Iemācīties dzīvot skaisti un viegli

Linduchy
Linduchy 22. augusts 2017 12:50
2356

Rīta cēliens ar ierastajiem rituāliem tuvojas noslēgumam. Mati sapīti bizē, āda palutināta, dienas tērps izvēlēts, spoguļattēlam veltīts sirsnīgi patiess smaids. Lai arī man šodien nekur nav jāiet, izvēlējos zīda kleitu. Kāpēc liegt sev to prieku izskatīties skaistai. Kāpēc taupīt glīto kleitu un veļu? Tu nekad nevari zināt, kas tevi sagaida pēc brīža.

Vēl mirklis miera, baudot aromātisko rīta kafiju, kuru, starp citu, beidzot esmu iemācījusies dzert bez cukura un piena. Kafijas aromāts patīkami kutina manu degunu, rūgtenā kafija garša rotaļājas uz mēles, acis priecē glītā krūze, augusta dzestrā rīta nerātnais vējš spēlējas kleitas krokojumā.

Ielūkojos Facebook jaunumos. Pārtinu Saules aptumsuma bildes. Tas tiešām bija īpašs un skaists mirklis. Īpaši tajā brīdī, kad bija redzams "dimanta gredzena efekts".

Pārskatu restorānu un kafejnīcu kārdinošos piedāvājumus. Taisnības labad jāsaka, ka ne visi attēli ir kārdinoši. To nu gan es nespēju saprast - cenas ir augstas, bet skopums neļauj samaksāt fotogrāfam par bildēm.

Tinu jaunumu joslu tālāk - daži draugi dalās ar iespaidiem no ceļojumiem, citi uzlabo noskaņojumu ar trāpīgiem jokiem, kāda pavēsta plašajai Facebook pasaulei, cik ideāls ir viņas vīrs, jo uzdāvinājis milzīgu rožu pušķi no rīta bez īpaša iemesla, vēl kāda kārtējo reizi dalās ar sava bērna "šedevru". Lai nu paliek, metu mieru virtuālaijai videi. Jo katra sociālajos tīklos pavadītā minūte atgādina par nesen noskatīto seriāla "Black Mirror" sēriju, kurā atkarība no reitinga virtuālajā vidē līdzinājās absurdam, slimīgai apsēstībai, liekulībai, tur viss bija tik neīsts, ka tas atgādināja to pretīgo sajūtu, kad vējš sapūš smiltis mutē, bet daži nodevīgi smilšu graudiņi šņirkst starp zobiem, lai arī esi izskalojusi muti ar ūdeni.

Virtuvē pagatavoju supergardu omleti. Varbūt nofotogrāfēt un ielikt sociālajos tīklos? Bet priekš kam? Lai kāds varētu nospiest "Like" un pabarotu manu ego? Labi, ka mana ego diēta nesastāv no "laikiem un šēriem". Patiesībā NEVIENU tak neinteresē, ko tu ēd, kā izskatās tas, ko tu ēd, dzer, velc mugurā, kurā kalnā kāp, ar kādu auto brauc un kādas kurpes tev ir uzdāvinājis vīrs. "Like" spiešana ir kļuvusi par automātisku rituālu. Nē, lai omlete paliek tikai un vienīgi man.

Izeju ārā un uzsmaidu nepazīstamai sievietei. Viņai ir uzvilkta fantastiska kleita. Mirkli šaubos, bet tad nolemju, ka tas ir jāpasaka. Kompliments sievieti pārsteidz. Viņa smaida. Smaidu arī es. Sagādāt prieku cilvēkam nav nemaz tik grūti. Un bieži vien tas neko nemaksā. Tikai jāizrāpjas no savas čaulas, no ciešajām bruņām, kas tevi ietērpj, lai pasargātu no dzīves. Paskatīties apkārt, ieraudzīt citus un novērtēt viņus. Paskatīties apkārt un ieraudzīt to, ko ikdienā, pārņemta ar savām problēmām, nepamani.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rasas 23. augusts 2017 08:00

Izcili pozitīvs blogs! :)

rasas 23. augusts 2017 08:00 thezeezee

Arī pēc dzimšanas dienas ir nogurums :D

thezeezee 22. augusts 2017 15:51

Paldies par šo jauko blogu, kas tiešām man lika pasmaidīt pa īstam un no sirds :)! Es tiešām jūtu iedvesmu, kaut šobrīd jūtos diezgan nogurusi no ikdienas darbiem. Sajūta, kā izspiestam citronam, bet iespējams pie vainas dzimšanas dienas tuvošanās.. Esmu pamanījusi, ka tā mēdz būt ik gadu..

