Kā eneagramma var palīdzēt tavā dzīvē?

Anete
Anete 30. maijs 2019 18:38
432

Spēt saprast dažādu cilvēku tipu motivāciju iemeslus var palīdzēt Jums sazināties. Ikvienam ir iedzimtas bailes un vēlmes. Skatoties uz cilvēkiem mēs katrs varam šķist savādākis, bet patiesībā mēs visi meklējam līdzīgas lietas: sapratni, atbalstu un pieņemšanu.

Ja zināt mazliet par to, kāds ir motivācijas iemesls dažādiem cilvēku tipiem, tas var palīdzēt jums kļūt tuvākiem, izjust un saprast cilvēkus labāk.

Kas padara Eneagrammu atšķirīgu?
Eneagramma koncentrējas uz dziļi iesakņotiem motīviem, nevis grupējot cilvēkus pa darbībām. Katram eneagrammas tipam ir savas raksturīgās iezīmes.

Eneagrammas tips 1:
Ideālists

Perfekcionistisks, ētisks un motivēts.

Šis tips vēlas pakļauties morālai uzvedībai un reformai. Tie ir dabiski pozitīvi, noteikti cilvēki, kuriem ir sirds, lai palīdzētu citiem. Šī tipa darba jomas: jurists, tiesnesis; sociālais darbinieks.

Bailes: ir neētiskas vai amorālas

Vēlme: laba un godājama

Komunikācijas stils: novērtē punktualitāti, godīgumu un nopietnību. Sazinoties ar tipu, pārliecinieties, ka esat pozitīvs un skaidrs, ļaujot viņiem dalīties domās un idejās.

Eneagrammas tips 2:
Aprūpētājs

Noderīgi, dāsni un sirsnīgi.

Otrais tips meklē mīlestību un saistības ar citiem. Tie ir emocionāli domātāji un smagi strādnieki. Šī tipa darba jomas: padomdevēji, medmāsas, bezpeļņas vadītāji; skolotāji.

Bailes: būt nemīlētiem

Vēlme: pilnībā mīlēt

Komunikācijas stils: Otrajiem tipiem ir nepieciešama uzmanība un iedrošinājums; dalīties veidos, kā viņi var piedāvāt atbalstu, vienlaikus pateicoties viņiem par smago darbu.

Eneagrammas tips 3:
Izpildītājs

Burvīgs, ambiciozs un enerģisks.

Trešais tips vēlas sasniegt lielas lietas un saņemt apstiprinājumu no citiem. Tie ir karizmātiski un spējīgi pielāgoties, dodot priekšroku rīcības plānam. Viņi strādā kā konsultanti, mārketinga eksperti, analītiķi un politiķi.

Bailes: būt nenozīmīgam vai bez mērķa

Vēlme: būt cienītam un novērtētam

Komunikācijas stili: Trešais tips dod priekšroku vienkāršai, godīgai komunikācijai; palīdzēt viņiem justies vērtīgiem un piedāvāt viņiem konkrētus uzdevumus vai mērķus.

Eneagrammas tips 4:
Kreatīvais domātājs

Radošs, dramatisks un apzinās savas rīcības.

Ceturtais tips meklē sevī un no citiem individualitāti un autentiskumu. Viņi sevi izrāda dažādos veidoss, jutīgas dvēseles, aizraujas ar dažādām mākslas formām. Viņi veido lieliskus rakstniekus, dizainerus, aktierus un māksliniekus.

Bailes: nebūt autentiskam

Vēlme: būt autentiskam

Komunikācijas stili: Ceturtajam tipam ir nepieciešama emocionāla izpratne un viņu personīgās identitātes atzīšana; veicināt viņu radošumu un ļaut viņiem būt vieniem pašiem lai uzlādētu enerģiju.

Eneagrammas tips 5:
Domātājs

Introspektīvs, pārdomāts un ziņkārīgs.

Piektais tips vēlas justies noderīgs un vērtīgs. Viņi izvēlas būt paši par sevi un ir lieliski domājoši. Šī tipa darba jomas: inženieri, zinātnieki.

Bailes: būt nekompetentam vai nekvalificētam

Vēlme: būt noderīgam un izpalīdzīgam

Komunikācijas stili: Piektajam tipam nepieciešams daudz laika sev; novērtēt viņu zināšanas, loģiski izteikt sevi un uzdot tiešus jautājumus.

Eneagrammas tips 6:
Pieprasītājs

Lojāls, piesardzīgs un atbildīgs.

Sestais tips meklē drošību un konsistenci ikdienā. Tie ir uzticami un pieņem uzticamus lēmumus. Viņi darbojas kā baņķieri, profesori, medmāsas un konsultanti.

Bailes: zaudēt savu drošību un atbalstu

Vēlme: būt stabiliem un nodrošinātiem

Komunikācijas stili: sestajiem tipiem jajūtas droši, lai izteiktos; viņi sagaida atbalstu un lai novērtētu viņu loģisko lēmumu pieņemšanu.

Eneagrammas tips 7:
Piedzīvojumu meklētājs

Piedzīvojumu meklētāji, jautri un praktiski.

Septītie tipi vēlas dzīvot dzīvi pilnā apjomā un piedzīvot visu pasauli. Viņi ir izejoši un spontāni ar savu rīcību. Viņi zeļ kā ceļojumu aģenti, dizaineri, fotogrāfi un rakstnieki.

Bailes: iespēju neizmantošana vai to atņemšana

Vēlme: būt piepildītiem un laimīgiem

Komunikācijas stili: Septītais tips novērtē pozitīvu, atvērtu attieksmi; veido personisku saikni ar viņiem un uzmanīgi klausieties viņu “out of the box” idejas.

Eneagrammas tips 8:
Aizstāvētājs

Spēcīgs, pārliecināts un aizsargājošs.

Astotais tips vēlas justies, ka viņi kontrolē savu likteni. Tie ir spēcīgi, uzmanīgi vadoši līderi, kas ir kvalificēti ātrā un efektīvā lēmumu pieņemšanā. Viņi izceļas kā juristi, konsultanti, direktori un pārdošanas eksperti.

Bailes: tikt kontrolētam vai ievainotam

Vēlme: būt brīvam, kontrolēt un aizsargāt

Saziņas stili: astotais tips vēlas tiešu saziņu ar citiem; būt tiešam, loģiskam un spēcīgam, izsakot viņiem domas un idejas.

Eneagrammas tips 9:
Mierīgs un optimistisks.

Devītais tips cenšas justies droši, ērti un mierā ar sevi. Tie ir pielāgojoši un patīkami komandas biedri, kas veltīti vairāku perspektīvu izskatīšanai. Viņi zeļ kā konsultanti, ārsti, diplomāti un reliģiskie darbinieki.

Bailes: atdalīšanās no pasaules

Vēlme: būt mierā un stabilitātē

Saziņas stili: devītie tipi dod priekšroku mierīgai mijiedarbībai; iedrošiniet šos tipus dalīties savās domās un uzmanīgi klausīties, piedāvājot atbalstu un apdomīgi daloties ar atsauksmēm. 

Cilvēki ir sarežģīti. Katrai personai ir savas vērtības, uzskati un perspektīvas. Mēs ne vienmēr piekrītam, bet ir instrumenti, kas var padarīt stresa mijiedarbību vieglāku. Tas palīdz saprast un pielietot empātiju jūsu ikdienas uzvedībā.

Empātija ir spēja dalīties un saprast citas personas jūtas. Lai izmantotu empātiju, jāspēj autentiski apskatīt citu perspektīvu.

Eneagramma ir personības sistēma, kas var palīdzēt jums saprast citus cilvēkus un kāpēc viņi uzvedas noteiktā veidā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies