Es uzzināju, kas ir dzīves jēga!

Autors: pece, 2013. gada 8. decembris, 19:35:43
Es uzzināju, kas ir dzīves jēga!

Kurš gan nav lauzījis galvu par to, kas ir dzīves jēga? Īpaši brīžos, kad apjaut - dzīvei ir sākums - piedzimšana un nobeigums - nāve. Laika spŗīdis starp šiem atskaites punktiem ir dažāda garuma, bet jau piedzimstot ir skaidrs, mēs te būsim tikai caurbraucēji!

Daudz tiek runāts, ka dzīves jēga ir apgūt noteiktas mācības, bet mani šī atbilde neapmierināja. Iespējams, ka mācības ir jāapgūst, bet tas vairāk ir dzīves uzdevums ne jēga!

Kādreiz jaunībā domāju, ka dzīves jēga ir bērnu radīšanā un audzināšanā. Sapņoju par kuplu ģimeni. Bērni - tas ir dikti forši! Tomēr šobrīd uz šo dzīves aspektu skatos citādāk.

Reizēm tā vien šķita, ka dzīve ir savā ziņā bezjēdzīga - piedzimstot, zināt, ka būs jāmirst....

Pavisam nesen, laiku īsinot garā pārbraucienā, lasīju vārdos skopu interviju ar Dalailamu. Daudz kas no tās likās, tādi pliki vispārzināmi teikumi - bagātībā nav laime, skaistums ir mūsos un taml. Līdz nokļuvu pie jautājumu "kas ir dzīves jēga?" un izlasīju atbildi, kurā bija tikai viens vienīgs vārds "Prieks!"

Prieks uzlabo manu omu, prieks ir tas, ar kuru varu dalīties ar saviem mīļajiem un tuvajiem, viņus iepriecināt. Neaizmirst savus mīļos un tuvos, neatlikt tkšanos uz nenoteiktu laiku, būt kopā šodien un tagad! Tas ir ļoti, ļoti daudz! Un ko tur liegties, labie darbi un prieks citu acīs, liek manai sirdij justies siltāk!

Kā jums šķiet - kas ir dzīves jēga?