Izglītoties bez maksas atzītās universitātēs neizejot no mājas!

pece
pece 10. jūnijs 2013 16:38
763

Vai zināji, ka vairākas pasaulē atzītas augstākās mācību iestādes piedāvā iespēju noklausīties daudz un dažādus kursus bez maksas? Tiesa gan pagaidām latviski tur nekas netiek piedāvāts, bet angļu valodā piedāvājums ir gana plašs!


Partneri no 11 valstīm ir apvienojuši savus spēkus, lai ar Eiropas Komisijas atbalstu uzsāktu pirmo Eiropas mēroga MOOCs (masveida tiešsaistes atvērto kursu) iniciatīvu. MOOCs ir universitāšu piedāvātie tiešsaistes kursi, kas cilvēkiem ļauj iegūt kvalitatīvu izglītību, neizejot no mājas. Aptuveni 40 kursi aptver daudz dažādu tematu, un tie būs pieejami bez maksas 12 dažādās valodās. Šo iniciatīvu vada Eiropas Tālmācības universitāšu apvienība (European Association of Distance Teaching Universities, EADTU), un tajā galvenokārt ir iesaistītas atklātās universitātes. Iniciatīvas partneri ir no šādām valstīm: Francija, Itālija, Lietuva, Nīderlande, Portugāle, Slovākija, Spānija, Apvienotā Karaliste, Krievija, Turcija un Izraēla. Sīkāka informācija par piedāvātajiem kursiem pieejama iniciatīvas tīmekļa vietnē www.openuped.eu/.

Piedāvātie kursi aptver dažādas tēmas — no matemātikas līdz ekonomikai, no digitālajām prasmēm līdz elektroniskajai komercijai, no klimata pārmaiņām līdz kultūras mantojumam, no uzņēmumu sociālās atbildības līdz mūsdienu Tuvajiem Austrumiem, no valodu apguves līdz daiļliteratūras rakstīšanai. Katrs no partneriem piedāvā kursus, izmantojot savu mācību platformu un vismaz savā dzimtajā valodā. Patlaban iespējams izvēlēties no partneru piedāvātajām 11 valodām (skatīt tālāk norādīto sarakstu) un arābu valodas.

Šos kursus var apgūt konkrētā laika periodā vai arī tādā termiņā un tempā, ko students nosaka pats. Tie parasti aptver 20–200 mācību stundas. Pēc katra kursa pabeigšanas var panākt kvalifikācijas atzīšanu, iegūstot kursu pabeigšanas apliecību, tā saucamo "žetonu", vai kredītpunktu apliecību, ko varētu ieskaitīt, lai iegūtu akadēmisko grādu. Pēdējā gadījumā studentiem par apliecību jāmaksā EUR 25–400 atkarībā no kursu apjoma (mācību stundām) un iestādes.

Dalībnieki, kuri plāno pievienoties šai iniciatīvai, ir Kipras Atklātā universitāte, DAOU/Ārhusas Universitāte (DK), Tallinas Universitāte (EE), Katalonijas Atklātā universitāte (ES), Starpuniversitāšu tālmācības federācija, FIED (FR), Grieķijas Atklātā universitāte (GR), AGH-Zinātņu un tehnoloģiju universitātes e-mācību centrs (PL), Marijas Kirī-Sklodovskas universitāte (PL) un Ļubļanas Universitāte (SI).

Jāpastudē piedāvājums, jo arī man šis ir jaunums! Manuprāt, lieliska iespēja! Un kā tev šķiet?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 11. jūnijs 2013 13:06

Manam vīram bija šāds kurss, kuru pasniedza profesors no UK :) Ļoti laba iespēja!

VIT@ 11. jūnijs 2013 10:36

Mani ļoti uzrunā šī iespēja, lai gan daudz kas ir jau pabeigts, taču jo vecāka palieku, jo vairāk patīk mācīties :D

smukaa 10. jūnijs 2013 19:36

(Y)