Jogas festivāls

31. maijs 2012 00:00
542

Joga - jā, festivāls - jā, bet abi divi kopā? :)* Šogad no 7. līdz10. jūnijam Jūrkalnē notiks pirmais Latvijas Kundalinī jogas festivāls! "Urrā! Tas ir liels sasniegums, liels notikums un dāvana mums visiem," saka Kundalinī jogas skolotāja Agnese Guļāne. 

Man ir milzīgs prieks, ka tas beidzot Latvijā notiks! Tā ir brīnišķīga iespēja visiem tiem, kuri ikdienā praktizē Kundalinī jogu, tiem, kuri par to ir dzirdējuši, tomēr nekad nav pamēģinājuši, tiem, kuriem ikdienas steigā šai jogai nav atlicis laika, tiem, kuri nav uzdrošinājušies, visiem pārējiem, viņu draugiem, mammām, brāļiem un kaimiņiem brīvā dabā, nepiespiestā atmosfērā, svaigā gaisā pie jūras (nu, tās īpašās, Jūrkalnes jūras ar stipro gaisu un mežonīgajiem krastiem) kopā jogot, skandēt mantras, pamēģināt aukstu dušu vai peldi aukstā ūdenī, meditēt, baudīt, pļāpāt un dzīvoties šajā īpašajā notikumā.

Pasākumā piedalīsies daudzi Latvijas Kundalinī jogas skolotāji. Lai arī mēs esam mācījušies un tālāk nododam vienu un to pašu mācību, tomēr katram skolotājam ir savs musturs. Tev šī ir vienreizēja iespēja izbaudīt, cik koši, atšķirīgi, maigi vai radoši, meditatīvi vai stipri mēs esam.

Katrs var atrast kaut ko sev. Festivālā būs divi daudz pieredzējušāki skolotāji no ārzemēm (www.kundalinijoga.lv). Tā kā festivālā ir daudz brīvāka gaisotne, šī ir arī brīnišķīga iespēja, noķert kādu aiz pogas, lai uzdotu savu jautājumu, kurš pa galvu maļas, bet nekad nav radusies piemērota situācija to uzdot... vai pietiekami daudz laika.

Nezinu, vai tu esi kādreiz pie sevis skumji konstatējusi, ka "es šeit neiederos"? Es domāju, ka kāda reize katrai tāda ir bijusi. Jogas festivāls ir laba vieta, kur brīvi izbaudīt to, cik cilvēki ir atšķirīgi un tomēr vienādi. Mēs katra, protams, esam unikāla un neatkārtojama, tomēr kopīgā mums ir daudz vairāk, nekā atšķirīgā.

Festivālā par šādām lietām prāts vispār nenesas domāt, jo esi aizņemta ar festivāla gaisotnes, jogas, kompānijas, dabas, savu atklāsmju baudīšanu. Un tikai vakarā, masējot nogurušās kājas, aptver, cik labi ir, cik patīkams un mierīgs nogurums ir pārņēmis. Jo visu dienu esi jutusies kā savējā, lai arī varbūt esi, bet varbūt neesi. Tas tāpēc, ka esi piedalījusies, bijusi klāt ar visu savu būtību, ņēmusi iedvesmu, enerģiju un zināšanas no skolotājiem un citiem dalībniekiem, devusi savu enerģiju, iedvesmu un savu spēku izturēt par spīti grūtībām. Šāda piedalīšanās ir dziedinoša.

Prāts gan nesas uz daudz ko, arī jogas festivālā (kā parasti!). Tādēļ dažādās nodarbībās skolotāji dalīsies ar dažādām tehnikām, kā šos auļus mazliet savaldīt. Tici man, tikpat vērtīgi izrādīsies tie padomi, kurus iegūsi vai noklausīsies no citiem jogotājiem, ar kuriem būs iespēja papļāpāt nodarbību starplaikos, gaidot pusdienas vai vakarā pirms miega, kad gribēsies pļāpāt un pļāpāt, un norunāt visu no sirds nost. Es to te nesaceru tādēļ, lai izklaidētu, es to zinu no savas personiskās pieredzes un no tā, ko man ir stāstījuši citi.

Jogi Badžans ir teicis, ka sievietei ir nepieciešams dalīties, pastāstīt kādam par to, kā viņa jūtas, kā tas vai cits notikums viņu ir ietekmējis vai kādas pārdomas raisījis. Šādā festivālā tu noteikti atradīsi dzirdīgas ausis. Bet mēdz būt tā, ka runāt galīgi negribas. Visa kā šķiet tik daudz! Tad, es domāju, noteikti atradīsies kāds, kurš būs gatavs ar tevi kopā pie jūras vienkārši pasēdēt un paklusēt. Visbeidzot, milzīga vērtība ir iespēja kādam pasūdzēties, cik brrrriesmīgi tev gāja tajā meditācijā vai cik traka bija tā krija! (zinātāji zina, par ko ir runa).

Šādos festivālos pasaulē piedalās dažādu vecumu, fiziskas sagatavotības un iespēju (un ierobežojumu), profesiju, reliģiskās piederības, dzimuma cilvēki. Es nezinu, kā būs šogad Latvijā, bet es ceru, ka ar katru gadu mēs arī Latvijā starp dalībniekiem ieraudzīsim ne tikai fiziski aktīvos, stipros un pieredzējušos, bet arī ne tik jaunos, spēcīgos, arī tos, kuriem pieredzes nav vispār, bet ir atvērts prāts jaunai pieredzei un atvērta sirds jaunām attiecībām - ar sevi, ar savējiem, ar to, kurš tev blakus, ar pasauli. 

Tāda ir šī gada festivāla tēma. Neizsmeļama. Šādā festivālā var brīvi draudzēties vai nedraudzēties, vai draudzēties pavisam citā kvalitātē kā ierasts. Katrā ziņā šādos festivālos pulcējas cilvēki, kuriem ir daudz līdzīgu vērtību, tādēļ ir lielāka iespēja, ka šeit atradīsi kādu sev līdzīgi domājošu.

Kundainī jogā tiek uzsvērts, cik svarīga ir pieredze, jo tas, ko tu esi piedzīvojis, ir patiešām tavs. Turklāt, ja jogo kopā ar kādu, tad smalkā līmenī šis cilvēks kļūst par tavu draugu, lai arī tu varbūt ar viņu nekad nepārmīsi ne vārda. Vai tas nav burvīgi?

Un tad, kad atgriezīsies savā ikdienas dzīvē, tu zināsi, ka kaut kur pa pasauli, tepat pa mūsu Latviju staigā x tavi "draugi", kuri patiešām ir tavi draugi tādā nozīmē, ka novēl, lai tev viss izdodas, bet pēdiņās es lieku tādēļ, ka visiem varbūt tu neuzzināsi pat vārdus.

Otrkārt, ir pavisam cita enerģija praktizējot jogu kopā. Jo vairāk cilvēku, jo lielāka enerģija, turklāt, matemātiski runājot, šī enerģija nevis reizinās ar cilvēku skaitu, bet kāpinās. Tas ir milzīgs efekts, kuru izbaudīt es novēlu ikvienam, kuru interesē joga.

Visbeidzot, ir tāda smalka lieta ar mantrām, kura mani, personīgi, ļoti iedvesmo: ja tās pareizi, ar mīlestību un patiesu nodošanos, no visas sirds skandē - tās ietekmē nevien tos, kuri skandē, bet šo efektu izbauda arī tie, kuri atrodas tuvumā, ieskaitot apkārtējo floru un faunu.

Piedaloties, tu piedalies brīnuma tapšana un kļūsti par brīnumu liecinieci. 

Šādos festivālos mēdz atklāties agrāk nepamanītas lietas, kopsakarības, vienā vārdā sakot, notiek brīnumi. Mēs mēdzam tos saukt par "sagadīšanos", jo baidāmies brīnumam ticēt. Lai vai kā mēs to sauktu, tie notiek, un tos var piedzīvot piedaloties, ļaujoties, iesaistoties. Es zinu, ir pienākumi, dārzā nezāles, garum garās to-do listes.

Tomēr, atļaujot sev šo atpūtu un darbu vienlaicīgi, visi ieplānotie darbi pēc festivāla raisīsies it kā paši no sevis, ar citu iedvesmu un svētību. Tā būs pieredze un atmiņas, kurās kavēties, atcerēties un sevi stiprināt tad, kad kādā pelēkā rudens dienā šķitīs, ka pēdējie spēki tevi ir pametuši. Varbūt tiekamies?!

* kaut kur feisbukā noskatīta doma

Agnese Guļāne, Kundalinī jogas skolotāja

Parunājamies: kādēļ tu gribētu piedalīties jogas festivālā

Vairāk par Kundalini jogas centru lasi šeit!>> 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā