Kā atrast katru dienu 1 stundu tikai sev?

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 9. aprīlis 2012 09:19
491

Sieviešu klubā ar meitenēm jau reiz esam gājušas cauri šādam eksperimentam - ikdienas kņadā, kaut kur starp darbiem, vīriem, bērniem, studijām, neskaitāmajiem pienākumiem atrast 1 stundu tikai sev! Un to pavadīt tieši tā, kā tajā brīdī vēlies visvairāk.

Atzīšos, ka sākumā man gāja ļoti grūti - ilgi cīnījos ar vainas sajūtu. Tā vietā, lai paņemtu sev šo vienu stundu un izbaudītu, nodevos pašpārmetumiem - nu kā tad es tagad tā? Darbi jāizdara,bērnam jāpalīdz mācībās, jāatbild uz darba e-pastiem (pēc 18 vakarā, kā tad:)!!

{smallpic:1}

Tomēr es nezaudēju konsekvenci un ļāvos - tagad jau pagājuši teju 2 gadi un stunda sev ir mana svētnīca, kurā es nevienu nelaižu. Pārmetumu jau sen vairs nav. Drīzāk otrādi - ja neesmu kādu dienu pavadījusi kopā ar sevi, un tikai sev, sanāk, ka neesmu pilnvērtīgi nodzīvojusi dienu un kaut kas būtisks ir palaists garām. Lūk, cik liels spēks ir ieradumam!

Atzīšos, ka ne reizi neesmu saņēmusi nevienu pārmetumu no tuviniekiem (kā agrāk varētu likties - ka zogu šo laiku viņiem, to laiku, kura jau tā priekš mājām ir tik maz). Arī drīzāk pretēji - atpūtusies, harmoniska būtne mājās viņiem ir daudz vairāk vajadzīga, nekā pārgurusi, kašķīga, komandējoša un mūžam neapmierināta matrona, par ko parasti pārvēršas tās sievietes, kas sevi nepiepilda un neļauj sev mieru un atpūtu.

 

Ko es daru stundā tikai sev un kādi no šīm darbībām ir ieguvumi?

1. Jogoju, meditēju, apceru

Tā ir kā ikdienas nepieciešamība un te man kādreiz var aiziet pat vairāk nekā stunda. Sevi nemocu, daru šīs lietas tad, kad jūtu pēc tām vajadzību. Agrāk skatījos, kā vīrs to dara un nevarēju saprast, nu kas tur var būt par kaifu katru dienu vairākas stundas meditēt?? Taču pamazām es iemācījos to darīt (pa savam, tā, kā man to vajag un kā patīk), un tiešām - tas ir milzīgs kaifs atbrīvoties, relaksēties, apzināties sevi un nonākt ar dvēseli ciešā sarunā. Arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga ne reizi vien ir dalījusies savā pieredzē, ka ikdienas meditācijai ir milzīga nozīme, īpaši tiem darbīgajiem, kam daudz jāpaveic.

Esmu uzgājusi savu ceļu - ne no grāmatām vai jogas klasēm. Tas ir pavisam kluss un intīms sievišķības ceļš - kad nokrīt nost daudzi jo daudzi plīvuri un maskas. Savā stundā sev es tiešām varu būt es pati, tāda, kāda esmu, un te es gūstu milzīgu avotu savai pašapziņai. Ne to, ko kāds pasaka vai novērtē no malas, bet to, ko es sevī pati atrodu un tā ir ļoti liela atšķirība, to man neviens nevar atņemt..

Šogad uz dzimšanas dienu es sev uzdāvināju jogas nometni Itālijā - tās būs 10 dienas tikai man. Nevaru aptvert, cik lielu dāvanu sev esmu devusi, bet tie ir mani 33 gadi un es to vienkārši esmu pelnījusi!

