Iemācīties dzīvot skaisti un viegli

Autors: Linduchy, 2017. gada 22. augusts, 12:50:34
Iemācīties dzīvot skaisti un viegli

Rīta cēliens ar ierastajiem rituāliem tuvojas noslēgumam. Mati sapīti bizē, āda palutināta, dienas tērps izvēlēts, spoguļattēlam veltīts sirsnīgi patiess smaids. Lai arī man šodien nekur nav jāiet, izvēlējos zīda kleitu. Kāpēc liegt sev to prieku izskatīties skaistai. Kāpēc taupīt glīto kleitu un veļu? Tu nekad nevari zināt, kas tevi sagaida pēc brīža.

Vēl mirklis miera, baudot aromātisko rīta kafiju, kuru, starp citu, beidzot esmu iemācījusies dzert bez cukura un piena. Kafijas aromāts patīkami kutina manu degunu, rūgtenā kafija garša rotaļājas uz mēles, acis priecē glītā krūze, augusta dzestrā rīta nerātnais vējš spēlējas kleitas krokojumā.

Ielūkojos Facebook jaunumos. Pārtinu Saules aptumsuma bildes. Tas tiešām bija īpašs un skaists mirklis. Īpaši tajā brīdī, kad bija redzams "dimanta gredzena efekts".

Pārskatu restorānu un kafejnīcu kārdinošos piedāvājumus. Taisnības labad jāsaka, ka ne visi attēli ir kārdinoši. To nu gan es nespēju saprast - cenas ir augstas, bet skopums neļauj samaksāt fotogrāfam par bildēm.

Tinu jaunumu joslu tālāk - daži draugi dalās ar iespaidiem no ceļojumiem, citi uzlabo noskaņojumu ar trāpīgiem jokiem, kāda pavēsta plašajai Facebook pasaulei, cik ideāls ir viņas vīrs, jo uzdāvinājis milzīgu rožu pušķi no rīta bez īpaša iemesla, vēl kāda kārtējo reizi dalās ar sava bērna "šedevru". Lai nu paliek, metu mieru virtuālaijai videi. Jo katra sociālajos tīklos pavadītā minūte atgādina par nesen noskatīto seriāla "Black Mirror" sēriju, kurā atkarība no reitinga virtuālajā vidē līdzinājās absurdam, slimīgai apsēstībai, liekulībai, tur viss bija tik neīsts, ka tas atgādināja to pretīgo sajūtu, kad vējš sapūš smiltis mutē, bet daži nodevīgi smilšu graudiņi šņirkst starp zobiem, lai arī esi izskalojusi muti ar ūdeni.

Virtuvē pagatavoju supergardu omleti. Varbūt nofotogrāfēt un ielikt sociālajos tīklos? Bet priekš kam? Lai kāds varētu nospiest "Like" un pabarotu manu ego? Labi, ka mana ego diēta nesastāv no "laikiem un šēriem". Patiesībā NEVIENU tak neinteresē, ko tu ēd, kā izskatās tas, ko tu ēd, dzer, velc mugurā, kurā kalnā kāp, ar kādu auto brauc un kādas kurpes tev ir uzdāvinājis vīrs. "Like" spiešana ir kļuvusi par automātisku rituālu. Nē, lai omlete paliek tikai un vienīgi man.

Izeju ārā un uzsmaidu nepazīstamai sievietei. Viņai ir uzvilkta fantastiska kleita. Mirkli šaubos, bet tad nolemju, ka tas ir jāpasaka. Kompliments sievieti pārsteidz. Viņa smaida. Smaidu arī es. Sagādāt prieku cilvēkam nav nemaz tik grūti. Un bieži vien tas neko nemaksā. Tikai jāizrāpjas no savas čaulas, no ciešajām bruņām, kas tevi ietērpj, lai pasargātu no dzīves. Paskatīties apkārt, ieraudzīt citus un novērtēt viņus. Paskatīties apkārt un ieraudzīt to, ko ikdienā, pārņemta ar savām problēmām, nepamani.