7 iemesli kādēļ sieviete nevēlas nodarboties ar seksu

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2014. gada 10. janvāris, 00:00:02
7 iemesli kādēļ sieviete nevēlas nodarboties ar seksu

Dažkārt ir tā, ka ar seksu nodarboties it nemaz negribas, taču iemesli kādēļ var būt dažādi...

 

Viens no biežāk sastopamajiem iemesliem ir stress. Vīrieši nodarbojas ar seksu, lai mazinātu stresu, taču sievietes (vairākums) ir atšķirīgas šajā ziņā un stresojot nespēj atslābināties, atslēgties, uzbudināties un gūt baudu. Lai mazinātu stresi vajag tikt galā ar tā cēloņiem, piemēram, ja stress rodas darbā, brīvdienās aizbrauciet ar mīļoto pavadiet diennakti ar izslēgtiem telefoniem.

 

Bieži libido trūkums ir kā blakus parādība, hormonālajai kontracepcijai, kas dzen sievietes izmisumā, jo it kā droši var nodarboties ar seksu, taču to pavisam vairs negribas darīt. Šajā gadījumā steidzami jādodas uz konsultāciju pie sava ārsta un jāmeklē cits risinājums, vai nu jāmaina tabletes vai jādomā par citu kontracepcijas veidu, piemēram, nehormonālo spirāli.

 

Maksts sausums ir vēl viena no problēmām kas bieži vien rodas kā blakus parādība gan hormonālajai kontracepcijai, gan citiem medikamentiem, līdz ar to sekss nav patīkam un sievietei arī mazinās vēlme ar to nodarboties. Lai šo problēmu risinātu, noteikti jāpārlasa instrukcijas visiem medikamentiem, kurus lietojat un ja pie blakus parādībām kādam minēta šī, tad konsultējoties ar ārstu mainīt. Maksts sausumu var izraisīt arī dažādas saslimšanas, noteikti par to vajag runāt ar savu ginekologu. Taču, kamēr problēma tiek risināta, var izlīdzēties ar lubrikantiem.

 

Libido zudums bieži sastopams pāriem, kuri kopā ir ilgu laiku. Sākuma dzirkstelīte pierimst un sekss kļūst par ikdienas rutīnas sastāvdaļu, kas ar laiku paliek ar vien garlaicīgāks līdz to vairs negribas vispār. Lai šāda situācija nerastos, ir mazliet jāiespringst uz to, jāpiedomā pie jaunām pozām, jaunām vietām, un jaunām seksa rotaļlietām.

 

Slikts garastāvoklis un depresija, šādā psiholoģiskajā stāvoklī sievieti ir ļoti grūti noskaņoties uz seksuālām aktivitātēm, it īpaši, ja viss ir aizgājis tik tālu, ka tiek lietoti medikamenti. Šajā gadījumā ir jāizrunājas ar savu partneri, jāpaskaidro, ka priekšspēlei vajadzēs stipri, stipri ilgāku laiku nekā parasti. Kā arī jākonsultējas ar ārstu iespējams medikamenti depresijas (ja sliktā oma jau nonākusi līdz slimības stadijai) ārstēšanai nomāc libido.

 

Pārmērīga alkohola lietošana var iespaidot libido. Alkohols mazās devās parasti tieši to uzlabo, taču kad tas iedzerts par daudz, sajūtas notrulinās un varat pārstāt reaģēt uz sava partnera pieskārieniem un tie var nešķist patīkami.

 

Zema pašapziņa ir viens no populārākajiem iemesliem libido trūkumam. Sieviete nejūtas seksīga, viņai riebjas savs ķermenis un savs izskats, pati sev šķiet pretīga, līdz ar to nespēj domāt arī par seksu, jo sievietei ar šādām pašapziņas problēmām arī ir kauns no sava partnera un tās uzskata, ka viņas trūkumi, traucēs arī viņam. Taču der atcerēties, ka vīriešu domāšana ir nedaudz savādāk iekārtota nekā mūsu, un reti kurais pamana to, ka jūsu svars mainījies par pāris kilogramiem, celulīts kļuvis izteiktāks vai āda taukaināka.

 

Diksusijai: Vai arī tev ir bijušas situācijas, kad nepavisam nevēlies nodarboties ar seksu? Kādi ir bijuši iemesli?