāram jogītim nav raksturīgas frāzes: „un tad man aizkrita širmis” vai „viņš mani izprovocēja”. Es apzinos sevi situācijā, un tādēļ iegūstu varu pār savu uzvedību un emocijām. Paklusēt un „atstāt” otram pēdējo vārdu ir spēks nevis vājums, kas arī prasa disciplīnu. Ja makten gribas kašķēties ar vīru, Jogi Badžans ieteica to darīt sestdienas rītos pēc brokastīm – ja kašķis var līdz tam pagaidīt, tad tas nemaz nav kašķa vērts. Ja izrādās, ka tomēr ir viela sarunai, tad ir skaidrs, ka saruna notiks daudz konstruktīvāk.

Jogojot, gribot negribot nonācu pie apziņas, ka laime ir mana sastāvdaļa. Jā, arī tiesības. Man ir tiesības būt laimīgai. Man patīk kā tas skan, un man ļoti patīk par to atgādināt citām. Ja laime pieder man, ja tā ir mana sastāvdaļa, tad tā man ir vienmēr līdzi. Tā ir mana izvēle, es izvēlos būt laimīga un to, kādu dzīvi dzīvot. Bet par to nākošajā reizē. Lai tev veicas!

Agnese Guļāne, Kundalīni jogas pasniedzēja

Agneses joga kurss sievietes reproduktīvajai veselībai centrā "Miervidi", uzzini vairāk>>

1

Esi pamanījusi, ka arī Sieviešu Klubā sāksim kundalīni jogas nodarbības? Vairāk par tām lasi šeit>> Piesakies un izmēģini!

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kas, līdzīgi kā Agnesei joga, ir mainījis tavu dzīvi? Kā tieši? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandijasieviesuklubs 29. februāris 2012 17:05

Kundalini jogu noteikti ir sākotnēji jāmācās skolotāja vadībā, bet ikdienas prakse ir mājās. Ja iemācās pamatus, tad i-netā ir pieejami ļoti daudz video vingrinājumi. Bet sākumā noteikti ir jāiet uz jogas centriem.

sandijasieviesuklubs 29. februāris 2012 17:04

starp citu,. Sieviešu Kluba DVD ir iekšā jogas video komplekss ikdienai. Ļoti labs video.

forshaa 29. februāris 2012 15:11

Hatha joga- ir sākums kundalini jogai..
jo kundalini jogā ne tik daudz ķermenis tiek izkustināts, bet vairāk darbojās ar enerģiju, čakru balansēšanu.
man teica, ka nevajadzētu iet uz kundalini jogu, ja ir muguras problēmas, jo enerģija pa skriemeļiem, blokiem utt. aizies līdz ar to nepareizi.

man pagaidām patīk Hatha joga, ievingrinu ķermeni, mācos āsanas, mācos gan to fizisko, gan garīgo nozīmi un daudz ko var pildīt mājās.

smukaa 29. februāris 2012 14:40

No rīta nevaru,arī man ir darbs |-)
Njā,cena mazākā kādu esmu redzējusi,jo pārējās ir vidēji 6-9Ls par reizi.

esmeita 29. februāris 2012 14:35

Pagājušajā vasarā es apmeklēju hatha jogu Šivas centrā. Divas reizes nedēļā - no 6:30-8 no rīta. Patika, pat ļoti. Kļuvu lokana, mierīgāka, nosvērtāka.
Pārtraucu iet, jo 5Ls par nodarbību ir dārgi. Un darbam traucēja..
Uzskatu, ja iet, tad regulāri.. Jo citādi jēga maza. Pati mājās asanas taisīju, bet nav tas.
Tomēr vajag, lai kāds no malas pasaka cik tālu iet, jo pats jau sevi pasaudzēt grib.
Interesantākā atziņa bija, ka asanas pildot tiklīdz paliek grūti ir jāatslābinās. Šķiet ļoti pretdabiski - muskuļus velk, bet tie jāatslābina. Šī māka noder arī ikdienā, gan pie stresa situācijām, gan arī pārvarot dažādas sāpes.
Tagad lasu jogas grāmatas, iepazīstos ar Džnāna jogu.

smukaa 29. februāris 2012 13:11

Vēlētos uzzināt kaut ko vairāk par Hatha jogu.Internetā esmu lasījusi,bet vēlētos uzzināt to viedokli,kuri ir apmeklējuši šīs nodarbības :)

bizite 29. februāris 2012 11:15

Sajūtas tiešām bija interesantas, jau nodarbības beigās kad bija jāapsedzas, iekšā kaut kas novibrē, noraustās, it kā viss saliekās pa vietām. To pat tā grūti izstāstīt,bet sajūtas labas (Y)

sandijasieviesuklubs 29. februāris 2012 11:07

Pirmā nodarbība vienmēr ir grūtāka, jo ir neierasti veikt vingrinājumus, jādomā, vai visu daru pareizi utt. Tāds patiešām lielāks efekts "smalkajos ķermeņos" būs jūtams pēc otrās, trešās reizes.
Man bija ļoti jocīgas sajūtas, arī kņudināšana mugurkaulā, sajūta, ka vibrē kaut kas galvā, arī prieks, laimes izjūtas, pastiprināta enerģija (to laikam izjūt visi).

bizite 29. februāris 2012 10:59

Es pirmdien pirmo reizi apmeklēju Miervidos kundalīni jogu iesācējiem. Pēc dabas esmu ļoti jūtīga, ātri satraucos ja netieku līdzi, ir spriedze ja neizdodas tā kā vajag, kas parasti beidzas ar galvas sāpēm.
Pēc šīs nodarbības izjūtas bija tādas kuras agrāk nebiju izjutusi. Jā, uztraukums bija, bet bija arī viegluma sajūta kā gaiss viegls, viegls. Kad tiku līdz mājām radās vēl cita izjūta, it kā ap mani būtu gaisa kapsula kas mani pasargā, tas ir fantastiski. Un no galvas sāpēm ne miņas. Interesanti, ko izjutīšu nākošreiz? :)

agnesenamhari 29. februāris 2012 10:25

jauku dienu, meitenes!:)

agnesenamhari 29. februāris 2012 10:24

jā, es piekrītu tam, kā tu apraksti situāciju un savu izvēli. "sievietei vienmēr ir taisnība", faktiski, vairāk norāda uz to, ka sievietei ir milzīga atbildība par saviem lēmumiem un rīcību, jo viņai, pateicoties saiknei ar savu intuīciju un dievišķo daļu, ir pieejama visa gudrība, viedums, pieredze un cēloņsakarību izpratne... ko viņa nav ne mācījusies, ne kā citādi apguvusi. piekļūt tam visam var ar intuīcijas, meditāciju palīdzību, klusumā, jo klusumā mēs varam sastapties ar savu patieso Es.
otra ļoti liela dāvana, ko mēs kā sievietes esam saņēmušas piedzimstot, ir spēja veikt vairākus uzdevumus vienlaicīgi. šajā gadījumā - mēs spējam redzēt katru savu ģimenes locekli atsevišķi un to, kādas ir viņa šī brīža vajadzības un intereses. un mēs, pateicoties dabas dotam talantam, spējam kā žonglieri, rast risinājumu situācijā tā, lai vairuma intereses būtu ievērotas.
tas viss ir iespējams, ja sieviete nav stresa ietekmē (ir spējusi atrast laiku un vietu nelielai atpūtai), tātad viena no atbildībām ir arī domāt par sevi, savu labsajūtu un atpūtu (piemēram, divas klusuma pauzes dienā, katra 11 minūšu gara ir pilnīgi pietiekamas).
visbeidzot, sieviete (tāpat kā vīrieši) atbild par savu izvēli un rīcību tāpēc, ka tas ir viņu lēmums, nevis tāpēc, ka "kāds tā teica" vai "es esmu sieviete". pateicoties jogai, mēs spējam vieglāk un ātrākt noteikt to, kas ir "mūsu" un kas nav, un elastīgāk risināt situācijas pārmaiņu un problēmu bagātajā pasaulē.

agnesenamhari 29. februāris 2012 10:13

wou... (pardon!) Sandija! tik iedvesmojoši, jauki, godīgi un atklāti! šis komentārs būs mans šīs dienas iedvesmas avots.

sandijasieviesuklubs 29. februāris 2012 09:47

Praktizēju Kundalini jogu nu jau katru dienu - tā man ir ikrīta dzīves sastāvdaļa, kam dēļ nereti ceļos pat 5. Pateicoties Miervidu jogas nodarbībām,man ir iestājies jauns dzīves posms un varu piekrist katram Agneses vārdam par izmaiņām sevī. Šī joga nesola tievu vidukli un lokanību (lai gan ar laiku gan jau nāk arī tas), bet gan tieši strādāšanu ar savu iekšējo pasauli.
Kādas man ir izmaiņas, ko esmu sajutusi, esot kontaktā ar Kundalini jogu mazāk nekā 1 gadu:
- esmu sākusi sevi vairāk apzināties - arī savas robežas, to, kas nosaka manas darbības.
- esmu sākusi sevi vairāk kontrolēt - tikko apzinos kādu savu īpašību, tā arī iespējama lielāka kontrole pār sevi.
- esmu šo to vairāk patiešām sapratusi no metafiziskās pasaules - nevis izlasot grāmatās, bet tā pa īstam meditāciju un kriju laikā REDZOT - laikam tieši tāpēc man Kundalīni joga šķiet tik interesanta, jo gandriz katru dienu es sev atklāju kaut ko jaunu. Tas ir kā skatīties filmu par pasaules uzbūvi, par sevi, dvēseles ceļu utt utjpr. Izjūtot un piedzīvojot patiešām spēcīgas garīgas atklāsmes, kas man bija liels pārsteigums.
- pateicoties jogai, tiek atraisīts arī kaut kāds radošā potenciāla rezervuārs. nevaru sūdzēties, ka kaut kam pietrūktu idejas - tieši pretēji, to brīžiem ir tik daudz, ka nezinu kur likt. Tagad jādomā, kā piebremzēt šo procesu, jo negribu nakts laikā mesties augšā ar kārtējo jauno "insight":D

Šī joga , man liekas, tomēr nav visiem. Neteikšu, ka jābūt kaut kam izredzētam, noteikti nē, jo fiziski joga ir salīdzinoši viegla, bet cilvēkam tomēr ir jāgrib iet sevī dziļumā. Brīžiem Kundalīni enerģija var būt sāpīga, postoša, emocionāli var būt grūti, jo ja atver sevī gadiem ilgi uzkrātos blokus, tur nāk ārā ne pārāk labas lietas. Taču tas ir process

29. februāris 2012 09:07

man šāds jautājums Agnesei:
tekstā ir teikts, ka dari tā, ka gribas, neskatoties uz to, ko domā citi. bet ja tāda situācija, ka tā darīšana, "ka gribas" un "tāpēc, ka saskati ka tā ir pareizi, neskatoties uz to, ko domā un kādas sekmēs tās rādīs citiem cilvēkiem" – vai tā nav citu cilvēku brīvības pārkapšana un vai šāda pozīcija ir godīga atteicībā uz citiem cilvēkiem?
prasu no pieredzes, kad nācies risināt vienu svarīgu jautājumu tieši ar kundalini jogas skolotāju, un galvenais cilvēka arguments bija: es esmu, es esmu sieviete, tātad man ir taisnība, es gribu tā darīt, tātad visiem jāpielagojas, neskatoties uz to ka jautājums atteicas uz vairākiem cilvēkiem, tāpēc viens nevar izlēmt, nerēķinoties ar citu cilvēku viedokli. :)