Vēlreiz paldies par smaidu un iedvesmu :)!

Shalako 22. augusts 2017 13:43 Aggie

Jā, piekrītu, man arī patīk šī ideja par tādu nelielu savu miniblogu foto formātā. Tad pašķirstu kādu reizi uz atpakaļu, paskatos tās un uzreiz raisās atmiņā tā diena, emocijas un notikumi, kad uzņemta bilde un kāpēc :)
Bet tā iedvesmai es joprojām esmu atkarīga no Pinteresta (inlove)

Aggie 22. augusts 2017 13:42 Shalako

man instagram vairāk ir kā priekš manis pašas, tā kā savu blogu izdzēsu, tad tas man kalpo kā tāds miniblogs

Aggie 22. augusts 2017 13:40

...šeit dzīvojot esmu iemācījusies teikt komplimentus, ja tiešām patīk, tad ir jāpasaka... tas uzlabo omu ne tikai komplimenta saņēmējai, bet pašai ar...

Shalako 22. augusts 2017 13:38

Par drēbēm un cita taupīšanu - esmu no tiem, kura netaupa nedz drēbes, ne lietas, t.i. ne jau attiecos nevērīgi vai nesaudzīgi, bet tajā ziņā, ka neglabāju "tikai ciemiņiem, tikai ballītei utt'. Kaut kā tā no bērnības jau pasāku - ja man ir tās smukās zeķubikses, tad kāpēc gan tajās nestaigāt tad, kad vēlos, kāpēc nepīt matos lentu, ja ar to frizūra izskatās kičīgāk (angel)? Tā arī izaugu, pērku skaistu veļu un to nēsāju ikdienā, baltas blūzes un baltas drēbes man arī ir ikdiena, jo kāpēc gan taupīt, ja patīk šī krāsa. Un tas nekas, ka jāatsvaidzina biežāk. Arī par citu, ja man ir skaistie trauki un galda piederumi, tad es tos bieži arī izmantoju ikdienā. Ne katrā ēdienreizē, bet nereti iepriecinu sevi ar vīru, un kāpēc ne, ne jau tikai tos izcelt gaismā viesu dēļ. Dzīvojam sev :) Pareizi vien ir ar to Tavu zīda kleitu, nēsā sev par prieku!

Facebook, Instagram u.c. smukās bildes uztveru mierīgi un personīgi man patīk. Lai arī viss tas ir pārvērtēts un savākto Like daudzums daudziem ir kā ikdienas mērķis, bet pašam saturam taču nav ne vainas. Mums taču patīk skaistas, pozitīvas lietas, un, ja jau ņemam dalību tajos soc.tīklos, tik cik katrs ņem tajā dalību, cits atskaitās par katru sīkumu, cits liek tikai atlasīto, tad, manuprāt, dalīties ar skaisto ir jauki. Visi taču saprot, ka ne jau katru dienu vīrietis nes ziedus, bet tad, kad atnes, loģiski, ka tas ir gandarījums katrai, kura saņem, un padalīties ar skaistu ziedu pušķi ir tikai saprotami, ja cilvēks ņem dalību kādos soc.portālos. Parastu omleti es arī neliktu publiskai apskatei :D Bet, ja to omleti pagatavoju īpašākā formā vai noformējumā, tad jau to varētu arī parādīt, jo noformējums vai pasniegšana, recepte varētu kādu iedvesmot. Man pat gribētos vairāk redzēt savā FB joslā citu smukbildes. Linduchy man patīk arī paskatīties Tavus ievietotos albūmus no visādām vietām Latvijā, jo tās ir glīti sabildētas (angel)
Savā FB joslā es šķirstu garām visādām šērotām prikolbildēm, animācijām ar stulbu, lētu humoru no visādām tām drazu lapām, kuras piespamo Internetu ar izdomātiem "aizkustinošiem storijiem", vecu informāciju u.tml. :D

Malacis, ka tā uzdrošinājies svešai sievietei izteikt komplimentu! (inlove)

pece 22. augusts 2017 13:24

Atcerējos kaut kur nesen lasītu atziņu - izejot no mājas vienmēr jābūt mugurā labākajai apakšveļai, ja nu auto notriec un nonāc slimnīcā :D

Uzsmaidi un pasaki ko jauku reālajā pasaulē (komplimentu, paldies un taml.) un pasaule atvērsies un tā taps gaišāka. Šī ir viena no mana sevis audzināšanas programmām, censties saskatīt labu/smuko un patiekt paldies/uzsmaidīt/patiekt komplimentu. Ir tik jocīgas cilvēku reakcijas, bet cilvēki kļūst smaidīgāki.