2. Lasu

Man ļoti patīk lasīt - pēcpusdiena ar smaržīgu zāļu tēju un grāmatu rokā man ir viens no vismīļākajiem laika pavadīšanas veidiem. Lasu svešvalodā - lai smadzenes darbotos drusku citā virzienā, nekā pierasts ikdienā. Šādā veidā ļoti labi apguvu angļu literārās valodas lasītprasmi - ar manu e-grāmatu tas ir pavisam viegli, jo tajā ir vārdnīca ar skaidrojumiem, ja gadījumā kādu terminu vai vārdu nesaprotu.

Tagad pavsarī lasu ārā - pie viena svaigs gaiss un putniņi...

3. Pastaigājos vai skrienu

Esmu pamanījusi - tikko man nāk virsū "melnie" - nu tāds depresīvs noskaņojums, dusmas vai kaut kas "rīvējas" ap sirdi, ir jādodas ārā, pie dabas. Citreiz tas grūtākais ir uzvilkt sporta kurpes kājās un iziet pa durvīm..Pēc tam, kad tas izdarīts, rūpju nasta vienkārši nokrīt nost, jo nav iespējams dusmoties un justies nelaimīgi, ja apkārtne ir tik jauka un skaista! Plaukst pavasaris, spīd saule, dzied putni, šalc jūra, viss ir nenormāli forši!!! Pēc šādām aktīvām pastaigām atgriežos kā Jauna ES!

4. Laiks draudzenēm

Man viņu nav daudz, bet mēs esam ciešām saitēm saistītas. Izrunāties varu par visu, man tikai jāizvēlas, ar kuru un par ko:) Arī laba terapija sev pašai, jo var izrunāt tik sievišķīgas lietas un tieši par savu iekšējo pašsajūtu - arī to, ko negribas uzkraut vīrietim.

5. Filmas

Dievinu kino un skatos ikdienā ļoti daudz filmas. Man tā ir atpūta un izklaide. Es vienkārši tā relaksējos.

Ko es gribētu vēl darīt, atrast laiku zīmēšanai. Vakar ciemojoties pie mammas atradu savu zīmējumu un skiču mapi, kas saglabājusies no maniem 15 gadiem. Pārsteidzoši, cik es kādreiz labi zīmēju un cik ilgus gadus to neesmu vispār darījusi. Varbūt laiks atsākt, jo agrāk man tas ļoti patika un tā ir fantastiska meditācija un laiks - atkal tikai sev pašai!

* Es šajā konkursā nepiedalos, bet Tu gan vari!

Pastāsti arī Tu, kā sev atrodi ikdienā laiku - tikai sev!

Brīvdienu stāstu konkurss: "Mīlestības stunda tikai SEV" Sieviešu Klubā notiek no 7. līdz 10.aprīlim. Uzvarētāju noskaidrosim 11.aprīlī!

Ko vari laimēt?

Šī konkursa balva ir praktiska un īpaši noderīga rūpēs par sevi. Tātad blogu konkursa uzvarētāja saņems intīmās kopšanas ziepītes Floragyn! 

Vairāk par Floragyn lasi šeit>>

Gaidām jūsu stāstus un pieredzes!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
laurelii 9. aprīlis 2012 15:26

Jo galvenais dzīvē ir būt saskaņā ar sevi:)

sandijasieviesuklubs 9. aprīlis 2012 13:44

man ir 2 bērni

smukaa 9. aprīlis 2012 12:49

(Y)

wildflower 9. aprīlis 2012 12:43

Sievietem ;)

wildflower 9. aprīlis 2012 12:42

Domaju,ka sievoetem,kam nav bernu tas ir elementari var atrazt sev pat 2..3h diena,man ar diviem berniem savadak :)"Mans laiks"laiks sakas pec 22,kad mazie gul,tad daru visu,kas man sagada prieku :P

sandijasieviesuklubs 9. aprīlis 2012 11:21

meitenes, iesūtiet savus "Viena stunda tikai sev" blogus, jo pretendente uz šo balviņu noteikta tiks jau šo trešdien!

ilzepavasare 9. aprīlis 2012 11:17

Jā , šis ir grūts uzdevums. Un , galvenais, vispirms atrast, kas ir "sev", nu tādā ziņā, ka kas ir "es", t.i. kam man jāvelta tas atlicinātais laiks.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam