Gada īsākā nakts un baudpilnais grēks papardēs

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 22. jūnijs 2011 09:00
1219

Vai zini, kādēļ vasaras saulgrieži ir tik ļoti saistīti ar sievietes un vīrieša seksualitāti? Kādēļ gribas meklēt papardes ziedu? Sieviešu Klubs izjautā seksologu Artūru Šulcu.

Izrādās jebkuri gada cikla svētki – visi četri saulgrieži – ir saistīti ar cilvēku seksualitāti. Seksuālie procesi un svētki kā komponentio ir neatņemami. Mēs sanākam kopā ar cilvēkiem, kuri mums ir tuvi, nosvinām svētkus un to, kas no iepriekšējiem svētkiem līdz šiem ir sasniegts. Kaut arī mūsdienās nedzīvojam kā senie latvieši, arī mums ir svarīgi atzīmēt sasniegto un plānot mērķus uz priekšu.

Skatoties uz vasaras saulgriežiem no senās dzīvesdziņas viedokļa – sekss ir augstākā kulminācija. Ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Ja kristietībā augstākā kulminācija ir nekrofīls akts (svētais vakarēdiens), tad senšu kultūrā, kas bija vēl pirms kristtietības – augstākā kulminācija bija tieši svētais dzimumakts. Tas nebija nekas publisks vai dzērumā veikts. Tāpat kā mūsdienās, arī tolaik tas bija pāra intīms process.

Cilvēks caur saskarsmi ar otru un sevi, atrada savu apziņu. Agrāk saimnieki apstaigāja laukus, uz lauku robežas mīlējās, šādi vēlot saviem laukiem auglību, govīm – pienu, cūkām – barību… Sekss jau tolaik nebija tikai tādēļ, lai sieviete paliktu stāvoklī. Tas bija kas vairāk. Ir pat vērojama tāda likumsakarība: kā tu izturies pret savu seksualitāti, tā paša dzīve tev atspoguļojas. Ja sekss ir sakrāls, arī tava dzīve ir tāda pati. Nevar veikt sakrālas seksuālas darbības, ja sevi nemīli. 

Artūrs Šulcs pēc pieredzes novērojis, ka mūsdienās cilvēki vēlas atkal izzināt sevi un savu seksualitāti. Viņi vēlas atgriezties pie sakrālā seksa, tātad – paši pie sevis.

„Cilvēki vēlas, lai sekss ir skaista un baudpilna nodarbe. Turklāt brīvprātīgi pieejama katram. Ja neprot veikt jutekliskas un seksuālas lietas, tad cilvēki aizraujas ar alkoholu. Pēdējos gados gan esmu novērojis, ka cilvēki izvēlas vasaras saulgriežus svinēt nevis kā dzeršanas un ēšanas svētkus, bet gan kā svētkus, kas ļauj iepazīt tuvāk pašam sevi. Svarīgākais ir garīgais ceļš,“ Sieviešu Klubam uzsver Artūrs Šulcs.

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādu nozīmi tu piešķir vasaras saulgriežiem?


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
taschinka 22. jūnijs 2011 18:35

Man patīk gatavot gardumus svētku galdam,tad man ir tā svētku noskaņa.Jā,es nogurstu visu dienu gatavojoties,bet man tas patīk.

Un tā papardes ziedu meklēšana,jauniešus tik pamudina uz muļķībām,tā tiek skandināts tas viss.
Šie svētki asociējas ar dziesmām,tautas tērpiem,ugunskurs,bagādīti noklāts galds ar ēdieniem,kas tapuši mājās nevis veikalā.

smukaa 22. jūnijs 2011 16:16

Piekrītu..kadi svētki,ja visu dienu šmorē :S

spaara 22. jūnijs 2011 11:41

Piekrītu makvins, ka galvenais ir būt dabā un pārdomāt dzīvi, bet mūsmājās (laukos), kur esmu ciemiņš, visu dienu ir jāgatavo ēdiens, jācep pīrāgi, jāmazgā trauki (esam kādi 10 cilvēki) un aiziet līdz pļavai pat nav laika, jo visu laiku notiek drudžaina gatavošanās svētkiem. Ēdiens ir kungs visaugstākais :) Man svētki nemaz nepienāk, jo vakarā vairs neko negribas, varbūt vienīgi paskatīties ugunī ...šogad domāju palikt Rīgā un aizbraukt uz Dzegužkalnu vismaz Iļģus paklausīties :)

hiperkeri 22. jūnijs 2011 10:11

man ar tikai nesen notika tas klikšķis par svētku svinēšanu-tā jau ir,ka tikko sēdies pie galda ar citiem,tā nekontrolēti `piebāz sevi` un pēc tam tāds smagums ,ka nekādam ne kvalitatīvam,ne nekvalitatīvam seksam vairs nav vietas .. žēl.
un tad atliek tikai dzert:D
esmu par kvalitatīvām,ne kvantitatīvām izklaidēm!:)

mazaa raganina 22. jūnijs 2011 10:00

Man šie svētki nesaistās ar saucamo papardes ziedu, jau kaitina tā mākslīgi uzpūstā tēma. Mani ideālie saulgrieži ir būt dabā un saskaņā ar dabu, pārdomāt dzīvi utt.Vislabāk man patīk nosķirties no apkārtējās kompānijas un izstaigāt pļavas, plūkt ziedus un dziedāt dziesmas, bet vienai!Sajūtas ir fantastiskas! :)