Iemīlēt sevi. Un pārvērsties.

VesmaSk
VesmaSk 21. maijs 2017 18:22
1896

Iesākumā bija vārds…..

Jo ar kaut ko jau jāsāk, vai ne? Un vārdos taču ir spēks, kas var gan radīt, gan iznīcināt.

  1. Kāpurs.

Šī gada sākumā jutos iztukšota kā nekad agrāk. Skumjas par Ziemassvētkos zaudēto mīļo kolēģīti ievilkās arī janvārī, saspringtais darbs un mūžīgā svešu problēmu risināšana iedzina stresā un depresijā, kas atspoguļojās arī izskatā. Runā, ka, aizsargājot sevi no ārējā negatīvisma, mēs apaudzējam sev apkārt aizsargkārtu mīkstas riepiņas veidā. Vārdu sakot, mans „kāpurs” bija apvēlies līdz vēl nebijušiem apmēriem.

  1. Šņikt – šņakt.

Tieši tik vienkārši nogriezu no sevis nost darbu. Mierīgi sameklēju savā vietā meiteni, apmācīju, uzrakstīju darbā atlūgumu un - hops - ar 1.martu biju pilntiesīga bezdarbniece. Pirmās dienas kā jukusi izbaudīju dabu sev apkārt un laiku, kad mājās esmu viena (beidzot!!!). Ar tādu baudu pastaigājos mežā, izbaudīju katru klusuma un miera skaņu un sāku domāt, ka manam „kāpuram” laiks iekūņoties.

  1. Kūniņa

Diētas es neieredzu, neciešu ierobežojumus kā tādus. Tāpēc nolēmu, ka ēdīšu visu, ko vēlēšos, bet tikai -maz. Un dzeršu ūdeni – daudz. Vienīgie ierobežojumi attiecas uz baltmaizi un kartupeļiem, tos praktiski izslēdzu no uztura, bet ja tomēr sagribas, apēdu. Pa dienu trīs ēdienreizes, vakariņas ap pieciem vakarā. Pēc tam tikai ūdens vai pāris kumosu augļu vai zaļo salātu, ja ļoti gribas. Neļauju sev justies badā. Ja tā – kaut ko apēdu. Kalorijas neskaitu. Dažreiz izmantoju trenažieri, bet ne katru dienu un ne līdz spēku izsīkumam, tikai mazliet vairāk par komforta zonu. Šad tad paspīdzinu savu presīti.

  1. Pozitīvas emocijas un kur tās atrast.

Pēc atpūtas un sevis baudīšanas aptuveni mēneša garumā, notika klikšķis – eu, bet konkrēti pietrūkst kaut kā pozitīva no apkārtējiem! Apskatos apkārt, bet mājās es viena. Zvanu draudzenēm, bet viņas nevaļīgas, visām darbs, pienākumi. Tikai mana sune skatas uz mani spožām acīm un luncina asti. Te nu mēs esam…..Un tad e-pastā ienāk ziņa, ka tādā un tādā iepazīšanas portālā man pienākusi jauna ziņa. Opā, pat biju aizmirsusi, ka tādā vispār esmu, kur nu vēl atcerēties paroli… Bet garlaicība un ziņkāre dara savu. Cik tur tā darba, un parole atjaunota, un lasu ienākošo ziņu : „Čau foršā! Nevēlies iepazīties? ;) „ Hmmm, domāju, nez, kura tad te tā foršā? Es, vai? Paskatos spogulī un novaidos. Skaļi. Neizskatos forši. Nemaz. … Bet varbūt tomēr? Varbūt tomēr kaut kas manī foršs ir? Kā mums teica feinā psiholoģe savā lekcijā par pašapziņas celšanu – ka mums jānotic sev un jāsaskata sevī tas labais un pozitīvais. Un vēl viņa teica, ka dzīvē labāk vajag izmēģināt visu, jo labāk ir nožēlot to, ka izmēģināji nevis to, ka nemēģināji. Domāts- darīts, ļaušu vīriešiem no iepazīšanās portāla sev izteikt komplimentus.

  1. Noteikumi pašai sev (un citiem)

Iepazīšanas portāls un laimīgi precētas sievietes statuss kaut kā nerīmējas kopā, vai ne? Sirdsapziņa, maita, arī  mani neliek mierā. Labi. Neko tāāāādu jau es nedarīšu, tikai parunāšos. Parunāties taču var vai ne? Arī savā anketā norādu, ka vēlos tikai un vienīgi sarakstīties, nekādu tikšanos, nekādu randiņu, tikai un vienīgi pļāpiņas un klačiņas.

  1. Maza atkāpe par maskētu blomdīni

Savā mūžā mani mati ir bijuši dažādās krāsas. Bērnībā tie bija dabiski blondi. Vēlāk tie pārvērtās par latviešpelēksrūnajiem, bet tad panesās krāsu trakums un tika izmēģināti gan sarkanie toņi, gan melnais, gan violetais un mani mati pat ir tikuši balināti pavisam blondi. Pēc tam matu krāsa bija stabilizējusies par šķipsniņblondu, un tā bija ilgi. Līdz pagājušajam rudenim, kad depresīvais noskaņojums skaļi paģērēja aizkrāsot visu gaišo manī. Mani mati saņēma šokolādes brūnu krāsu un es sāku izskatīties vēl nopietnāka un vēl drūmāka. It kā jau patika. Krāsa. Bet tas mirklis, kad katru dienu ieskaties spogulī un…. nav blondīnes. Ziniet, blondīni nevar aizkrāsot, tas ir uz mūžu. Tāpēc saņēmu savu bezdarbnieces „algu” un pieteicos pie savas foršās meistarītes uz pārvērtībām. Kamēr visi svinēja 4.maiju, es pavadīju pusi dienas salonā, reanimējot savu blondīni. Paskatījos spogulī un – „Sveika, mīļā! Prieks Tevi redzēt! Tu labi izskaties!”J

  1. Kā ir? Ir!

Šobrīd es smaidu. Esmu forša. Nu jau par 8 kg vieglāka, un viss vēl notiek. Tikko iepirkos apģērbu veikalā un bija patīkami, ka ierastā izmēra vietā nācās ņemt par vienu mazāku. Izrevidējot drēbju skapi, atradu dažus apģērba gabalus par atkal uzvelkamiem un aizpogājamiem. Vai nav pasakaini? Paskatos spogulī un beidzot sāku sev patikt. Esmu pāris reižu apciemojusi savus mīļos bijušos kolēģus un guvusi neaizmirstamas pozitīvas emocijas. Ir tik pasakaini redzēt smaidus un dzirdēt labus vārdus un to, ka mani vēlas atpakaļ, ir patīkami justies gaidītai un apčubinātai. Iepazīšanās portālā esmu saņēmusi tik daudz jauku komplimentu un uzmanības, ka man pietiks labam laikam. Tur, kā izrādās, arī tīri labus vēstuļu draugus var atrast un parunāt arī par mākslu, kultūru, grāmatām un mūziku. Nekad mūžā nebūtu klātienē iepazinusies ar tik dažādu profesiju un interešu cilvēkiem. Pēc vēstuļu biedru ieteikuma esmu papildinājusi savu youtube.com mūzikas kolekciju ar jaunām dziesmām, esmu tikusi pie idejām par lasīšanas vērtām grāmatām, esmu uzzinājusi daudz interesanta. Un pats galvenais – guvusi daudz pozitīvu emociju savai sievišķībai.

Dzīve ir skaista! Beidzot.

 

Konkurss: Pavasara iedvesma

20170509095224-31559.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VesmaSk 22. maijs 2017 09:15 Linduchy

Ō, jā, interesanti nav tas vārds. :D

Linduchy 22. maijs 2017 08:49 VesmaSk

Gaidīšu! Būs interesanti palasīt :D (Y)

VesmaSk 22. maijs 2017 08:05

Paldies, meitenes. Ļoti iespējams, ka drīzumā taps kāds humorīgs rakstiņš (vai pat vairāki) par pieredzēto iepazīšanās portālā. :D

Ciao 22. maijs 2017 07:52

Lai kaut ko iegūtu no kaut kā vienmēr būs jāatsakās. Tu esi uz to ceļā un novēlu lai izdodas :)

rasas 22. maijs 2017 07:52

Mērķtiecīgi! Un aizraujoši uzrakstīts! :)

Kerstyna 21. maijs 2017 22:27

:) Skaisti.

Linduchy 21. maijs 2017 21:59

Blondīni nevar aizkrāsot, tas ir uz mūžu ROFL(Y)

Un paldies, ka dalījies! Ļoti patika tavs stāsts :) (hug)(F)