Gatavojamies oliņdienām :)

Linduchy
Linduchy 27. marts 2013 12:36
755

 

 

Oliņdienas tepat aiz stūra. Olas iepirktas vairumā, izejvielas olu izdaiļošanai arī sagādātas. Zaķis nemierīgi tirinās un gaida Lieldienu rītu. ;)

 

Izejmateriāliem izmantojam dažādas lapiņas (pētersīļu, zemeņu), graudus (rīsus, grūbas), apsienam ar dziju interesantāka raksta iegūšanai. Tad nu aptinam olas ar visu, kas pie rokas pieejams, ņemam marles gabalņu, saberam graudus, nostiprinam un liekam vārīties.

 

Visizplatītākais veids ir olu krāsošana sīpolmizu novārījumā.  Toņu dažādībai vienā katliņā  var novārīt  parasto sīpolu mizas, otrā - sarkano sīpolu mizas. 

Zaļgana toņa iegūšanai izmantojam spinātu novārījumu (piebildīšu, ka izteiktāks tonis būs, ja izmantosiet baltas olas).

Dzeltenas olas sanāk, vārot tās kurkumas novārījumā. Brūnām olām tonis nesanāks dzeltens, tātad atkal jāņem baltas olas. Pēc vārīšanas pāris stundas olas jāpatur novārījumā.

Olu krāsošanai var izmantot arī biešu sulas, sarkano kāpostu novārījumu, tad tonis būs sarkanlillīgs.

 

Ja nav vēlēšanās baigi ņemties ar olu krāsošanu, tad visvienkāršākais veids dabūt smukas oliņas - izmantot gatavas olu uzlīmes. Viens, divi un olas gatavas. Jāatzīst, ka olu kaujās šīs olas ir stiprākas ;)

 

Lai krāsainas un izdevušās oliņdienas! :)

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies