Jogas retrīts sievietēm 11-13.maijs

5. maijs 2012 11:47
608

Nometnes vieta - lauku mājas Vaives upes krastā 12 km no Cēsīm, no š.g. 11. līdz 13. maijam.

 Attīrīšanās: jogu zināšanas un prakse
veselīgai un harmoniskai dzīvei

Nekas nav ārpus mums. Viss ir mūsos. /Jogī Badžans/

Aicinām uz nometni sievietēm, lai atpūstos no ikdienas steigas klusā un mājīgā lauku vidē, svaigā gaisā un brīnišķīgā kompānijā.

Nometnē būs gan hatha jogas, gan Kundalinī jogas nodarbības, kas vispusīgi izvingrinās, stiprinās un atjaunos ķermeni, nomierinās prātu un atbrīvos radošo enerģiju. Lekcijās dalīsimies ar seno jogu zināšanām par to, kā uzturēt ķermeņa, prāta un gara tīrību ikdienā, kā atbrīvoties no negatīvām domām un enerģijas konstruktīvi un kā iemīlēt arī savas ēnas puses.

 Hatha Jogas nodarbībās nostiprināsim fizisko veselību: izpildīsim asanas, kas veicina vielmaiņu un attīrīšanās procesu, mācīsimies dažādas elpošanas tehnikas, kas vērstas uz līdzsvara atjaunošanu un stresa samazināšanu. Kad spējam atlaist saspringumu, atklājam, ka mūsu, parasti saspringtajā un nelīdzsvarotajā, ķermenī pastāv „sevi apzinošais ķermenis”, kas var būt viegls un nepiespiests, ar brīvi plūstošu enerģiju, un prāts, kas atrodas miera stāvoklī.

Kundalinī jogā ar speciālu vingrojumu kompleksu (kriju) palīdzību stimulēsim orgānus un dziedzerus tā, lai ķermenis atjaunotos un pašdziedinātos. Kundalinī jogai ir ļoti spēcīga arī emocionāla ietekme – tā nomierina prātu, uzlabo omu un stiprina intuīciju.

Nometnē apgūsim senas tehnikas kā attīrīt ķermeni un par to rūpēties ikdienā, lai mēs būtu skaistas un veselas. Lekcijās runāsim arī par to, kā iegūt sirdsmieru, piekļūt saviem spēka un iedvesmas avotiem un iemīlēt sevi jeb kā sasniegt garīgu un dvēselisku harmoniju. Jogi Badžans modernajai sievietei ir devis mantru: „es esmu skaista, es esmu vesela, es esmu dievišķa”. Nometnē centīsimies to piedzīvot, lai pēc nometnes mēs katra to varētu droši attiecināt arī uz sevi. 

 Esam parūpējušās arī par latviskās dzīvesziņas apgūšanu: tām, kas vēlēsies, pirtnieks pastāstīs par pirts procedūru nozīmi un ieteicamo secību speciāli sagatavotā nodarbībā „Latviešu tradicionālā pirts”. Iegūtās zināšanas nostiprināsim arī praksē: lietojot pirtnieka sarūpētos skrubjus, slotas un maskas. Pirtī atbrīvosimies ne vien no vecās ādas un sārņiem, kas padara smagu gan miesu, gan dvēseli, bet arī no rūpēm un stresa nelabvēlīgajām sekām.

Jogī Badžans ir teicis, ka mums ir tiesības būt laimīgām, un mēs tās esam ieguvušas piedzimstot. Stresa pilnajā ikdienas dzīvē, kad darbs dzen darbu un pienākums pienākumu, mēs mēdzam aizmirst par sevi un savām vajadzībām. Nometnē veltīsim laiku sev, savam skaistumam, spēkam un veselībai, lai varam mirdzēt pilnā krāšņumā. Stipra, skaista un vesela sieviete labāku padara arī apkārtējo pasauli – daloties savā mīlestībā ar saviem tuvākajiem, tos stiprinot un iedvesmojot, un risinot ikdienas krīzes ar cieņu un pārliecību.

Infromācija par skolotājām

 {smallpic:1}

Edīte Štrauha – hatha un Kundalinī jogas pasniedzēja. 

Mans „jogas ceļš” aizsākās veselības dēļ. Ilgus gadus strādājot par aerobikas un baleta pasniedzēju, bija problēmas ar veselību, un kā alternatīvo ceļu izvēlējos jogu. Sākot praktizēt jogu, sapratu, ka varu un gribu savu pieredzi un zināšanas dot tālāk. Tā, manuprāt, arī ir jogas būtība -  kalpot un dot. Ejot pa jogas ceļu, arvien pārliecinos, ka nekas nenotiek vienkārši tāpat. Katram notikumam un izvēlei ir bijis lemts notikt, un es ļaujos, pieņemu un dalos ar tiem, kas vēlas saņemt.

 {smallpic:2}

Agnese Guļāne (Nam Hari Kaur) - Kundalinī jogas pasniedzēja. 

Kundalinī jogas pasniegšanu apguvu pie dažādiem pasniedzējiem no visas pasaules šeit pat Latvijā, tad sekoja apmācības grūtnieču un māmiņu jogā Tallinā. Slovēnijā papildināju zināšanas par jogu garīgam un fiziskam spēkam, sievišķību, seksualitāti un līderību. Esmu īpaši ieinteresēta harmonijas radīšanā, spēka rašanā un ciešanu izprašanā caur garīgu attīstību, jogu, dziedniecību, brīnumu, laulību, meditāciju, uzmanību un Dievu. Es jūtos ļoti pateicīga un laimīga, ka man bija iespēja šīs zināšanas apgūt un tagad dalīties citām sievietēm. Tās maina dzīvi! Tās ļauj dzīvot harmoniskāk, vieglāk, laimīgāk un veselīgāk, tās mūs tuvina mūsu patiesajai dabai.

 

Praktiska informācija

Lai piedalītos nometnē, īpaša fiziska sagatavotība un/ vai zināšanas par jogu nav nepieciešamas. Nometne ir paredzēta tikai sievietēm, un tajā var piedalīties visa vecuma, fiziskās labklājības un reliģiskās piederības pārstāves, kuras vēlas. 

Nometnes vieta - lauku mājas Vaives upes krastā 12 km no Cēsīm, no š.g. 11. līdz 13. maijam.

Nometnes cena - 50,00 Ls, kurā iekļautas naktsmājas, jogas nodarbības un lekcijas, veselīgas, sātīga un veģetāras maltītes un tējas pauzes.

Maksa par pirts teorētiski-prakstisko nodarbību pirtnieka vadībā (3,5 stundas) – 10,00 Ls (vietu skaits ir ierobežots pirts mazās ietilpības dēļ).

Par nometnes dienas kārtību lasīt šeit: dienas kārtība

Līdzi jāņem:

  •  jogas matracis un silts pleds jogas nodarbībām
  •  galvassega Kundalinī jogas rīta nodarbībai
  •  pirts nodarbībām - apavi, dvielis, tērps, galvassega, mitrinošs krēms

Ja jums ir kādi ierobežojumi, īpašas vēlmes vai vajadzības, lūdzam par to informēt kādu no skolotājām, kā arī droši rakstīt, ja ir kādi citi jautājumi vai ierosinājumi.

Pieteikšanās līdz š.g. 6. maijam. Vietu skaits ir ierobežots! 
Lai rezervētu sev nometnē vietu, līdz š.g. 6. maijam uz norādīto e-pastu ir jānosūta pieteikuma anketa un jāiemaksā drošības nauda 15,00 Ls apmērā (neierašanās gadījumā tā netiek atgriezta). 
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
agnesenamhari 6. maijs 2012 22:54

šai nometnei grupa ir pilna, bet vasaras nogalē būs vēl divas. varbūt tiekamies!;)

sandijasieviesuklubs 5. maijs 2012 11:53

būtu zinājusi par šo ātrāk, būtu braukusi. Tagad ir par vēlu ieplānot, bet lai veicas!