Gada īsākā nakts un baudpilnais grēks papardēs

Autors: kintijasieviesuklubslv, 2011. gada 22. jūnijs, 09:00:00
Gada īsākā nakts un baudpilnais grēks papardēs

Vai zini, kādēļ vasaras saulgrieži ir tik ļoti saistīti ar sievietes un vīrieša seksualitāti? Kādēļ gribas meklēt papardes ziedu? Sieviešu Klubs izjautā seksologu Artūru Šulcu.

Izrādās jebkuri gada cikla svētki – visi četri saulgrieži – ir saistīti ar cilvēku seksualitāti. Seksuālie procesi un svētki kā komponentio ir neatņemami. Mēs sanākam kopā ar cilvēkiem, kuri mums ir tuvi, nosvinām svētkus un to, kas no iepriekšējiem svētkiem līdz šiem ir sasniegts. Kaut arī mūsdienās nedzīvojam kā senie latvieši, arī mums ir svarīgi atzīmēt sasniegto un plānot mērķus uz priekšu.

Skatoties uz vasaras saulgriežiem no senās dzīvesdziņas viedokļa – sekss ir augstākā kulminācija. Ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Ja kristietībā augstākā kulminācija ir nekrofīls akts (svētais vakarēdiens), tad senšu kultūrā, kas bija vēl pirms kristtietības – augstākā kulminācija bija tieši svētais dzimumakts. Tas nebija nekas publisks vai dzērumā veikts. Tāpat kā mūsdienās, arī tolaik tas bija pāra intīms process.

Cilvēks caur saskarsmi ar otru un sevi, atrada savu apziņu. Agrāk saimnieki apstaigāja laukus, uz lauku robežas mīlējās, šādi vēlot saviem laukiem auglību, govīm – pienu, cūkām – barību… Sekss jau tolaik nebija tikai tādēļ, lai sieviete paliktu stāvoklī. Tas bija kas vairāk. Ir pat vērojama tāda likumsakarība: kā tu izturies pret savu seksualitāti, tā paša dzīve tev atspoguļojas. Ja sekss ir sakrāls, arī tava dzīve ir tāda pati. Nevar veikt sakrālas seksuālas darbības, ja sevi nemīli. 

Artūrs Šulcs pēc pieredzes novērojis, ka mūsdienās cilvēki vēlas atkal izzināt sevi un savu seksualitāti. Viņi vēlas atgriezties pie sakrālā seksa, tātad – paši pie sevis.

„Cilvēki vēlas, lai sekss ir skaista un baudpilna nodarbe. Turklāt brīvprātīgi pieejama katram. Ja neprot veikt jutekliskas un seksuālas lietas, tad cilvēki aizraujas ar alkoholu. Pēdējos gados gan esmu novērojis, ka cilvēki izvēlas vasaras saulgriežus svinēt nevis kā dzeršanas un ēšanas svētkus, bet gan kā svētkus, kas ļauj iepazīt tuvāk pašam sevi. Svarīgākais ir garīgais ceļš,“ Sieviešu Klubam uzsver Artūrs Šulcs.

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādu nozīmi tu piešķir vasaras saulgriežiem?