Eko zombēšana

Autors: Linduchy, 2013. gada 11. jūnijs, 09:30:43
Eko zombēšana

Vēlme dzīvot zaļāk, justies labāk gan fiziski, gan morāli, dzīvot ar apziņu, ka nekaitē ne sev, ne apkārtējai videi. Tas būtu tas pamats ''eko-bio un tā tālāk'' kustībai (ērtībai turpmāk tekstā vienkārši ''eko'').

Jāpiekrīt, ka eko domāšana un dzīvesveids ir kļuvis par mūsdienīgu trendu - ''Eko - tas ir moderni, stilīgi un vienīgais pareizais dzīvesveids''. Un, ja tu nepiedalies  šajā domāšanas un dzīvesveidā, tad tu vari sākt justies nestilīgs vai vēl trakāk. Pēdējā laikā tiek rakstīti entie raksti par visām šīm štellēm, veidotas reklāmas kampaņas, semināri  un lekcijas. Attīstās milzīgs bizness ar milzīgu peļņas potenciālu. Uz katra stūra tiek skandināts, ka viss ir kaitīgs - ēdiens nav ēdams, kosmētika nav lietojama utt. Cilvēki tiek iebiedēti, veidojās tāda kā ''masu histērija'', jo īpaši sieviešu vidū.

Arī es esmu eko kustības piekritēja…DAĻĒJI. Protams, es ļoti  piedomāju pie tā, kādus pārtikas produktus es pērku, kādu kosmētiku, higiēnas preces un mājas tīrāmos līdzekļus lietoju, šķiroju atkritumus, taupu ūdeni un elektroenerģiju utt.utjp. Bet es to daru bez liekām histērijām.

Mudināt cilvēkus lasīt produktu sastāvu uz etiķetēm ir labi un apsveicami, bet, cik daudzi reāli saprot, kas ir rakstīts tajā  sastāvā? Tagad cilvēki zin, ka pārtikas produktu sastāvā ir jāmeklē ''E'', kosmētikas sastāvā jāmeklē parabēni…un, ja tādi tur ir, tad tie produkti nav ēdami/lietojami un jāliek atpakaļ plauktā. Ok, viss ir skaisti - cilvēks nenopirks, piemēram, jogurtu ar E, bet sakrāmēs pilnu grozu ar poļu āboliem, sejas maskai izmantos Spānijas saķīmiķotās  zemenes vai Ekvadoras banānus (tiem nav sastāvs minēts un tur nav E, nav parabēni, nav silikoni un citi briesmoņi :D ). Tikai šajā gadījumā ar vēlmi dzīvot zaļāk un pareizāk, cilvēks savā organismā iestūķēs visu to ķīmiju, kas ir tajā ābolītī, zemenē un banānā.

Ja kosmētika ir bez parabēniem, bez silikoniem utt. un tai vēl aizvien ir ļoti garš derīguma termiņš, tad ir jāsāk domāt - kas tur par alternatīvām ķīmijām ir sabāztas iekšā. Bet var arī nedomāt. ;) Cilvēki, kuri histēriski kladzina apkārt, ka lielveikalos nopērkamie produkti, kosmētika un tīrāmie līdzekļi visi ir pēēē un, ka ir  jāiepērkas tikai eko veikalos, jo tikai tur ir tie labākie un pareizākie produkti… un notērē šajos eko veikalos lielāko daļu savas algas. Atļaujiet pasmaidīt…plaši pasmaidīt - varu saderēt, ka lielākā daļa šo histērisko kladzinātāju valkā drēbes un apavus, kas ir ražoti Ķīnā vai līdzīgās vietās (jums vispār ir nojausma, kādai ķīmiska apstrādei šīs preces tiek pakļautas?). Ar to es gribēju pateikt tikai vienu - eko tas ir labi, bet nevajag krist galējībās un rīkot histērijas, ka tas ir vienīgais un pareizais dzīvesveids. Domāt par veselību un vides saglabāšanu ir apsveicami, bet tas ir jādara, domājot līdz, nevis akli sekojot visam, kas tiek rakstīts un reklamēts masu medijos. 

Par izmaksām… Protams, Madara, Kiwi, BIO2YOU, Lavera, Am Natural u.c. ir diezgan padārgi produkti (pareizāk sakot, nav dārgu produktu, ir tikai dažādi maciņu biezumi). Var jau gari diskutēt - vai šie  produkti ir tādas cenas vērti, vai arī tās ir uzpūstas mārketinga izmaksas. Bet, manuprāt, ja Tavs maciņš to pieļauj, pērkot šos produktus, nebūs jānožēlo. Taču kā galveno eko līdzekli, pie tam vēl ļoooti lētu, vēlos ieteikt ŪDENI. Jā, tieši tā - parasts ūdens. Ja dzer pietiekamu daudzumu tīra ūdens, tad samazinās vajadzība pēc visādiem zieķējamajiem. Ja nu ar ūdeni ir par maz un gribās palietot kādu nopērkamu kosmētiku ar puslīdz nebriesmīgu sastāvu par ne visai lielām naudām, tad varu ieteikt vācu uzņēmuma ROSSMANN Rival de Loop sērijas produktus - cena ''nekož'', sastāvs puslīdz ok (nav parabēni, silikoni utt, liels cepums no manis par to, ka nav testēti uz dzīvniekiem un nav izmantoti dzīvnieku valsts produkti ražošanas procesā) un kvalitāte nav no tām sliktākajām. Protams, tas nebūs brīnumlīdzeklis visām ādas problēmām, bet lietot var. ;)

Ja tā padomā - dzīvot vispār ir kaitīgi. Tāpēc labāk mazāk par to visu iespringt un galvenais domāt pozitīvas domas. 

 

Kādas ir tavas domas  par eko produktiem - to cena ir pamatoti augsta, vai arī tie ir dārgi, jo tas ir modes bizness, kur dotajā brīdī var labi nopelnīt?