Gribu padiskutēt - vardarbība ģimenē un sodi

pece
pece 14. oktobris 2010 14:31
714

Tepat forumā tika apsriesta tēma par to, ka māte ir vardarbīgi izrīkojusies pret bērnu un kā tad tā, ka sods ir tikai 50 LVL. Man gribētos uz šo jautājumu paskatīties plašāk.


Sākot ar to, ka uz šo situāciju kāds "labvēlis" mierīgi no malas noraudzījās un tā vietā, lai iejauktos notiekošajā filmēja. Pasakiet man - kāda ir filmēšanas jēga - patīksmināties? Un kāpēc uzfilmētais materiāls nonāk mēdijos, nevis pei bērnu tiesību aizsardzības speciālistiem un/vai policijā? Un vai šis cilvēks, kurš filmēja nav sodāms par bezdarbību un līdzdalību vardarbībā pret bērnu? Un varbūt pat sodāms?

 

Un kāpēc vispār šādam video ir jāceļo pa medijiem? Vai tiesībsargu pienākumos nebūtu, bērna dēļ, šo video izņemt no I-neta un visurienes? Nedomāju, ka tā atrašanās visur, nāk par labu bērnam!

 

Visi brēc sodīt māti! Kāpēc tik mazs naudas sods? Bet vai lielāks naudas sods kaut ko mainītu bērna labā? Vai neviens nav apdomājis to, ka uzliekot naudas sodu, tas kā bumerangs var atgriezties pie bērna - redz tevis dēļ man tagad ir jāmaksā sods? Vai tas kaut jel kādā veidā veicina labvēlīgāku un izpratnes pilnāku attieksmi pret bērnu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
19. oktobris 2010 13:15

ja jūs te šūmejaties par to marinādes spaini, tad es nu domāju, ka tā māmulīte ir ar putniem. protams, ka vajag sodīt, kā - nezinu. Bet šeit nu ir dikti spilgti redzams, ka tie bērnu aizsargātāji vadās pēc sev vien zināmām un neizprotamām nosodīšanas vadlīnijām. Māmulīti, kas biedē bērnu, soda ar naudas sodu, bet audžutēvu, kas cenšas aptrakušu pusaudzi pie kārtības turēt, soda bērnus aizsūtot uz bērnu namu, jo redz jaunais narkomāns esot sabijies, ka paps sados pa kaklu un melo policijai ka ausis vēj;ā plīvo.

14. oktobris 2010 19:23

smukaa- ziņās nerādija un degpunktu un tam līdzīgos neskatos.

pece 14. oktobris 2010 18:16

Mjā, visvienkāršākais ir nosodīt tikai sievieti! Tas laikam saucas sieviešu solidaritāte :D

Tā ar neviena nemēģināja sniegt atbildi uz jautājumu vai par vardarbīgu uzskatāma tikai bērna māte vai arī turpat līdzās esošie cilvēki.... Manuprāt nav starpības vai tu esi tas, kurš veic šo vardarbību, vai vēl pat sliktāk (!) tas, kurš vienaldzīgi visā noraugās no malas.....

smukaa 14. oktobris 2010 18:13

ieva - pareizi,nebija jaameklee,pa tv raadiija;)

14. oktobris 2010 18:04

Un es personigi nemeklēju , kā tad izskatījās tas "joks".

14. oktobris 2010 18:02

Es domāju , ka sods ir jāmaksā. Bet ne tikai jāmaksā, bet šī nauda būtu jānovirza obligātai psihologa konsultācijai. Jo nav jau nozīme- samaksā un viss . Bet vai to jēku vardarbīgais cilvēks izprot- tas jau ir cits jautājums.

sju 14. oktobris 2010 16:57

smukaa - es to vidio neredzeeju un labi , ka neredzeeju, un TV sizhetu arii neredzeeju, un man shis "joks" nelikaas gan kaa joks.... es maates riiciibu neattaisnoju... bet domaaju, ka shobriid gjimene savu sodu ir sanjeemusi.... gan masu meediijos tiek likti raksti, gan instituucijas naak uz maajaam, tiek izsaukti uz paarrunaam... taa, kaa secinaajumus vinji buus izdariijushi pashi...

smukaa 14. oktobris 2010 16:46

sju - kaa tas ir zheel,ka citiem tas nelikaas kaa joks?!
Sanaak,ka tev pashai tas likaas BAIGAIS joks pazemot savu beernu?!

pece 14. oktobris 2010 16:38

Bet kāds būtu adekvāts sods mātei?

Un kas būtu labāk bērnam - nosūtīt uz bērnu namu?

sju,

Šis kā joks likās ne tikai mātei, bet arī tam, kurš filmēja un pārējiem, kuri bija klāt - bet par to jau neviens nerunā un tos neviens nenosoda. Pasakiet man, kāpēc tas, kurš filmēja un pārējie nevarēja situāciju novērst?

sju 14. oktobris 2010 16:23

sods ir tik liels, kaa to ir noteicis muusu likumdeveejs... ne lielaaks un ne mazaaks... un par shaada veida darbiibaam tiek paredzeets briidinaajums vai naudas sods liidz 50ls... administratiivaa paarkaama kodekss vairs neko citu neparedz....
shobriid maate tikai sevi var vainot un sodiit par to ko ir izdariijusi.... un par ko likaas, ka ir baigais joks... tikai zheel, ka citiem un sabiedriibai shis joks likaas bezgaumiigs un beernu pazemojoshs...

mona 14. oktobris 2010 15:25

Ja godīgi, es uzskatu, ka naudas sods šajā situācija ir ļoti neadekvāta pieeja. Kā arī piekrītu Tevis teiktajam, pece, bērnam tas ne tikai nenesīs nekādu labumu, bet tieši otrādi- negatīvā attieksme ģimenē var palielināties.

jana 14. oktobris 2010 15:17

Tā ir ļoti, ļoti smaga tēma....Domāju tāda, es atvainojos par teicienu, "māte" nav šī vārda un statusa cienīga. Foto gan nekavējoties bija jāizņem, tas no bērnu tiesību aizsardzības instancēm bija necilvēcīgi un arī sods ir neadekvāti mazs!!!