Ja dzīvē pastāvētu laimes tabletītes…

Linduchy
Linduchy 23. janvāris 2017 22:27
2215

Kas ir laime? Kur to meklēt? Un kā noturēt aiz astes, kad tā ir atrasta?

Ar interesi lasīju Evas Tombakas grāmatu “Laimes tabletītes”. Jo vairāk lasīju, jo skaidrāka tapa doma, ka laime līdzinās mītiskajam vienradzim, kuru tu izmisīgi meklē un centies noķert, bet tad, kad tas ir noķerts, tu saproti, ka, sasodīts, tas nav nekāds vienradzis, bet gan visparastākais ēzelis.

Laime ir sacensības ar šķēršļu pārvarēšanu. Parūpējies par labiem apaviem. /Kurts Vonnegūts/

Katru dienu mēs dzenamies pēc kaut kā – ideālās figūras, vislabākā partnera, labi apmaksāta darba, skaistākās mājas, fantastiskākās kleitas utt. Un svēti ticam, ka kārotais objekts/subjekts ir patiesās laimes garants. Kad apprecēšos, būšu laimīga. Kad iegūšu maģistra grādu, būšu laimīga. Kad dzemdēšu 3 bērnus, būšu laimīga. Kad nometīšu 5kg, būšu laimīga. Es būšu laimīga kaut kad - nākotnē. Mēs aizmirstam dzīvot šodien, baudīt mirkli, būt pateicīgiem par to, kas mums ir dots, iedzenam sevi stresā, jo nemitīgi salīdzinam sevi ar citiem.

Vienam laime ir iepirkšanās, otram – laulība un  ģimene, trešajam – burvīga saulrieta vērošana vientulībā, prom no visiem, ceturtajam laime būs glāze vīna vai šokolādes diēta, bet vēl kādam laimes sajūtu sniegs krāšņi izveidots dārzs. Katram no mums ir sava izpratne par laimi. Bet svarīgi ir saprast, ka laimi tu neatradīsi kaut kur ārpusē. Laime ir tevī! Tikai tu pati vari izlemt – būt vai nebūt laimīgai, šodien, tagad, te!

Ja dosies pasaulē laimi meklēt, beidzot to atradīsi. Jo zeme ir apaļa, un kādreiz tu atgriezīsies atpakaļ pie savām durvīm. /Roberts Braults/

Lasot šo grāmatu, es pārcilāju notikumus savā dzīvē un sapratu, ka reizēm mēs mēdzam ilgoties pēc kaut kā “nezin-kā”, lai arī dzīvē nekā netrūkst. Mēs paši mēdzam izdomāt, ka pēkšņi esam kļuvuši nelaimīgi. Un tad augstākais spēks/visums, vai kam nu kas tic, sūta mūsu ceļā pārbaudījumus, lai beigās mums rastos apziņa, ka laime ir neveiksmju/slimību/fizisku vai emocionālu sāpju trūkums.

Atlaišana, nepieķeršanās mums dod brīvību. Bet brīvība ir būtisks laimes nosacījums. /Thiķ Ņat Haņs/

Kad beidzot esi apzinājusies savu laimi, darbs pie tās saglabāšanas turpinās – būt pateicīgai, priecīgai, pozitīvi noskaņotai, atvērtai jaunajam, labestīgai un dāsnai – gan materiālā, gan garīgā ziņā, mīlēt sevi un mīlēt citus, neiestigt, kustēties uz priekšu, pa labi, pa kreisi, augšā, lejā, bet kustēties!

 

Absolūtās laimes recepte.

Sastāvdaļas:

  • Vienādās daļās smiekli un asaras, tukšums un pārpilnība
  • Tējkaroti (var divas) mīlestības pret sevi (nejauc ar pašvērtību)
  • 5 karotes gribas (nejauc ar augstprātību)
  • 6 karotes drosmes (izņemot draudus veselībai)
  • 200 g līdzsvara (nejauc ar apātiju)
  • 10 karotes pateicības un labu nodomu ( skaties, lai nepārvērstos par elli)
  • litru līdzjūtības un pazemības (var vairāk, jo pārdozēšana nedraud)
  • 3 l humora (rūpīgi izravē sarkasmu un cinismu)
  • cik nav žēl – mīlestību uz vecākiem, bērniem, draugiem, Tēvzemi, cilvēci, visām dzīvām būtnēm un Visumu.

Pagatavošana:

Ņem lielu trauku un vispirms to nospodrini. Noskrubini, nomazgā nost kompetenci, sevis šaustīšanu, vainas sajūtu, dusmas, neapmierinātību, neuzticību, aprunāšanu un steigu. Nospodrināto trauku labi noskalo tekošā ūdenī. Pārliecinies, vai uz malām nav palikusi ietiepība vai vēl kas nelāgāks. Trauku izslauki un saliec tajā visas minētās sastāvdaļas. Labi samaisi, sakul ar sirds un domu mikseri. Ļauj maisījumam dažas stundas nostāvēties, noslāņoties, lai viss izšķīst un kļūst par vienveidīgu masu.

Cienā visus un neaizmirsti arī sevi. Noteikti smaidi un nepārspīlē tā nozīmīgumu.

/Eva Tombaka “Laimes tabletītes”/

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rasas 25. janvāris 2017 12:37

Grāmata nopirkta, bet vēl nav sākts lasīt.. visu laiku atlieku uz "vēlāk"

Kerstyna 25. janvāris 2017 12:30 Linduchy

Iluzora laime, īsta laime...

Linduchy 25. janvāris 2017 12:04 Kerstyna

Bāc, nu tu gan pateici.... Nē, es kaut kā neparakstos uz narkotiku lietošanu. Tā laime ir dārga un īslaicīga. Un noved pie nelaimes, tāpēc tās nav nekādas laimes tabletītes :D

Kerstyna 25. janvāris 2017 11:32

Nu ... vispār jau var dabūt Laimi tabletēs... amfetamīnu :D Bet tā jau ir , visu laiku esam apzinātās vai neapzinātās gaidās - tad, kad... Tā nu tas ir.

Linduchy 25. janvāris 2017 09:58 pece

Starp citu - jā, netipiski ilgi lasīju šo salīdzinoši plāno grāmatiņu. Bet man šķiet, ka manā gadījumā tas bija tāpēc, ka es tiešām pārdomāju izlasīto :)

pece 25. janvāris 2017 09:40

Sāku lasīt šo grāmatu, bet izskatās, ka paliks puslasīta. Nezinu ko es gaidīju, bet nelasās.