Ja dzīvē pastāvētu laimes tabletītes…

Autors: Linduchy, 2017. gada 23. janvāris, 22:27:16
Ja dzīvē pastāvētu laimes tabletītes…

Kas ir laime? Kur to meklēt? Un kā noturēt aiz astes, kad tā ir atrasta?

Ar interesi lasīju Evas Tombakas grāmatu “Laimes tabletītes”. Jo vairāk lasīju, jo skaidrāka tapa doma, ka laime līdzinās mītiskajam vienradzim, kuru tu izmisīgi meklē un centies noķert, bet tad, kad tas ir noķerts, tu saproti, ka, sasodīts, tas nav nekāds vienradzis, bet gan visparastākais ēzelis.

Laime ir sacensības ar šķēršļu pārvarēšanu. Parūpējies par labiem apaviem. /Kurts Vonnegūts/

Katru dienu mēs dzenamies pēc kaut kā – ideālās figūras, vislabākā partnera, labi apmaksāta darba, skaistākās mājas, fantastiskākās kleitas utt. Un svēti ticam, ka kārotais objekts/subjekts ir patiesās laimes garants. Kad apprecēšos, būšu laimīga. Kad iegūšu maģistra grādu, būšu laimīga. Kad dzemdēšu 3 bērnus, būšu laimīga. Kad nometīšu 5kg, būšu laimīga. Es būšu laimīga kaut kad - nākotnē. Mēs aizmirstam dzīvot šodien, baudīt mirkli, būt pateicīgiem par to, kas mums ir dots, iedzenam sevi stresā, jo nemitīgi salīdzinam sevi ar citiem.

Vienam laime ir iepirkšanās, otram – laulība un  ģimene, trešajam – burvīga saulrieta vērošana vientulībā, prom no visiem, ceturtajam laime būs glāze vīna vai šokolādes diēta, bet vēl kādam laimes sajūtu sniegs krāšņi izveidots dārzs. Katram no mums ir sava izpratne par laimi. Bet svarīgi ir saprast, ka laimi tu neatradīsi kaut kur ārpusē. Laime ir tevī! Tikai tu pati vari izlemt – būt vai nebūt laimīgai, šodien, tagad, te!

Ja dosies pasaulē laimi meklēt, beidzot to atradīsi. Jo zeme ir apaļa, un kādreiz tu atgriezīsies atpakaļ pie savām durvīm. /Roberts Braults/

Lasot šo grāmatu, es pārcilāju notikumus savā dzīvē un sapratu, ka reizēm mēs mēdzam ilgoties pēc kaut kā “nezin-kā”, lai arī dzīvē nekā netrūkst. Mēs paši mēdzam izdomāt, ka pēkšņi esam kļuvuši nelaimīgi. Un tad augstākais spēks/visums, vai kam nu kas tic, sūta mūsu ceļā pārbaudījumus, lai beigās mums rastos apziņa, ka laime ir neveiksmju/slimību/fizisku vai emocionālu sāpju trūkums.

Atlaišana, nepieķeršanās mums dod brīvību. Bet brīvība ir būtisks laimes nosacījums. /Thiķ Ņat Haņs/

Kad beidzot esi apzinājusies savu laimi, darbs pie tās saglabāšanas turpinās – būt pateicīgai, priecīgai, pozitīvi noskaņotai, atvērtai jaunajam, labestīgai un dāsnai – gan materiālā, gan garīgā ziņā, mīlēt sevi un mīlēt citus, neiestigt, kustēties uz priekšu, pa labi, pa kreisi, augšā, lejā, bet kustēties!

 

Absolūtās laimes recepte.

Sastāvdaļas:

Pagatavošana:

Ņem lielu trauku un vispirms to nospodrini. Noskrubini, nomazgā nost kompetenci, sevis šaustīšanu, vainas sajūtu, dusmas, neapmierinātību, neuzticību, aprunāšanu un steigu. Nospodrināto trauku labi noskalo tekošā ūdenī. Pārliecinies, vai uz malām nav palikusi ietiepība vai vēl kas nelāgāks. Trauku izslauki un saliec tajā visas minētās sastāvdaļas. Labi samaisi, sakul ar sirds un domu mikseri. Ļauj maisījumam dažas stundas nostāvēties, noslāņoties, lai viss izšķīst un kļūst par vienveidīgu masu.

Cienā visus un neaizmirsti arī sevi. Noteikti smaidi un nepārspīlē tā nozīmīgumu.

/Eva Tombaka “Laimes tabletītes”/